Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Piotrekk85  Przesadzasz. Port LAN jest najważniejszy i to od niego zależy czy wyciśniemy 100mbps czy 1gbps. Procesor ma tutaj drugorzędne znaczenie, no chyba że to single czy dual core sprzed 10-15 lat. W innym wypadku nawet taki wysłużony już i5-4460 spokojnie ogarnie 1gbps.

 

Ludzie na zachodzie prędkości po 500mbps i więcej mają już od kilku ładnych lat. Polska jak zwykle jest w tyle i dopiero teraz takie prędkości u nas są dostępne i reklamowane jako cud technologiczny blabla 😄

 

Najważniejszy jest port LAN, jeśli mamy chociaż 4 rdzeniowy procesor z przyzwoitym taktowaniem to spokojnie ogarnie każdą prędkość.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

4rdzeniowy procesor? Czy takie komputery były sprzedawane masowo dla konsumentów z siódemką?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

4 rdzeniowe procesory już istnieją od prawie 10 lat... uwierz mi, ponad 90% osób na minimum 4 rdzenie, dzisiaj na 2 rdzeniach sprzed 10-12 lat nawet ciężko byłoby używać przeglądarki.

 

Jako ciekawostkę dodam że ja sam mam 6 rdzeniowy procesor z 12 wątkami (2 na 1 rdzeń) i u mnie użycie procesora podczas speedtestu to 10-15%. Mam 300mbps jak zapewne wiesz.

 

EDIT: 4 rdzeniowe procesory powstały już w 2006 roku 🙂 http://prntscr.com/ok2l4i

 

Jednak wtedy była to technologia warta masę pieniędzy, 4 rdzeniowe procesory zostały spopularyzowane jakoś pod koniec 2010 roku.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

To nie są przeciętni klienci usług masowych internetu stacjonarnego.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

To jaki sprzęt wg Ciebie mają przeciętni klienci?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

1/3 klientów ma maks 2 rdzeniowe procesory i z maks 2 GB RAMu. To są osoby używające 7 i starszych systemów w większości.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Na takim sprzęcie nawet win7 by ciężko chodził, nie mówiąc o przeglądarce. Wiem bo miałem dwurdzeniowy procesor i 2 gb ramu od 2009 do 2017. Ostatni rok ledwo dało się przeglądarki używać, muliło niemiłosiernie.

 

Uwierz mi, 4 rdzenie to standard, nawet w Polsce. Ja kilka lat temu mając 2 rdzenie i 2gb ramu uchodziłem za faceta z kiepskim PC, znajomi mieli lepsze maszyny już wtedy.

 

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje, nie ma co dalej drążyć tematu 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

To spojrz ile jest wątków na forach na ten temat. Poza tym elektromarkety co pewien czas w swoich gazetkach sprzedają urządzenia dwurdzeniowe z win 10. To że Ty czy ja czy ktoś inny ma lepszy sprzęt, to nie pokazuje że 1/3 klientów ma coś słabszego.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Co do windowsa to nie każdy musi lubić win 10. Wiele osób ma win 7 nie dlatego że mają słaby PC ale dlatego że uważają ten system za lepszy od 10. Sam nie jestem fanem 10 ale jestem zmuszony używać najnowszego systemu bo mam zbyt nowy procesor na którym win7 nie jest wspierany.

 

Gdyby było inaczej to sam rozważyłbym win 7 , bo 10 mimo że nowszy to jakoś nie zdobył mojego serca.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Dużo osób nie przeszło z Windowsa 7 na 10, bo im się nie spodobał. A była darmowa aktualizacja. Ja sam miałem Windowsa 7 z i5 4690k, a to dalej bardzo dobry procesor. Teraz mam i7 5775C podkręconego na 4.3GHz (więcej nie idą te procki, albo rzadko), też stary, ale wystarcza na wszystkie gry w full HD, z dobrymi klatkami. Ale mam do niego RTX'a 2080.

 

A jeżeli chodzi o dwurdzeniowce.. To stare lapki przeważnie takie mają, ale to służy tylko do przeglądania internetu i puszczania piosenek na YT. Dla mnie takie laptopy do niczego innego się nie nadają, to i internetu szybkiego nie muszą obsługiwać w pełni, nawet przy porcie 1Gb/s, gdy procek czy dysk nie wyrabia.

 

@Banan9 ja mam inne zdanie o Windowsie 10. Dla mnie jest stabilniejszy w domowych zastosowaniach (tutaj zaznaczam, w domowych, bo w firmowych/biurowych czasami jest tragedia). Nie trzeba robić formatów, a w 7'mce musiałem prawie co roku. Jest według mnie lżejszy o wiele, nawet starsze lapki lepiej działają na Windowsie 10 niż na Windowsie 7.