Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Wiele dwurdzeniowców nawet nie ogarnie wideo 1080p w 60 fps, więc jeśli youtube to tylko w niskiej jakości 🙂

 

Wg mnie standard to 4 rdzenie. Albo chociaż 4 wątki. Były procesory intela, w lapkach z niskiej półki bodajże, 2 rdzenie i 4 wątki. 2/4 to już jest coś lepszego niż 2/2. To były jednak czasy 2010-2012 🙂

 

@-brtk-  Wszystko zależy od użytkowania. Ja np byłem zmuszony zrobić format bo niedawno kupiłem nowy SSD więc też od nowa położyłem system dla pewności. Póki co śmiga elegancko. Brat siedział na win7 przez kilka lat bez formatu i nie narzekał. Zobaczymy ile mi pochodzi win 10 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Dlatego napisałem do puszczania piosenek z YT.. Bo filmiki w 1080p to już tragedia, zwiesza się obraz, jest desynchro między obrazem a dźwiękiem. Mam takiego lapka gdzieś w domu jeszcze.

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Mam i5 2400k wykręcony na 4 rdzeniach do 4,4Ghz a w teście do 4,8 było max stabilnie, ale PC zjadł mi 4k zł jak go składałem, ba płyta Asusa 760zł, startował na win7 ale teraz ma zaktualizowany do 10 dzięki łasce Microsoft, spokojnie dałby radę z 2GB łączem, ale taki przypał to już by musiał do pracy być, na pierdołki taki transfer zbędny, te 300/50 dla mnie w sam raz, kupne komputery z Windows 7 to dziś nawet do grania w szachy i tylko przeglądania netu, tak jak i Laptopy z tej epoki.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9  to co pisze @Piotrekk85  to prawda. 

Odwiedziłem w zeszłym roku setki domów i na palcach jednej ręki mogę policzyć coś lepszego...ba, 90% tych sprzętów było podłączonych po Wi-Fi.

Hitem była osoba, która miała 300 Mbit/s, a kartę sieciową w laptopie FastEthernet(100 Mbit/s). "Przecież to nowy laptop..." 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@BORAX  To musiałeś trafiać na niezłe abominacje. Porty LAN Ethernet 100mbps nie są produkowane od wielu wielu lat 😄

 

Mój brat w tanim lapku z 2012 roku miał już 1gbps ethernet.

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9  mam Laptopa z 2010 roku, fakt po 2 latach go zmodernizowałem a potem jak SDD wkroczyły też go kupiłem, wrzuciłem trochę grosza ale śmiga 9 rok i zjada procesory energooszczędne na deser te z U na końcu poczciwy M560 w turbo na 2 rdzeniach  3.4 Ghz wykręca, ale Laptop to do 1G łącza się nie nadaje, może te za 10k zł, ale nie te średniaki. Karta sieciowa z 2010 roku to już 1Gb musi być, chyba że Laptop jakiś mega ubogi, Dell co mam ma 1Ghz na lan i wi-fi zmieniłem to 300Mb/s, standardowo to tam kiepskie wi-fi było 150Mb/s.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9@Anonim   Patrz, znalazłem rodzynka, który wybierze pewnie sporo uczniów, studentów i normalnych użytkowników "byle taniej". 

Sprawdź kartę sieciową. https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-x540la-xx1306t-15-6-intel-core-i3-5005u-4gb-ram-256gb-dysk-win10.bhtml

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją


@BORAXnapisał(-a)

@Banan9@Anonim   Patrz, znalazłem rodzynka, który wybierze pewnie sporo uczniów, studentów i normalnych użytkowników "byle taniej". 

Sprawdź kartę sieciową. https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-x540la-xx1306t-15-6-intel-core-i3-5005u-4gb-ram-256gb-dysk-win10.bhtml


To jakiś żart w obecnych czasach, takie coś powinno max 1,2 k zł kosztować, ale z drugiej strony, ja za Dell Vostro 3400 dałem 3,4 k zł, więc cena chyba bierze się z bebechów, ten z linka skromny na max, pewnie wi-fi max 150Mb/s.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@BORAX  Ja myślę głównie o użytkownikach PC, laptopy to wiadomo że to są najczęściej crapy dobre jedynie do Excela i sporadycznie youtube i tutaj nie ma co oczekiwać cudów. Tutaj się zgadzam. Wydaje mi się że kiedyś laptopy jak na swoją cenę były znacznie lepsze.

 

Jeśli chodzi o PC, czyli prawdziwy komputer do gier. internetu, multimediów itp itd to uważam że standardem są 4 rdzenie i tutaj należy oczekiwać spokojnie 1gbps.

 

Dla mnie laptop to zawsze będzie głównie do pracy. Nie wyobrażam sobie grać na laptopie albo wykonywać na nim skomplikowanych czynności 😄

 

@Anonim  Żart powiadasz? Tu masz 2 rdzenie i 100mbps LAN za 2500zł 😄 https://www.x-kom.pl/p/486183-notebook-laptop-173-dell-inspiron-3781-i3-7020u-8gb-2401tb-win10-silver.html

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją


@Banan9napisał(-a)

Co do windowsa to nie każdy musi lubić win 10. Wiele osób ma win 7 nie dlatego że mają słaby PC ale dlatego że uważają ten system za lepszy od 10. Sam nie jestem fanem 10 ale jestem zmuszony używać najnowszego systemu bo mam zbyt nowy procesor na którym win7 nie jest wspierany.

 

Gdyby było inaczej to sam rozważyłbym win 7 , bo 10 mimo że nowszy to jakoś nie zdobył mojego serca.


@Banan9 , ja dziewiąty rok jadę na Windowsie 7 z procesorem

Procesor.PNGi raz go miałem w serwisie (gwarancja). Powolutku trzeba będzie się żegnać z win7, bo bodajże 17 stycznia 2020r. koniec wsparcia. Ale zaznałem też smaku win10 z okresu darmowego. Dycha była do bani, w dodatku dziurawa co rusz. Nie przeczę, że trzeba iść z duchem czasu, jednakże w mojej życiowej ocenie, sporo staroci było o niebo lepsze od nowinek (trwałość nade wszystko). Ale na moje skromne wymagania, na ten system nie narzekam. Czas wymusi przeorientowanie Emotikon: Szczęśliwy