Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@AnonimJak mało grasz online albo w ogóle to nawet orange na miedzi dobre. Jak nie gram online to też jakoś wytrzymuje z tym netem , aczkolwiek youtube potrafi czasem zwolnić jak jest mało wyświetleń video poprzez brak cache i dane idą z Niemiec przez badziewny opentransit.

 

Prędkość również jest, mam to 300mbps do większości serwerów na speedteście, na steamie również ok, jedynie z niektórych serwisów idzie wolniej. Największym problemem Orange są trasy, ping i ta polityka.... Jak chcesz pograć online w szachy to nie ma problemu, ale spróbuj pograć w szybką grę online mając 80 ms + packetloss. Zawsze się śmieje jak widze reklame ''Orange love gamers'' 😉 To tak jakby Peszko mówił że jest najlepszym piłkarzem w Polsce...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Żenadą są dla mnie rady by czekać do końca lojalki. Idąc takim tokiem rozumowania po co płacić opłaty miesięczne jak usługa nie działa poprawnie?

Do dobrego pingu trzeba co najmniej dwojga: i operatora i tego do kogo trafia ruch. Tu widać że i po "części" Orange nie jest za dobrze. Ale podejrzewam że autor na BOK dostał "standardową formułkę". Nie wiem czy była składana też reklamacja. Trzeba coś robić niż siedzieć z założonymi rękami. Owszem trzeba poświęcić czas i mieć cierpliwość...

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@Banan922 każdy ma inne priorytety, więc masz sporo racji, ja mniej gram, zresztą czasu na to mało, gry nazbyt wciągają, wolę dobre filmy zassać czy muzykę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@Piotrekk85Właśnie.. po co płacić co miesiąc jak usługa nie działa poprawnie... trzeba płacić bo inaczej Orange sie zdenerwuje i będą problemy 😉 Lepiej płacić i poczekać do końca umowy niż płacić za coś czego się nie używa + za vpn. Chyba że Orange nie wywiązuje się z umowy to wtedy klient ma racje. Jednakże motto Orange to ''płać i morda w kubeł''. Nie wyobrażam sobie kogoś by brał Orange mając inne opcje. Orange zostaje wtedy gdy nie ma żadnego wyboru... ja skusiłem się na mega reklamowany światłowód i teraz mam problem... mądry Polak po szkodzie. A była alternatywa...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Jak masz ADSL w Orange, to na 90% masz BSA gdzieś indziej. Absurdem jest to że technicy w niektórych regionach na budowę przyłącza mają więcej z usługi hurtowej, więc łatwiej czasem bywa mieć internet u konkurencji na łączach Orange niż bezpośrednio w Orange. Jak masz VDSL, 50 % szans że jesteś w zasięgu LLU. Niestety rzadko kto chce przechodzić i niektórzy operatorzy nie chcą przyjmować nowych klientów ale była okazja jakieś 5 lat temu. Na swietle wg mojej wiedzy tylko mała część adresów na dziś ma BSA. Ale już są robione zapisy gdzie podłączać. Jak ktoś chce, znajdzie w sieciach społecznościowych namiary.

Jeśli komuś nie zależy na prędkości, a na pingu czy pakietach to są realne alternatywy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Niedługo tmobileT będzie świadczyć światełko na łączach Orange, więc osoby co teraz już mają światło będą mieć alternatywę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Ale póki co tylko na obszarach nieuregulowanych w tmobile. Czyli jedynie duże miasta.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Zawsze cos.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@Banan922Jest już jakaś poprawa ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@AnonimNie wiem, nie gram ostatnio online, mało czasu, a jak już to pogrywam w trybie single player w gry jak Pillars of Eternity albo Far Cry 5. Wiem tylko że brat gra po kilka godzin w Robloxa i codziennie skarży się na lagi i pyta czy nie ściągam czegoś bo nie może pograć... swoją drogą zauważyłem że Orange zmieniło sporo tras i teraz wszystko prawie idzie przez opentransit. Telia sporadycznie, prawie w ogóle. Cięcie kosztów czy Orange w końcu poszło po rozum do głowy i przestanie współpracować z telią? Zresztą opentransit też szału nie robi, a powinno być nieskazitelne bo to przecież węzeł nalężący do Orange a nie jakiś wykupiony z wątpliwą jakością tak jak telia.