Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Anulowanie przeniesienia numeru stacjonarnego do Play

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 64
  • 0

Anulowanie przeniesienia numeru stacjonarnego do Play

Cześć 


sprawa wyglada tak.

 

umowa na czas nieokreślony w Orange a umowa z playem była zawierana w formie czatu wiec mam 14 dni na rezygnacje.

 
Przenosiłem w niedziele babci telefon do playa. Konsultant popełnił błąd i chce teraz anulować przeniesienie numeru stacjonarnego do playa. 

W play-u już anulowali wysyłkę kuriera z umowa  do babci ale mówią aby wysłać coś do sieci macierzystej czyli Orange. Można to wykonać przez czat lub infolinie albo mailem? I co trzeba wyślą. Aby telefon nadal był w Orange.

 

 

__________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18477
  • 52885
  • 716

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@Blusik98 czy numer telefonu już został przeniesiony do PLAY, czy nie?

Jeśli jest już w PLAY, to należy odstąpić od umowy. Miałem do czynienia z cofnięciem numeru z powrotem do Orange na starym połączeniu kablowym. Istnieje możliwość niedostępności telefonu stacjonarnego przez około miesiąc 

Jeżeli numer nie jest jeszcze w PLAY, to anulowanie przeniesienia powinno nastąpić w Orange. Jeżeli Orange numer zwolni, a PLAY nie przejmie, to numer nie będzie dostępny, bo żaden z operatorów nie będzie go obsługiwał. Mogą być problemy.

Sprawdź na jakim etapie jest numer i jeśli jeszcze można, to w Orange należy anulować przeniesienie.

 

edit:

Orange nie uruchomi już telefonów stacjonarnych na kartę SIM, ponieważ takie rozwiązanie obecnie wymaga działania sieci 3G, a w Orange 3G niedługo będzie wygaszane.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

31 ODPOW. 31

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@Blusik98 

To forum samopomocowe, czego oczekujesz? Rady? Rada może być tylko jedna, nie przenoś usług do konkurencji...

Serio: skoro radzą Ci kontakt z Orange to się skontaktuj. Tu nie Orange, tu klienci Orange. To co innego.

Formy kontaktu obejmują darmową infolinię oraz czat. Emaila nie ma. Wszystko znajdziesz na stronach operatora, bez wielkiego klikania. Można też udać się do biura obsługi (aka salon) i załatwić wszystko osobiście (ale babcia musiałaby to zrobić, nie ty).


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 64
  • 0

Anulacji przeniesienia numeru do Play

powiem ci tak babci płaci za telefon stacjonarny w Orange 50 zł co miesiąc a gada z niego 1h miesięcznie tym czasem konkurencja 20 zł na miesiąc. 

A ze babcia chce mnie telefon stacjonarny i basta to komórki nie przyjmuje do wiadomości.

 

dziwie się ze Orange jak konkurencja nie wprowadziła telefonu stacjonarnego na kartę sim 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17816
  • 186

Anulacji przeniesienia numeru do Play

Cytując Ciebie @Blusik98  "mówią aby wysłać coś do sieci macierzystej" zadałbym pytanie tej osobie "co ma na myśli". Generalnie wydaje się, że jeżeli przeniesienie nie dojdzie do skutku, to umowa w Orange zostanie wznowiona. Czy na takich samych warunkach, tego Ci nie powiem, bo nie wiem... o to musisz pytać kogoś z Orange - tak jak radzi @j131 , bo my - tu na forum, w znakomitej większości jesteśmy klientami Orange. Chyba, że ktoś inny przeszedł już takie postępowanie i opisze swoje doświadczenia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@Blusik98  skoro ntaltuj się jutro z infolinią Orange i spraw status numeru i wszystkich zleceń widocznych w systemie. To ważne, bo wszystko trzeba anulować i zrobić opis, że przeniesienie nieaktualne. Cóż może wisieć w połowie procesu i telefon będzie mi tu nie tam..

Niestety. Ufaj i kontroluj. Dla dobra babci, aby nie została bez telefonu 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Anulacji przeniesienia numeru do Play


@Blusik98napisał(-a)

powiem ci tak babci płaci za telefon stacjonarny w Orange 50 zł co miesiąc a gada z niego 1h miesięcznie tym czasem konkurencja 20 zł na miesiąc. 

A ze babcia chce mnie telefon stacjonarny i basta to komórki nie przyjmuje do wiadomości.

 

dziwie się ze Orange jak konkurencja nie wprowadziła telefonu stacjonarnego na kartę sim 


Jakie jest pytanie?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9940
  • 85

Anulacji przeniesienia numeru do Play

Cześć @Blusik98 

Znalazłem taki link Orange Przeniesienie numeru komórkowego z Orange https://www.orange.pl/omnibook/przeniesienie-numeru-komorkowego-z-orange# punkt 1 Jak anulować przeniesienie numeru z Orange?

  • Zadzwoń pod numer *555: (numer komórkowy):
  • wybierz opcję 3,
  • wprowadź numer, dla którego chcesz anulować przeniesienie numeru,
  • podaj kod abonencki (w przypadku numeru na abonament) lub 6 ostatnich cyfr PUK (w przypadku numeru na kartę),
  • na koniec otrzymasz SMS z potwierdzeniem.
  • Listownie - na adres (numer komórkowy/ stacjonarny)

    Orange Polska S.A.
    ul. Jagiellońska 34
    96-100 Skierniewice

  • W salonie Orange (numer komórkowy/ stacjonarny) - złóż pismo
  • po załatwieniu sprawy również otrzymasz SMS z potwierdzeniem.

Ważne

Anulowanie przeniesienia numeru musimy otrzymać najpóźniej:

  • 2 dni robocze przed datą jego przeniesienia - dla numeru komórkowego
  • 7 dni - dla numeru stacjonarnego

Może ten link coś Ci pomoże

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@Pablo5 

Nie zauważyłeś, że pytanie dotyczy telefonu stacjonarnego? Może byś wyszukał coś na ten temat? Przenoszenie numerów komórkowych to jednak zupełnie inna bajka niż stacjonarnych.

@Blusik98 

Telefony stacjonarne są zawsze obsługiwane na podstawie umowy abonamentowej. Umowę taką zawarła szanowna Babcia, więc tylko ona może ją zerwać. Nie napisałeś właściwie nic konkretnego, co pozwoliłoby skierować szanowną Babcię na właściwe tory, ale jeśli nie chcesz jej pozbawić łączności ze światem, to lepiej upewnij się że umowa którą usiłowałeś zerwać nadal obowiązuje.

Co do alternatyw dla obsługi numeru stacjonarnego to oczywiście istnieją, jeśli chodzi ci o to że cena 50PLN miesięcznie wydaje Ci się wygórowana to poszukaj oferty tańszej, lepiej dostosowanej do potrzeb i tyle. Usługi stacjonarnego telefonu nadal są przecież oferowane, czy to na liniach miedzianych czy to przez VoIP. Co można a co nie można w danej sytuacji zależy od szczegółów których nie byłeś łaskaw podać, Twoje prawo oczywiście. Jeśli jednak liczyłeś na rzetelną poradę, to bez szczegółów jej nie dostaniesz. Jeśli przyszedłeś tu sobie tylko ponarzekać, to przepraszam i już się nie odzywam.

Miłego dnia dla Ciebie i dla Babci.🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9940
  • 85

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@j131  w tym linku co podesłałem wyżej pod koniec punktu 1 jest komunikat anulowanie przeniesienia numeru musimy otrzymać najpóźniej:

  • 2 dni robocze przed datą jego przeniesienia - dla numeru komórkowego
  • 7 dni - dla numeru stacjonarnego

Wydaje mi się że ten punkt tez obejmuje  numery stacjonarne . 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@Pablo5 

Zwracam honor.