Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

W stwierdzeniu "jakość pingu" chodzi bardziej o jitter i czy nie ma nagłych skoków 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 

Tu można sobie poobserwować skoki pingu do różnych serwerów gier: https://gameserverping.com/

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Hmm... Oferta Tmobile jest kusząca. Szkoda, że nie ma opcji bezterminowej. Mam pytanie o router. Jak się sprawuje i czy jest sens dopłacać do droższego, bo taki Tmobile tez ma w ofercie? Tryb bridge jest dostępny?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01 

Dostajesz ONT + router zwykły lub „premium”. Oba marki Sagemcom ale inne niż w Orange. Do tego drugiego trzeba dopłacić jednorazowo i nie ma w nim USB. Pierwszy jest chyba za darmo. ONT jest prawdopodobnie autoryzowany w sieci po adresie MAC. Tak więc nie można podłączyć światłowodu bezpośrednio do np. Funboxa 3.0 - sprawdziłem, nie da się zalogować swoimi danymi. Ale po ustawieniu „używaj zewnętrznego ONT” i podłączeniu skrętką przez ONT wszystko działa. Bez problemu działa też Funbox 2 po podłączeniu przez ONT.

Routery od T-Mobile nie mają nic pod adresem 192.168.1.1 Można zobaczyć tylko podstawowe informacje o połączeniu po zalogowaniu się na ich portalu Moje WiFi. Brak możliwości konfiguracji.

 

Podobno ten router „premium” od T-Mobile za który się płaci ma lepszy zasięg WiFi od tego darmowego ale ja tego nie zauważyłem (chociaż nie używałem bezpłatnego więc nie wiem jak to jest... ;-))

 

Nie ma trybu bridge.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@akira77  Właśnie brak możliwości konfiguracji modemu... to jest solidny problem. Nie można odblokować portów ani pingu WAN P2P by widzieli go inni gracze.

 

W Orange chociaż mogę odblokować porty w grach P2P jak Killing Floor albo Divinity: Original Sin.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

@akira77 a sprawdź adres bramy na kompie przez ipconfig/all może jest inny i dlatego nie ma nic pod adresem 192.168.1.1.

Najlepiej zadzwonić na infolinię i zapytać się o dostęp do routera w celu konfiguracji albo wziąć tą opcję z darmowym routerem i podłączyć swój.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- 

Wszystkie Sagemcomy mają 192.168.1.1 domyślnie. I "pomarańczowe" Funboxy i routery od T-Mobile.

T-Mobile chce mieć pełną kontrolę nad swoimi urządzeniami - "Nie gwarantujemy poprawnego działania na innych urządzeniach niż nasze" - odpowiedź z infolinii. Taka polityka firmy. Ale na Funboxach tak jak pisałem wcześniej wszystko działa OK.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@akira77  A jak z portami? Są automatycznie odblokowane? Czy T-Mobile blokuje beż możliwości odblokowania?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

UPnP pewnie włączone.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Trochę słabo że T-Mobile nie pozwala na żadną konfiguracje swojego sprzętu.