Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

xbox 360 live problem z funbox 3.0

Cześć,

 

@Y3Tdzięki za info. Tak jak pisałem musisz dać nam kilka dni na testy, niestety nie jest łatwo zdobyć konsolę w wersji na jakiej testowaliście.

 

Temat jest już podjęty i sprawdzamy co się dzieje. Mam nadzieję, że w przeciągu kilku dni będę miał diagnozę.

 

Miłego.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

xbox 360 live problem z funbox 3.0

Testy przeprowadzone na:

- Xbox 360 Elite

- Xbox 360 E

 

FTTH: OLT ISAM7302 profil 300/30

 

WSZYSTKIE POZYTYWNE(!)

 

@Y3T, podaj proszę wersję firmware FunBox'a 3. Produkcyjna powinna być 2.01.23.17.

Jeszcze jeden przypadek przychodzi mi do głowy - czy masz pure FTTH'a (podłączonego bezpośrednio do ONT'a w mieszkaniu i ONT do FB 3? Czy podłączenie idzie po MoCA?

 

 

Anonim

Nie dotyczy

xbox 360 live problem z funbox 3.0

@HypsteRTA jak można podłączyć FB3.0 do ONT ? jak on go już ma a co do MoCA to jest FB 2.0 czy się mylę ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 13
  • 0

xbox 360 live problem z funbox 3.0

DZIAŁA!!

Nie mam zielonego pojęcia jakim cudem ale działa.
Nie mam teraz czasu opisać jak do tego doszło. Jutro edytuję post i wszystko opiszę.

Tak nawiasem mówiąc to chyba ten cały funbox to delikatnie mówiąc nie najlepsze urządzenie...

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

xbox 360 live problem z funbox 3.0

racja, rozpędziłem się, dzięki @Anonim

@Y3Tpodaj wersję firmware swojego FB3


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 13
  • 0

xbox 360 live problem z funbox 3.0

sagem.PNG

 

Najnowszą wersję. Taka była zainstalowana od samego początku mojej przygody z tym uradzeniem. Niczego nie musiałem aktualizować.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

xbox 360 live problem z funbox 3.0

@Y3T, daj proszę znać co zrobiłeś, że zadziałało, po naszej stronie nic nie było zmienione.

 

Odpowiadając na Twoją wątpliwość - Funbox 3 jest bardzo, na prawdę bardzo przyzwoitym urządzeniem z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na prawdę nie mamy za co się wstydzić. Wręcz przeciwnie śmie twierdzić, że jest to najlepsze urządzenie pośród polskich dostawców internetu, jakie otrzymuje klient.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 13
  • 0

xbox 360 live problem z funbox 3.0

A więc sprawa wyglądała tak.

 

Jak wyżej pisałem przywróciłem FB do stanu fabrycznego. Oczywiście po przywróceniu do stanu fabrycznego niczego nie ruszałem. Nie zmieniałem żadnych nazw i haseł. Kompletnie nic. No i oczywiście pojawiał się wyżej przywoływany błąd. Skoro ustawienia fabryczne nie pomogły zacząłem dalej bawić się w NAT-y, DMZ-ty, zapory itd. Bez powodzenia.

Wczoraj doszedłem do wniosku, że znowu przywrócę go do ustawień fabrycznych, bo już tyle tam mieszałem, że sam zaczynałem się gubić. No więc standardowo:

Przywróciłem ustawienia fabryczne. Dałem mu 15 minut na "dojście do siebie". Podłączyłem dekoder TV, laptopa i przyszedł czas na konsolę.

I uwaga udało mi się połączyć!
Ale sukces tylko połowiczny.

Ponieważ po połączeniu pojawił się nowy komunikat.

P80130-213520.jpg

Ewidentny problem z NAT-em (nat error solution) 

A więc wracamy do grzebania w ustawieniach FB. Kolejna godzina zmiany ustawień i żadnego efektu. Łączymy się z usługą ale połączenie jest ograniczone. Sam XBOX w sugestiach naprawy wskazywał na zablokowany port 3074. Starałem się zrobić wszystko na co pozwala FB żeby go odblokować. Łącznie z opcją atomową "bez_ochrony-" i odblokowaniem dosłownie wszystkich 65535 portów na zaporze. Bez powodzenia. 

No więc po takiej akcji postanowiłem przywrócić FB ponownie do ustawień fabrycznych. Wszystko się podniosło po restarcie. Standardowo dekoder TV, laptop i konsola. Wybieram sieć. Wpisuję hasło i... łączymy się bez najmniejszego problemu! CZARY! Potem zmieniłem ssid i hasło wi-fi. Połączyłem się z nową siecią i DZIAŁA!

Dodałem resztę urządzeń do sieci i wygląda na to że wszystko jest ok.

Teraz żeby nie zostawiać postów bez odpowiedzi. 

Jak podłączony jest FB. 
A więc. Mieszkanie w bloku. Światłowód do gniazdka w mieszkania "wchodzi" z klatki schodowej. Z gniazdka do FB. Myślę, że raczej taki wielkopłytowy standard.

Dlaczego uważam, że wina tego zamieszania leży gdzieś po stronie FB?
Nie jest normalną sprawą, że dwa razy na ustawieniach fabrycznych (gdzie nie ma jakiejkolwiek zmiany konfiguracji z mojej strony) nie mogę się połączyć z usługą. Za trzecim razem łączę się ale z ograniczeniami a za czwartym razem wszystko działa bez problemu. To naprawdę są jakieś czary. 
Moją uwagę zwróciła jeszcze jedna rzecz. Wczoraj po przywróceniu do ustawień fabrycznych nadałem również drukarce statyczny adres IP z końcówką 30. Po kolejnym przywróceniu do ustawień fabrycznych gdy konsola zadziałała dodałem pozostałe urządzenia. Adresowały się po kolei. A drukarka dostała jakimś cudem adres 30 czyli ten który miała przed przywracaniem ustawień. Na drukarce nie jest wpisany na sztywno. Drukarka wszystkie opcje sieciowe ma ustawione na auto więc powinna pobrać pierwszy wolny numer po przywróceniu do ustawień fabrycznych. Co z resztą przy poprzednich "restartach" czyniła. Przy ostatnim zachowała się całkiem inaczej. Dostała jakimś cudem tę trzydziestkę. Moim zdaniem FB jakimś cudem zapamiętał tę informację nawet mimo przywracania ustawień do fabrycznych. 


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

xbox 360 live problem z funbox 3.0

Dzięki wielkie @Y3T, że podzieliłeś się z nami swoimi doświadczeniami z FB 3.0... Z pewnością innym, którzy by napotkali na podobne problemy z Xbox Live, coś takiego się przyda 🙂

▬▬▬

Przy okazji apel do autora tematu. Jeśli któryś z wyżej wymienionych wpisów okazał się przydatny, to - śmiało! - zachęcam do jego oznaczenia. Szczegóły poniżej ↓ :):

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

xbox 360 live problem z funbox 3.0

Hej,

 

W moim przypadku wszelkie kombinowanie zawiodlo, dopiero po przywroceniu ustawien fabrycznych xbox sie w cudowny tylko sobie znany sposob polaczyl live.