Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Anonim

Nie dotyczy

Utrata pakietów


mewik napisał(-a):

Witam!
Tak jak w temacie mam utratę pakietów w grach takich jak League of Legends,CS:GO(tylko w te gry gram) i na teamspeaku3.Jeżeli jakimś cudem połącze się z jakimś serwerem w cs'ie to przez wifi mam utratę pakietów ok 40% a na kablu od 85%.To samo jest z witrynami www.Przez wifi działa w miare dobrze ale tylko wtedy gdy internet nie jest połączony kablem.Gdy próbuje połączyć się przez kabel to połączenie niby jest a internet i tak nie dizała.Wymieniłem router bo myślałem że to wina sprzętu, ale to nic nie dało.Był u mnie technik,powymieniał kable,sprawdził czy wszystko jest dobrze podłączone i kazał przeinstalować system- to też nic nie dało.Kupiłem kartę sieciową bo myślałem że ona jest winna utraty pakietów i to też nic nie dało.Jak rozmawiałem z technikiem od infolinii to sam powiedział że mam 60tys. utraconych pakietów w ciągu 1,5h i że to bardzo dużo.Internet podłączony do innego komputera działa normalnie ale tylko wtedy gdy nie ma żadnego połączenia z tym na którym występuje owy problem.Nie mam pojęcia w czym tkwi problem.Dodam że ten problem jest od początku podłączenia neostrady(10MB), czyli jakieś 2 tygodnie i wcześniej również miałem internet z Orange i nie było takiego problemu.Ma ktoś może jakiś pomysł co może być nie tak?


@mewik Poczytaj sobie tu na temat twojego problemu jest inny dostawca internetu taki sam problem https://forum.dobreprogramy.pl/t/wysoki-ping-w-cs-go-jak-na-ten-internet/525330


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 0
  • 1

Utrata pakietów

Ale ja nie mam problemu z pingiem tylko z utratą pakietów.

Anonim

Nie dotyczy

Utrata pakietów

Wysłać polecenie pathping przykładowo do onet.pl i poczekać na wyliczenie statystyk teraz nie powinno być utraty.

Bez tytułu5.png

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 0
  • 1

Utrata pakietów


jaryn napisał(-a):

Wysłać polecenie pathping przykładowo do onet.pl i poczekać na wyliczenie statystyk teraz nie powinno być utraty.

Bez tytułu5.png

 


I tak mam robić z każdym serwerem na którym mam zamiar grać?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 0
  • 1

Utrata pakietów

Z tego co widze ten pathping też raczej nic nie daje ;V

Anonim

Nie dotyczy

Utrata pakietów

@mewik Wysłać polecenie pathping samsung.pl i zobaczym jak to wygląda u ciebie ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Utrata pakietów

@mewik  jak pisze @Anonim  nie podajesz niektórych istotnych informacji. Ale postaram się to sobie ułożyć po kolei. 

1. Zmieniłeś prędkość internetu z 10 na 20 Mb... tu może być przyczyna, że łącze (kabel od Ciebie do centrali) nie "trzyma parametrów" i tu powstają straty. Niektórzy mówią, że lepiej mieć niby wolniejszy ale stabilniejszy internet.

2. prędkość po WiFi & ethernet - jak rozumiem dalej "w świat" łączysz się przez jakiś router np. od Orange. Nadal stawiam na jakość kabla ethernet - coś musi być na rzeczy - nie będę wspominał o klasie kabli, bo to też może mieć wpływ... czasami kilka kabli może mieć podobną wadę - chyba, że faktycznie w routerze gniazda RJ masz walnięte....

3. To czy zdiagnozujemy przyczyny utraty pakietów, wcale nie zagwarantuje Ci stabilnej gry na serwerach... to co opisywali koledzy - choćby problemy z serwerami Teli  jest dość znane i jak na razie nikt nic nie wymyślił, żeby mieć dobre, na stałe, połączenie z jakimś serwerem gier.

Anonim

Nie dotyczy

Utrata pakietów

@mewik  Trzeba sprawdzić czy utrata występuje też do np.onetu.pl, "nic nie daje" a co ma dać tylko to czy też jest utrata. Po to jest ta komenda, żeby szybko sprawdzić.

Bez tytułu6.pngBez tytułu7.png

pathping samsung.pl i onet.pl teraz zrobione

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Utrata pakietów

Pobierz program WinMTR (lub skorzystaj z podanego wcześniej windowsowego polecenia), podaj np. adres TSa z którym masz problemy i sprawdź gdzie jest loss. Jeżeli będzie on na adresie routera, będzie to oznaczało, że problemem jest medium transmisji (kabel/Wi-Fi). Jeżeli straty będą głównie na routerach brzegowych Orange (XX.neo.tpnet.pl) to będzie oznaczało winę routera lub łącza. W drugim przypadku należy zgłosić usterkę na infolinii, jako powód podająć utratę pakietów uniemożliwiającą komfortowe korzystanie z internetu.

Nawet na stykach z Telią nie występuje tak duży loss, o jakim pisze autor wpisu.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 0
  • 1

Utrata pakietów

@Misiek62 Pytaj co chesz wiedzieć.

1.Zmieniłem prędkość internetu z 5MB(CDM) na 10MB(neostradę),ponieważ Orange utraciło prawa do przesyłania internetu na tej częstotliwości z której korzystałem.

2.Jeżeli to byłaby wina kabli to pewnie na innym komputerze też miałbym taki problem.

3.Wiem że to nie zagwarantuje stabilnej gry, ale będę wiedział gdzie jest przyczyna problemu i być może będę w stanie ją naprawić.