Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Najlepszym rozwiązaniem jest podłączyć pod inny router i sprawdzić czy działa.. 😉 Jeżeli magicznie zacznie działać to wina FB. Też bardziej prawdopodobne, że to wina FB, patrząc jak zbudowany softowo jest ten sprzęt.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Tak to wina FB, z innym routerem na 5GHz nie ma problemów, pisalem o tym wcześniej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Coś się zmieniło w temacie? U mojej dziewczyny u której mam konsole PS 4 Slim nie da się podłączyć konsoli pod 5 ghz, oczywiście router od Orange, został wymieniony na nowy na którym problem dalej występuje. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Nie ma możliwości by po wymianie na inny router było tak samo, chyba, że nowy router (nie od Orange) ma tą samą przypadłość. Chyba, że zrobiłeś wymianę w Orange na ten sam model, tylko inny egzemplarz, taka wymiana routera Orange na router od Orange mija się z celem. Sama linia Orange nie ma tu nic do rzeczy.  Każdy inny router kupiony na rynku typu TP-Link, Asus itp. powinien działać z PS4.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Router wymieniony tez na funbox tylko nowy bo był jeszcze inny problem z rozłączaniem się sieci. Teraz został nadal problem, z tym, że konsola tylko na routerze funbox nie łączy się pod 5GHz przez co muszę mieć ustawione 2 sieci, aby konsola łączyła się pod 2.4 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

No to taka wymiana nie ma sensu, bo tu problemem jest soft Funboxa.

 

Możesz kupić router, który ma 5Ghz, podpiąć go pod port LAN i zrobić z niego APka. Albo kupić takiego APka. Wtedy PS się połączy z siecią 5GHz takiego APka a prędkość powinna być ok, bo APek będzie się łączył po LAN z Funboxem, więc teoretycznie powinno do niego dochodzić Full łącze.

A ja bym w ogóle wywalił Funboxa i wstawił coś swojego, tylko warunek. Musi być oddzielne ONT do światłowodu, jeżeli posiadasz światłowód.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Może zmiana na Liveboxa o ile jeszcze jest dostępny 🙂🙂.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Myślałem, ze pojawiło się jakieś łatwe rozwiązanie na ten problem. W domu mam inny router, nigdy nie miałem żadnego od Orange. Trudno na tą chwile zrobiłem 2 oddzielne sieci i tą na 2.4 GHz tylko pod konsole.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Oddzielne sieci, to chodzi o to, by działały pod innym SSID i byś mógł sam ręcznie wybrać 2.4 albo 5GHz, a nie by urządzenie samo wybierało, na jakim się podłączyć, bo czasami są z tym problemy. Normalnie innymi urządzeniami pod 2.4GHz możesz się łączyć.

Tylko teraz pytanie, czy prędkość po 2.4GHz jest dla ciebie wystarczająca, czy nie masz na niej jakiś niedogodności. Jak nie pasuje, to zmiany co pisałem wyżej niestety, albo pociągnięcie kabla, gdzie stoi PS4.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Jedynym rozwiązaniem jest podpięcie kabla ethernet 🙂