Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Udostępnianie interentu a problem z XBOX - błąd MTU

Nie wiem jakie parametry sieci ma konkurencja, ale na przykładzie jaki podał @Anonim jeden z nich parametr MTU ma analogicznie ustawiony jak w naszej sieci.

 

Dlaczego u konkurencji MTU może być wyższe? Prawdopodobnie wynika to z oszczędności i nie zakupiono tam elementów do szyfrowania komunikacji klientów (Security Gateway) skutkiem czego  nie ma dodatkowego nagłówka IPSEC w sieci transportowej ale też sieć jest podatna na ataki i po prostu być może sieci konkurencyjnej po prostu nie zależy na bezpieczeństwie swojej sieci i ich użytkowników, a skupiają się na obniżeniu kosztów. Dlatego nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że Orange daje "za słaby" internet.

 

Czy przeprowadziłeś test z jakimś routerem LTE łącząc konsolę po Eth?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Udostępnianie interentu a problem z XBOX - błąd MTU

Ale przy punkcie dostępu vpn jest już inaczej. Szanuję prawo do naliczania opłat za publiczny adres IP (bo to rzeczywiście można uznać za usługę dodatkową), ale po pracy na słuchawce w Orange mam dziwne wrażenie, że 1/3 klientów kiedyś potrzebowała punktu dostępu vpn dla wszystkich innych rzeczy niż publiczny adres IP. Jeszcze jakby na legalu można było mieć go na prepaidzie (nawet odpłatnie), plus byłoby pełniejsze info, to by było super.

Przywołany plus też nie jest święty. Ma dwa standardowe punkty dostępowe: 'plus' i 'internet', i każdy ma swoje małe problemy (akurat nie z konsolami, a dostępem do niektórych serwerów w USA, Japonii i Chinach).
Anonim

Nie dotyczy

Udostępnianie interentu a problem z XBOX - błąd MTU


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Udostępnianie interentu a problem z XBOX - błąd MTU

nie przeprowadzałem testu na routerze LTE, gdyż nie mam takiej potrzeby, konieczności. Wiem, ze telefon jest sprawny i poprawnie realizuje swoje zadania (punkt dostępu) jeśli ma włożoną odpowiednią karte operatora. Niestety z Orange nie działa punkt dostępu dla konsoli Xbox, co nie przeszkadza by telefon z kartą Plusa sprawnie tworzył taki działający punkt. Jesteście jako ORANGE w stanie rozwiązać w 2 tygodnie ten problem?

 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Udostępnianie interentu a problem z XBOX - błąd MTU

Xbox one, xbox live działa z APN Internetipv6. Fortnite CoD działają. MIcrosoft oficjalnie wspiera IPv6 a więc problemy z NAT odpadają.

https://support.xbox.com/en-US/xbox-one/networking/ipv6-on-xbox-one