Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Czyli wg Ciebie światło porusza się z prędkością 27 km/s?

Błagam, sprawdź jednostki zanim napiszesz. https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d

To strona www z Australii ładowałaby się strasznie długo :cattongue:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Piotrekk85  Oj pomyliłem jednostki bo szybko pisałem posta, chodziło o s, nie h, już poprawione. Jestem pewien że wiedziałeś o co mi chodzi ale musisz przyczepić się wszystkiego gdy brakuje argumentów. Klasycznie.

 

To jednak nie jest ważne, chodzi o sam fakt wysyłania pakietów przez inny kraj. Może trzeba zrobić jakiś temat na reddicie czy gdzieś i popytać ludzi czy ktokolwiek ma tak że pakiety kraj X - kraj X wychodzą za granicę?

 

Poza tym ''gdybym był jedynym użytkownikiem w sieci'' ale nie jestem, więc o czym my w ogóle rozprawiamy? Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.

 

Zadam Ci proste pytanie - znasz jakąś sieć która ma takie trasy jak Orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Promień Ziemi wynosi 6371,008 km. Więc nie jest problemem prędkość światła.

Podstawą działania większości współczesnych europejskich systemów telekomunikacyjnych jest to, że połączenie nie jest kierowane najkrótszą trasą a tam gdzie jest "najmniejsze obciążenie" (zgodne z polityką ruchu najbardziej "ekonomiczne").

Jedynie w niektórych krajach rozwijających się, jest realizowane tak jak proponujesz. Skutkuje to jednak tym, że jeśli najkrótsza nie jest dostępna, to połączenia z internetem nie ma wcale.

W dzisiejszych czasach czy coś jest w kraju X czy kraju Y nie ma znaczenia. Mamy rok 2020(!!!!). Problemem jest obsługa wzmożonego ruchu i tu Orange daje ciała na całej linii.

Ten wątek ma już 100 stron. Skutecznie zniechęcacie wszystkich ludzi mających pojęcie o podstawach telekomunikacji do jego lektury pisząc bzdury. Dlatego Orange nie będzie traktować takich oczekiwań na poważnie by z dnia na dzień się zmieniło. Sorry za brutalność ale jest to szczere. Moglibyście celnie wypunktować błędy Orange w polityce ruchu, ale zupełnie strzelacie na ślepo.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Piotrekk85  Prędkość światła w światłowodzie to około 40-50% realnej prędkości światła.

 

''Podstawą działania większości współczesnych europejskich systemów telekomunikacyjnych jest to, że połączenie nie jest kierowane najkrótszą trasą a tam gdzie jest ''najmniejsze obciążenie'' - brednie. Jak pakiety szły telią i ping był podbijany o 100 ms i ludzie mieli masowe lagi, to czemu nie szło wtedy przez OT? Skoro OT było mniej obciążone? No nie szło, bo to tak nie działa. Orange CAŁY CZAS wysyła pakiety Polska-Polska przez Niemcy, dlatego że trasa przez Niemcy jest mniej obciążona? Dobre.

 

''W dzisiejszych czasach czy coś jest w kraju X czy kraju Y nie ma znaczenia'' - kolejne brednie. Pewnie, mieć 50 ms do serwera oddalonego 100km od gracza to to samo co 5 gdyby trasa została w kraju. Logika :cathappy:

 

''Ten wątek ma już 100 stron. Skutecznie zniechęcacie wszystkich ludzi mających pojęcie o podstawach telekomunikacji do jego lektury pisząc bzdury.'' - przykro mi, ale jedyną osobą piszącą bzdury jesteś Ty. Zniechęcasz nowych użytkowników tego forum swoim nastawieniem. Piszesz mając pomarańczowe klapki na oczach. Ja się pytam czemu Orange jako jedyny dostawca śle pakiety przez Niemcy, a Ty piszesz że idzie mniej obciążoną trasą. Ręce opadają.

 

Reszty mi się nie chce nawet komentować.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Merytoryka vs populizm. Każdy czytający może wyrobić własne zdanie.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Raczej: Pomarańczowe klapki na oczach vs zwykły użytkownik internetu.

 

Kilka lat temu bardzo popularne było towarzystwo płaskiej ziemi. Wiesz jak tłumaczyli upadek meteorytów i powstające po tym zdarzeniu kratery? Tłumaczyli tym że one spadają już na istniejące kratery, stworzone specjalnie przez rządy państw. Twoja merytoryka wygląda podobnie. Napiszesz wszystko byleby tylko wybielić Orange, nawet największe brednie.

 

Kończę tę dyskusję, powodzenia w dalszym zniechęcaniu ludzi do tego forum i nabijaniu postów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

To radzę każdemu kto ukończył szkołę średnią przeliczyć sobie. Prędkość światła w światłowodzie to ok 100 000 km/s. Promień Ziemi ok 6500 km. Czyli znany wzór na obwód koła 2*pi*promień daje ok 41 000 km. Do Frankfurtu jest ok 1000 km. Ile razy zdąży to być tam i wrócić?

Problem nie leży w odległości a w zarządzaniu ruchem.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

Ten tekst jest super. Podsumowanie polityki Orange: " Dlatego Orange nie będzie traktować takich oczekiwań na poważnie by z dnia na dzień się zmieniło. Sorry za brutalność ale jest to szczere."


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Bo oczekiwanie by węzły i punkty styku były w Polsce do takich niepoważnych oczekiwań należy. Zmiana lokalizacji nic nie da przy identycznej polityce zarządzania ruchem.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 35
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Ma ktoś info jak ma sie routing Orange do tmobile a Orange do netii ?