Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

@Piotrekk85  Wg mnie takie coś powstanie może za 10 lat albo w ogóle. @Anonim  uważa że to ma szansę i sens. Nie wiem, pożyjemy zobaczymy 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Serwery cs:go - routing, ping

Wg mnie wcale, chyba że np Bruksela lub inna międzynarodowa organizacja to narzuci.
Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

@Banan9 mi osobiście nie robi to różnicy, czy to idzie przez Frankfurt, Warszawę czy Chiny. 

Ale skoro jest tyle narzekań na pingi, to zamiast wpinać się do PLIXa czy innego IXa, wysunąłem pomysł aby utworzyć węzeł OT w Warszawie.

Nie widzę w tym większego sensu, ale może tej części klientów którzy mają problemy - pomogłoby to korzystać z usług... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Serwery cs:go - routing, ping

To jest szukanie obejść które na dłużej nie dadzą efektu.

Nie wiem kto siedzi tutaj wystarczająco długo (ew. pamięta jeszcze "stare" forum pomocy technicznej), gdzie wszyscy narzekali na Telię. I co? Jak czytam na facebooku sporo osób domaga się wręcz puszczania tras na telię. Więc teraz puszczono przez OpenTransit.

Rozwiązania długofalowe muszą zlikwidować przyczynę: dogadanie się z dostawcami ruchu/treści/contentu, blokowanie heavy userów, szybsze reagowanie na abuse'y itp itd (nie chce mi się pisać moich argumentów bo wiem że większości dyskutujących się i tak nie podobają)...
Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Co prawda na forum nie siedzę wystarczająco długo, ale z usług Orange korzystam już około 8-10 lat. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się narzekać na jakikolwiek styk - może dlatego, że mieszkam w Warszawie - nie mam pojęcia.

Twoje argumenty są dobre, ale nie wszyscy je rozumieją - stąd są sytuacje, gdy się z nimi nie zgadzają. 

I tak jest lepiej jak było, bo zdarzały się czasem sytuacje gdy YouTube przyciął, a nawet teraz się zdarzają - ale momentalnie sprawdzam na VPN i jest to samo - więc wykluczam winę Orange. 

Jeśli chodzi o content - coraz więcej jest bezpośrednich styków Orange, czy też coraz więcej treści jest w Content PoP i cały czas się to rozwija. 

Nie da się wszystkiego zrobić od razu - ale masówki mają to do siebie, że jednemu wystarczy, a drugiemu nie i będzie narzekanie. Nigdy nie będzie idealnie. 

Nawet wpięcie do PLIXa nic nie da na dłuższą metę - bo nie wszystko tam jest i będzie tak czy tak narzekanie, że komuś cały czas coś nie działa - bo tego w PLIX nie ma.

Ja jestem zdania, że lepiej mieć więcej łącz tranzytowych niż wpięć do IXów. 

I tak jak jest Telia - do CloudFlare, oraz twitcha/Facebooka (czasem idzie OpenTransitem) oraz do większości serwisów internetowych - tak gry online lepiej będą działały przez opentransit. 

 

Jedynie nie do końca rozumiem, czemu chciałbyś blokować heavyuserów, oraz jaka jest Twoja granica - aby uniknąć takiej blokady? 

Potrafię przesłać, no - na wszystkim - miesięcznie około 1000 GB (IPTV nie jest do tego liczone). 

Tu akurat uważam, że światłowody są po to, by przesyłać dość dużo danych. 

Na Słowacji jest to dość dobrze rozwiązane(co prawda z innej przyczyny - ale wygląda to dość rozsądnie i mogliby tak zrobić i u nas) - DSL ma limit 300 GB /m-c a FTTH bez limitu. 

I jak ktoś by backupował cały internet, wtedy można mu zmniejszyć prędkość o, powiedzmy - 50% - ale to raczej nie wpłynęłoby na pingi - a korzystanie z internetu w normalny sposób jest bardzo wygodne w Orange. Więc nie za bardzo rozumiem, co mogłoby to wnieść - tak z ciekawości, mógłbyś to uzasadnić? 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Serwery cs:go - routing, ping

Jak ktoś pisze, że nie ma różnicy między pingiem 40 i 80 to mnie to trochę śmieszy...

oczywiście, że się "da" grać i na pingu 110; człowiek się do wszystkiego przyzwyczaja.

Przede wszystkim zależy, w co się gra. To też ma duże znaczenie, bo np. w strzelankach, gdzie kula "leci" przez jakiś czas (np. PUBG, ale pomijając bardzo mały dystans między Tobą a przeciwnikiem) dużo mniej czuć różnicę pingu. Natomiast w typowych strzelankach gdzie jest tzw. "hit scan", czyli kula nie ma opadu ani czasu podróży, to już jest duża różnica. Tak samo w innych typach gier jak np. Rocket League czy wspomniany wcześniej Street Fighter.

 

Do tego, jak w każdej grze wieloosobowej, dochodzi tzw. "tickrate" serwera, czyli co jaki czas serwer przetwarza informacje od klientów. Dla przykładu oficjalny matchmaking w CSGO to tickrate ustawiony na 64, czyli serwer co 15.625ms oblicza i uznaje kto został trafiony/zabity itp.

 

Na tym samym pingu (np. 30) grając na serwerze który ma tickrate 64 (15.625ms) oraz na tickrate 128 (7.8125ms) idzie znacząco odczuć różnicę...

 

Ja myślałem, że pasha snax itp. mają jakieś premium routingi i priorytety od Orange. Ktoś patrzył ostatnio na ich "netstat", żeby porównać? Jak będę się bardzo nudził to poszukam czegoś w archiwum u nich.

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Nie wiem gdzie w tym wątku było napisane, że nie ma różnicy między 40 a 80ms - jest napisane, że ping 40ms w CS:GO to nie jest za wysoki ping. 

Da się w CS:GO pograć nawet na 70-80ms i to dość komfortowo

Co do PUBG - na telefonie mam około 40-60ms i nie robi mi to różnicy - potrafię z łatwością wygrać cały mecz, ważne jest aby ping był stabilny.

Jeśli ktoś narzeka na stabilne 40ms to dla mnie nie nadaje się do grania - może to być drażniące i brutalne ale niestety. 

 

Są ludzie na DSL co mają około właśnie 60-80ms i grają, na wysokim poziomie grają 🙂 

 

Nie, Pasha i reszta nie mają routingu premium w Orange - normalny, konsumencki routing i działa - ja wiem, że dla niektórych to dziwne ale taka prawda. 

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Ja narzekam na stabilne 40ms w Warszawie, kiedy można mieć 5ms od innego operatora w tej samej lub nawet niższej cenie.

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Można, nie wątpię.

Ale do jednego miejsca można mieć mniej, a do drugiego więcej. 

Jeśli akurat to, z czego korzystasz najwięcej ma lepsze pingi u innego dostawcy i zależy Ci na niższym, to zawsze można przejść do tego dostawcy. 

No ale usługi masowe tak działają - jedno działa lepiej w jednej firmie, drugie lepiej w drugiej.

To zależy od tego, do czego się używa internetu. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

@Anonim  Tu masz moje staty z PUBG Mobile:

111.png

 

333.png

 

222.png

 

I to na lagach i skaczącym pingu na necie Orange. Uważasz że narzekam na ping bo nie umiem grać? Konto: CheekyBreeky92, polecam sprawdzić.

 

Trochę nie fair jest to że uważasz graczy narzekających na ping za ludzi którzy nie powinni/nie potrafią grać.

 

Tym postem definitywnie kończę swój udział w tym wątku.