Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

Witam,

mam problem:

- 31.12 kupiłem Apple Watch 6 z LTE

- od razu próbowałem dodać kartę eSIM niestety się nie udało, dodać, że robiłem to wg instrukcji czyli 1. Otwieramy Watch na iPhone (mam 12 Pro Max) 2. Sieć komórkowa 3. Logowanie na konto i tu niespodzianka - po zalogowaniu pokazuje mi się randomowy numer, którego nigdy nie miałam, a nie mój numer telefonu... info jakie widzę to:
"Nie można aktywować Ekstra karty eSIM. To konto Mój Orange nie obsługuje numeru telefonu XXXXXXXXXX, dla którego ma być aktywowana dodatkowa karta eSIM. Zaloguj się lub utwórz konto, które obsługuje ten numer" i mogę kliknąć tylko Rezygnuję

To nie jest mój numer, nigdy takiego nie miałem, a na tym koncie mam 6 numerów firmowych.
(załącznik)

- 4.01 zgłosiłem to do Orange i miał się ktoś kontaktowa,

- 24.03 zadzwoniłem, że chyba coś za długo to trwa - usłyszałem, że technicy zamknęli zgłoszenie 24.01 z informacją - proszę przetestować - tylko, że ja nie dostałem tej informacji

- 24.03 ponownie zgłoszono problem jako nierozwiązany - dalej widzę randomowy numer z informacją podaną powyżej.

 

Jako kartę fizyczną w iPhonie mam nJU Mobile, jako eSIM mam Orange biznes abonament i do tej karty chcę ekstra esim dla zegarka...

 

Czy ktoś jest w stanie pomóc?


WhatsApp Image 2021-03-30 at 11.08.45.jpeg

 

 

________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu i ukrycie numery telefonu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

Tknęło mnie to słowo karta główna - zacząłem szukać i znalazłem info, że kartę główną aktywuje się nie jako Ekstra eSIM tylko poprzez Wymień kartę... Po zakupie iPhone 11 Pro Max w tamtym roku wymianę na eSIM robił mi konsultant bo coś nie działało i zamiast zrobić wymianę to zrobić mi Ekstra eSIM i to była przyczyna...

Dokonałem wymiany karty SIM na eSIM, usunąłem Ekstra eSIM i ponownie uruchomiłem konfigurację....

 

Działa - wczytało mi moją kartę, mój numer, dodało kartę do zegarka - mam tylko komunikat 

"Na Apple Watch nie można włączyć sieci komórkowej dla konta Orange. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Orange."

 

ale najlepsze jest to, że po wyłączeniu telefonu mogę dzwonić z zegarka i działa 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

@tyldakomp tu masz informacje dotyczącą Extra eSIM:

https://www.orange.pl/omnibook/ekstra-karta-esim

Nie we wszystkich planach taryfowych jest możliwość skorzystania z Extra eSIM. Sprawdź w powyższej informacji, czy Twój plan znajduje się na liście i można na nim uruchomić Extra eSIM.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

Tak jak wspomniałem mój numer Orange Biznes jest eSIM w iPhone

 

takie info znalazłem w pytaniach

tyldakomp_1-1617097548011.png

pytanie czy aby na pewno moja karta esim w iPhonie to karta główna czy dodatkowa - mylą mnie te pojęcia Orange

 

poniżej zrzut z mojego konta Orange - tu widać, że mam 1 kartę eSIM do tego numeru

tyldakomp_0-1617097281865.png

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

@tyldakomp  karta e-sim przy której masz status "włączony" jest kartą dodatkową, tu poczytaj eSIM - Dla Firm | Orange Polska .


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

Tknęło mnie to słowo karta główna - zacząłem szukać i znalazłem info, że kartę główną aktywuje się nie jako Ekstra eSIM tylko poprzez Wymień kartę... Po zakupie iPhone 11 Pro Max w tamtym roku wymianę na eSIM robił mi konsultant bo coś nie działało i zamiast zrobić wymianę to zrobić mi Ekstra eSIM i to była przyczyna...

Dokonałem wymiany karty SIM na eSIM, usunąłem Ekstra eSIM i ponownie uruchomiłem konfigurację....

 

Działa - wczytało mi moją kartę, mój numer, dodało kartę do zegarka - mam tylko komunikat 

"Na Apple Watch nie można włączyć sieci komórkowej dla konta Orange. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Orange."

 

ale najlepsze jest to, że po wyłączeniu telefonu mogę dzwonić z zegarka i działa 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

@ No właśnie nie.

Kartę główną należy wydać poprzez opcję Wymiany

 

Mój Orange - Umowy i urządzenia - Przy karcie sim klikamy Akcje - Wymień kartę


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

@tyldakomp no jak to nie Ekstra Karta E-Sim jest kartą dodatkową (nawet z podlinkowanego atykułu to można wyczytać)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

@slav72 Przepraszam - przeczytałem, że włączona jest kartą główną... mój błąd.

Podsumowując problem rozwiązany.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Apple Watch 6 LTE eSIM - problem z aktywowaniem Ekstra karty eSIM

@tyldakomp  no problem 😉, najważniejsze że wszystko działa 👍