Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak działania telefonu stacjonarnego po podłączeniu światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Brak działania telefonu stacjonarnego po podłączeniu światłowodu

Dzień dobry.
Mam trochę inny problem. Namówili mnie na podłączenie światłowodu i przełączyli mi tez telefon stacjonarny na ten internetowy i od tego momentu nie mogę dzwonić ani odbierać połączeń.
Lampka od telefonu na funboxie świeci się na pomarańczowo, z tego co mi mówili tak ma być ale telefon jak nie działał tak nie działa, a prosiłam przy zamawianiu że ten telefon jest dla mnie bardzo ważny i musi działać.
Konsultant na infolinii mówi że u nich wszystko jest dobrze i że to problem u mnie ze mam sprawdzić sam apart telefoniczny i kabel, ale ja nie mam gdzie tego sprawdzić do czasu zmiany umowy on normalnie działał wiec na pewno się nagle nie zepsuł przecież.
Jak dzwonie z komórki na swój numer to normalnie sygnał jest ale telefon nie dzwoni. co mogę zrobić jeszcze?

 

 

 

______________________

*Post wydzielony z tematu "Problem z telefonem stacjonarnym" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13075
  • 53665
  • 626

Problem z telefonem stacjonarnym

@YaponkaSprawa jest prosta. Przenieś na test telefon do modemu, podłącz go gniazdka telefonicznego w tymże modemie i zweryfikuj czy działa. jeśli tak, to tylko kwestia wykonania instalacji od modemu do pokoju w którym się powinien znajdować aparat. Jeśli nie, napisz-powiemy co dalej.

To częste przy przechodzeniu z miedzi na światłowód, że telefon podłączony w innym miejscu (zależnie od wcześniejszego rozmieszczenia gniazdek telefonicznych po drucie miedzianym-mogło ich nawet być kilka) trzeba odpowiednio przełączyć instalacją dodatkową, gdyż nowy modem stoi w zupełnie innym miejscu niż stary pracujący po miedzi. To niestety niedogodność i wiąże się z przeróbką instalacji

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13075
  • 53665
  • 626

Problem z telefonem stacjonarnym

@Yaponka  czy sam aparat jest podłączony do odpowiedniego gniazdka w modemie? Inaczej nie będzie działał. 

Jeśli tak, to pomoże tylko kontakt z infolinią i ponowne wgranie oprogramowania do modemu.

Samemu nic się nie zrobi prócz restartu lub resetu do ustawień fabrycznych, aby odświeżyć soft


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Problem z telefonem stacjonarnym

Tego nie wiem, byli panowie podłączyli wszystko i powiedzieli że telefon jutro zacznie działać. Kazali obserwować to światełko na modemie, no i ono się włączyło ale telefon milczy. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2402
  • 9958
  • 85

Brak działania telefonu stacjonarnego po podłączeniu światłowodu

 @Yaponka jakiego masz Funboxa? Jeśli Funboxa 3 w tym linku w punkcie 2 Jakie są przyciski i porty w Orange FunBox 3.0? https://www.orange.pl/omnibook/orange-funbox-3-0#jak klikniesz  w  panel tylny to port oznaczony jako nr 4 to port telefoniczny do podłączenia telefonii internetowej i ten kabel od telefonu musi być tam podłączony. Jeśli posiadasz Funboxa 6 w punkcie 2  Jakie są przyciski i porty w Funbox 6? https://www.orange.pl/omnibook/orange-funbox-6#  jak klikniesz  w  panel tylny   to będziesz miała zdjęcie i ten port od góry TEL jest do podłączenie telefonu stacjonarnego.

@Yaponkajeśli masz wszystko podłączone to znalazłem coś takiego Podłączenie i konfiguracja Telefonu HD https://www.orange.pl/omnibook/podlaczenie-i-konfiguracja-telefonu-hd# w punkcie 3 Kiedy Telefon HD zacznie działać? 

Aktywacja Twojej usługi może potrwać do 48 godzin od momentu podłączenia modemu do internetu.

Jeżeli podałeś nam swoje dane kontaktowe (telefon komórkowy, e-mail), to wyślemy Ci informację, kiedy usługa będzie już aktywna.

Ważne

Jeżeli oprócz Neostrady, kupiłeś też telewizję Orange w wersji kablowej (tzw. IPTV), to w pierwszej kolejności podłącz Neostradę i uruchom telewizję.

Telefon podłącz na samym końcu, gdyż zacznie on działać dopiero po aktywacji usługi telewizyjnej.

Więcej informacji w powyższym linku

Pozdrawiam 🙂

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Brak działania telefonu stacjonarnego po podłączeniu światłowodu

No to u mnie to wejście w modemie jest wolne. No ale jak mam to podłączyć tutaj jak mój telefon jest w drugim pokoju bo tam moja mam z niego korzysta. Nie mam  tak długiego kabla, a zresztą nawet nie ma takiej opcji aby ten kabel przechodził mi przez całe mieszkanie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13075
  • 53665
  • 626

Problem z telefonem stacjonarnym

@YaponkaSprawa jest prosta. Przenieś na test telefon do modemu, podłącz go gniazdka telefonicznego w tymże modemie i zweryfikuj czy działa. jeśli tak, to tylko kwestia wykonania instalacji od modemu do pokoju w którym się powinien znajdować aparat. Jeśli nie, napisz-powiemy co dalej.

To częste przy przechodzeniu z miedzi na światłowód, że telefon podłączony w innym miejscu (zależnie od wcześniejszego rozmieszczenia gniazdek telefonicznych po drucie miedzianym-mogło ich nawet być kilka) trzeba odpowiednio przełączyć instalacją dodatkową, gdyż nowy modem stoi w zupełnie innym miejscu niż stary pracujący po miedzi. To niestety niedogodność i wiąże się z przeróbką instalacji


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22232
  • 183

Brak działania telefonu stacjonarnego po podłączeniu światłowodu

@Yaponka 

Trzeba było to powiedzieć technikom. Linia telefoniczna do której masz podłączony telefon jest już odłączona i raczej tego nie odwrócisz. Jedyna opcja to podłączyć telefon do gniazdka w modemie, wtedy będzie działał. Jeśli to nie jest wystarczająco blisko, to pomyśleć o bezprzewodowym.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Problem z telefonem stacjonarnym

Już to sobie sprawdziłam i telefon działa, jednak problemem pozostaje nierozwiązany bo telefon ma być w innym pokoju. No w sumie to mogę go używać, bo to bezprzewodowy panasonic no ale on tez od czasu do czasu musi się naładować na bazie, co nie będzie komfortowe w normalnym użytkowaniu w szczególności dla mojej mamy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Brak działania telefonu stacjonarnego po podłączeniu światłowodu

Gdybym wiedziała ze to ma być podłączone do modemu to bym tego dopilnowała. Telefon mam bezprzewodowy ale jak pisałam wcześniej to nie zda egzaminu w połączeniu z moja mamą ☹️


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13075
  • 53665
  • 626

Problem z telefonem stacjonarnym

@YaponkaNiestety dla operatora usługa jest uruchomiona. Działa, więc jest ok. Brakowało zapewne informacji od techników o konieczności wykonania instalacji miedzianej...Ale to możesz zgłosić reklamacyjnie na infolinii

Na razie pozostaje tylko używanie tego bezprzewodowego Panasonica i dążenie do poprawy instalacji w domu tak, aby gniazdo z modemu przedłużyc do pokoju mamy