Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

Poza tym w wawie wpisałem parę bloków z Marszałkowskiej gdzie jest światłowód w Orange. I jest oferta w t mobile. Więc pewnie kwestia bugów w adresach w systemach.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

I jeszcze jedno. Oferta TM jest tylko w zabudowie wielorodzinnej a Twój adres może (choć nie musi) nie być uznany za takową.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Nowa oferta od 18.06

 

Rano po wpisaniu mojego

adresu w TM była kwota

45,55,65 zł 100/300/900

teraz jest odpowiednio

59,69,89 zł

Poranna promocja zakończona ?

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Nowa oferta od 18.06

Po promocji, kto się załapał ten ma szczęście 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

Spokojnie - za ok miesiąc wróci 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

I za około miesiąc zaczną się narzekania na T-Mobile 😉
Ich oferta jest zabawna - 900/100 za 89zł/m-c pod moim adresem, gdzie w Orange za 79 mam 1000/300 - i to bez promocji dla Warszawy 😉

 

Także no - szału nie ma, nie urywa wiadomo czego. A jak klienci się rzucą u nich, to będzie płacz i zgrzytanie zębów 🙂 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

@Anonim 

 

To jest oferta, która jest celowana do abonentów którym nie zależy na telewizji linearnej, którzy korzystają z usług typu OTT, coraz więcej jest takich użytkowników, jak ktoś będzie chciał to dokupi sobie osobno jakąś usługę z kanałami sportowymi typu Player+ czy Ipla

 

routing i punkty styku T-Mobile ma zdecydowanie lepiej rozwiązane niż Orange więc każdy będzie miał wybór

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@pawel__b Nigdzie tutaj nie wspomniałem o telewizji. Porównałem po prostu czystą ofertę na sam internet.

W Orange wychodzi taniej i lepiej, bo tak jak mówiłem wcześniej - jak dodatkowe choćby 5000 klientów, a zakładam że będzie i 10 tys. podpisze umowę nawet na 300 - to pomnóż to sobie. Niech tylko 5000 zacznie korzystać ze 100 Mbit/s - 500 Gbit/s ruchu. Nie ma opcji, żeby T-Mobile miało taki styk z PLIX'em - a reszta ruchu i tak w większości idzie przez zagranicę. 

Po prostu zapchają im się łącza. Mają bardzo mało styków (https://bgp.he.net/AS12912#_peers). 

 

I zaznaczam - nie mówię, że w Orange jest idealnie - ale jest o wiele większa pojemność sieci. Wcześniej pisałem - do tej pory ruch T-Mobile opierał się na zapchanym LTE, dlatego to wystarczało. Teraz, jak oferują nawet 900 Mbit/s - wątpie, że zwiększyli aż tak pojemność sieci 😉 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

Dla mnie porównanie Orange vs TMobile nie jest jednoznaczne:
- oferta cenowa miedzy www a tym co obecni klienci mogą uzyskać nie jest taka sama więc nie zawsze można porównywać wprost.
- odstąpienie 14 dniowe na ew testy na korzyść Orange - suma opłat zwykle ok 80 zł do 600 zł
- dekoder w TM jest sprzedawany na własność jeśli ktoś chce tanią przystawkę za 49 zł (dla niektórych mniej wymagających klientów może się przydać) - ew. może użyć się jako podstawka pod popielniczkę lub pod kwiatek.
- upload na korzyść Orange - w TM stare prędkości póki co
- opłaty za niezasadne wezwanie technika i płatną asystę są droższe w TM o kilka złotych
- łatwiejsze rozpakietowanie na koniec umowy na korzyść TM (jeśli telefonu nie będzie, wchodzi opłata niepromocyjna, ale można od razu przejść na promocję solo w TM)
- opłata po zakończeniu lojalki - pół na pół (w Orange zostaje cena z ostatniego miesiąca, ale Orange daje sobie prawo do wypowiedzenia umowy jeśli będzie dla niego nieekonomiczne; w TM cena wchodzi na niepromocyjną - ponad 200 zł)

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Nowa oferta od 18.06

@Kronos Potwierdzam, u mnie też wskoczyły standardowe ceny w TM Światłowód. Ciekawe, czy komuś udało się zawrzeć umowę? Zamówienia nie można "wyklikać" na www, a po zostawieniu (przed południem) numeru telefonu nikt się nie odezwał. Chyba nie zależy im na sprzedaży tej usługi. 

Tu znów przewaga Orange - zamówienie trwa chwilę, montaż góra 2-3 dni. A odstępując od umowy nie płaci się dedykowanej dla odstępujących ceny za instalację. Chciałem dać im szansę, ale 2 lata z usługą która może mi nie odpowiadać, albo płacenie 600 zł za nic skutecznie mnie zniechęciło.

 

Poza tym wygląda to tak, jakby ta ich strona była pisana w pośpiechu i na kolanie.Oferta też bardziej pasuje na początek roku (takie prędkości i zróżnicowane ceny były w Orange w tym okresie).

 

Także punkt dla Orange 🙂