Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Abonament dla emeryta/seniora 85+, z niską emeryturą (zwolnienie z opłaty abonamentowej)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 13
  • 0

Abonament dla emeryta/seniora 85+, z niską emeryturą (zwolnienie z opłaty abonamentowej)

Witam serdecznie,

 

Piszę w imieniu emerytki 85+ z niską emeryturą. Emerytka posiada abonament w Orange (tylko telefon stacjonarny, oczywiście bez internetu).

Czytałam, że od 2022 emeryci 75+ z niską emeryturą są zwolnieni z płatności abonamentu. Czy to prawda?

Dla emerytki każdy grosz jest istotny, toteż bardzo proszę o informację w tej sprawie, będę bardzo wdzięczna.

 

Z góry dziękuję i życzę miłego dnia

 

Maria

7 ODPOW. 7

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2403
  • 9961
  • 85

Abonament dla emeryta/seniora 85+, z niską emeryturą (zwolnienie z opłaty abonamentowej)

Hej @Emerytka85 

Z tego co ja wiem ze strony https://www.infor.pl/prawo/prawa-seniora/ulgi-dla-seniora/5174791,Zwolnienie-z-abonamentu-RTV-dla-em...

to dotyczy to tylko opłaty za RTV ale nic nie widzę o abonamencie np telefonie stacjonarnym

Kto nie musi płacić abonamentu RTV?

Pełna lista zwolnień została zawarta w art. 4 ustawy o opłatach abonamentowych.

Zgodnie z tym przepisem z opłat abonamentowych zwolnione są:

1. osoby, co do których orzeczono o:

  • zaliczeniu do I grupy inwalidów, lub
  • całkowitej niezdolności do pracy
  • znacznym stopniu niepełnosprawności,
  • trwałej lub okresowej całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym

2. osoby, które ukończyły 75 lat;

3. osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy lub rentę socjalną

4. osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu

5. osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15%;

6. osoby, które ukończyły 60 lat oraz mają ustalone prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego;

7. osoby:

  • które mają prawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej;
  • spełniające kryteria dochodowe, określone w ustawie o świadczeniach rodzinnych ;
  • bezrobotne;
  • posiadające prawo do zasiłku przedemerytalnego;
  • posiadające prawo do świadczenia przedemerytalnego;

8. osoby, które otrzymują zasiłek  dla opiekuna.

@Emerytka85  znalazłem jeszcze cos takiego wniosek emeryta/rencisty Orange Polska S.A. o przyznanie/rezygnację/przeniesienie zniżki na telefon stacjonarny przesyłam linka do wniosku może o to ci chodziło https://alumni.orange.pl/storage/2018/05/DED_OPL_ZNI_Wniosek_emeryta_rencisty_o_przyznanie_znizki_na...

Tutaj w linku masz Co zrobić, aby otrzymać status emeryta/rencisty https://alumni.orange.pl/status-emeryta/orange-polska-s-a/co-zrobic-aby-otrzymac-status-emerytarenci... ale nie wiem czy to nadal jest aktualne 🙂

Ważne informacje!
Zniżki na usługi telekomunikacyjne w sieci stacjonarnej przysługują emerytom i rencistom posiadającym
decyzję Orange Polska S.A. o nadaniu statusu emeryta lub rencisty Orange Polska S.A. Zniżka przysługuje na jednej stacji abonenckiej pod warunkiem posiadania z Orange Polska umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Od 01.07.2017 przysługuje zniżka w wysokości 50% na dowolny miesięczny Abonament telefoniczny w sieci stacjonarnej.

Jakby ktoś się mógł wypowiedzieć czy to nadal istnieje ta zniżka i ten wniosek

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22232
  • 183

Abonament dla emeryta/seniora 85+, z niską emeryturą (zwolnienie z opłaty abonamentowej)

@Emerytka85 

Obawiam się, że te zniżki dla emerytów, o których pisze @Pablo5 dotyczą tylko byłych pracowników Orange, a nie normalnych klientów.

IMHO nie ma takiej siły, która zmusiłaby prywatną firmę do świadczenia usług dla jakiejś grupy abonentów za darmo.

PS. Słowo "abonament" jest rzeczownikiem pospolitym, nie implikuje żadnego konkretnego zobowiązania. Dobrze jest czytać tekst ze zrozumieniem, uwzględniając wszystkie przydawki, tak żeby było jasne o jakie, konkretne zobowiązanie abonamentowe chodzi w tekście, na który się powołujesz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13076
  • 53674
  • 626

Abonament dla emeryta/seniora 85+, z niską emeryturą (zwolnienie z opłaty abonamentowej)

@Emerytka85  to nietypowa sprawa i należy zacząć od pytania w salonie autoryzowanym. Jeśli nic nie będą wiedzieć, to pozostaje zapytanie listownie na adres korespondencji w Skierniewicach

Tam można opisać  sytuację, załączyć opinie np administracji, czy Opieki Społecznej oraz wyciąg z emerytury jako dowód niskich świadczeń. 

Zawsze taki list nie pozostanie bez odpowiedzi, a i nietypowe rozwiązania są czasem stosowane

Ja bym właśnie tak spróbował wystosować prośbę o wsparcie 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2403
  • 9961
  • 85

Abonament dla emeryta/seniora 85+, z niską emeryturą (zwolnienie z opłaty abonamentowej)

@Emerytka85zzgadzam się tak jak pisze   @j131  osoba uprawniona do zniżki na telefon stacjonarny to

  • osoba, której nadano status emeryta lub rencisty Orange Polska S.A.*
  • emeryt/rencista Orange Polska S.A.* oznacza to byłych pracowników, którzy nabyli uprawnienia do emerytury lub renty w Orange Polska S.A.* albo uprawnienia do tych świadczeń nabyli bezpośrednio po okresie pobierania świadczenia przedemerytalnego lub zasiłku przedemerytalnego, na które przeszli w związku z rozwiązaniem stosunku pracy w Orange Polska S.A.*

Uwaga:

  • zniżka nie przysługuje podczas przebywania na świadczeniu przedemerytalnym
  • zniżka nie przysługuje w razie utraty prawa do renty
  • status emeryta/rencisty wybierz, aby dowiedzieć się więcej na temat nabycia statusu emeryta/rencisty Orange Polska

* Orange Polska S.A. ( poprzednio Telekomunikacja Polska S.A. i PTK Centertel sp. z o.o., OCS sp. z o.o.)

Przesyłam linka o tym https://alumni.orange.pl/znizki-telefoniczne/orange-polska-s-a/osoba-uprawniona/

Wychodzi na to ze dotyczy to tylko byłych pracowników. Nie ma zwolnienia z opłaty abonamentowej tylko to co pisałem wyzej zwolnienie z opłaty dotyczy tylko opłaty RTV

@Emerytka85możesz spróbować wystosować takie pismo do Orange tak jak pisze @agat13 

Pozdrawiam🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 13
  • 0

Abonament dla emeryta/seniora 85+, z niską emeryturą (zwolnienie z opłaty abonamentowej)

Bardzo, ale to bardzo każdemu dziękuję @Pablo5, @j131, @agat13! To wiele dla emerytki znaczy! Jestem bardzo wdzięczna i skorzystamy z Państwa porad. Życzę miłego dnia. Maria


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2403
  • 9961
  • 85

Abonament dla emeryta/seniora 85+, z niską emeryturą (zwolnienie z opłaty abonamentowej)

@Emerytka85Służymy pomocą. Życzymy też miłego dnia.

Pozdrawiamy 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13076
  • 53674
  • 626

Abonament dla emeryta/seniora 85+, z niską emeryturą (zwolnienie z opłaty abonamentowej)

@Emerytka85  z tego co pamiętam, jakiś czas temu były specjalne programy w Orange skierowane do seniorów. 

Tym bardziej polecam pismo, bo może któryś jeszcze z tych projektów działa.