Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Jaki router z agregacją pasm?

► Wątek, ze względu na poruszane zagadnienia, został wyodrębniony z tematu Agregacja pasma w LTE. - Moderator Wiktor ◄

 

Postanowiłem odkopać trochę ten watek. Mieszkam w Legnicy, mam Internet LTE od Orange, chciałem kupić router  Huawey 525 aby odpalić agregację pasm, tylko jak sprawdzam nadajniki BTSearch to wszystko co mam w okolicy to pasmo 2100, nawet nie mam żadnego masztu który ma 2 pasma?  Orange ma pozwolenia na wszystkie pasa ale tylko uruchomione 2100. Czy jest sens kupować taki router i liczyć że może w przyszłości Orange udostępni więcej pasm? Mam do nadajnika Orange (26003) ID: 2227
Legnica, al. Rzeczypospolitej 5,  około 300 metrów. Transfery tak średnio 60-80 mb na starym routerze bez agregacji. Huawey B593

19 ODPOW. 19

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Agregacja pasma w LTE.

Mapy bts search nie są dokładne co do aktywnych pasm. Podpytaj o konkrety na bok lub poczekaj trochę może ktoś z Orange sprawdzi pasma na tym nadajniku.

Jeśli byłoby jednak same pasmo 2100, to wg mnie nie warto kupować.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Jaki router z agregacją pasm?

@Waldar(radzę nie podawać adresów w postach 😉 )
Na wskazanej przez Ciebie stacji mamy:
AZYMUT: 0, 122, 236
BAND: LTE 800, LTE 1800, LTE 2600

LTE2100 planowane (planowana data: 2020-06)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Agregacja pasma w LTE.

dzięki za odpowiedz, ale to adres nadajnika 🙂 nie mój 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Agregacja pasma w LTE.

Czyli rozumiem, że najlepszy dla mnie będzie router Hueway 715? bo on agreguje dokładnie te 3 pasma 800+1800+2600 🙂  nic lepszego nie dostanę?

 

pozdrawiam Waldar


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Agregacja pasma w LTE.

A chodzi o ofertę Orange czy też poza? I jaki budżet cenowy?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Agregacja pasma w LTE.

Tylko Orange tak do 1000 zł 🙂 jak bym się zmieścił to było by super 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jaki router z agregacją pasm?

Musisz patrzeć na tzw kategorię LTE. Stary router B593 masz kategorii 4.
715 jest kategorii 9 (ale nie wiem czy jest w Orange, chyba nie).
B315 - też jest kat.4 (nie opłaca się go kupować)
B618 - jest kategorii 11 (kosztuje między 600 a 800 zł w Orange w zależności od oferty)
B525 w wersji pomarańczowej czyli Flybox LTE+ - kat. 6 - go się opłaca kupić jeśli używasz satelity bo może wzmocnić sygnał, bez tego się nie opłaca.

Jest jeszcze parę routerów przenośnych, ale są słabe i nie wiem czy Cię interesują.

Spoza oferty Orange i w tym budżecie jest jeszcze E5788U-96A. Ale radzę dwa razy przemyśleć zakup:
- musisz zwrócić uwagę czy model obsługuje kategorię 16 (pod nazwą bywają słabsze urządzenia z niższą kategorią)
- w Polsce urządzenie bez promocji kosztuje ciut więcej niż 1000 zł, ale w promocji czy za granicą jest tańsze (poczekaj na poświąteczne wyprzedaże czy coś)
- bywają problemy z ładowaniem baterii
- na początku roku ma być model pod prąd zmienny (230V) a nie na baterię, niestety cen nie ma na Polskę, może warto poczekać(?), ale z uwagi na ostatnie afery z Huawei do Orange czy Polski oficjalnie urządzenie może wcale nie trafić.

Na elektrodzie i na tym forum jak wpiszesz numer modelu to czasem możesz poczytać opinie innych użytkowników.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Jaki router z agregacją pasm?

Dzięki za info. Na allegro można kupić B715 w dobrej cenie 🙂 więc chyba taki kupie 🙂 Jak będę miał już router to zrobię kilka testów  i wrzucę wyniki 🙂 Mam 375 metry do nadajnika, więc bez dodatkowych anten powinno działać w miarę ok, widzę nadajnik z okna, zobaczymy. Na starym B593 miałem max 94 mb/s i to był max tego urządzenia 🙂 więc zobaczymy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Agregacja pasma w LTE.

Ciągle czekam na router Hueway B715, a w międzyczasie zrobiłem testy na moim telefonie Honor 8X i nie mogę odpalić agregacji. Pobieranie to około 70 MBs max a na routerze kat 4, osiągam 95 Mbs? Telefon kategorii 12. Czy jest możliwe że na tym maszcie nie ma agregacji LTE, pojeździłem trochę po Legnicy z telefonem i nigdzie nie osiągnąłem więcej niż 70 Mbs? Zastanawiam się czy zakup nowego routera będzie miał jakikolwiek sens?