Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

1 1 ms 1 ms 1 ms **************** [192.168.**.**]
2 6 ms 5 ms 5 ms war-bng6.tpnet.pl [80.50.18.106]
3 9 ms 4 ms 3 ms war-r1.tpnet.pl [80.50.18.105]
4 6 ms 7 ms 3 ms war-r2.tpnet.pl [194.204.175.62]
5 24 ms 23 ms 22 ms ae102-10.ffttr7.frankfurt.opentransit.net [193.251.248.153]
6 29 ms 24 ms 25 ms verio-4.gw.opentransit.net [193.251.247.156]
7 24 ms 25 ms 27 ms ae-1.r24.frnkge08.de.bb.gin.ntt.net [129.250.6.206]
8 44 ms 45 ms 46 ms ae-6.r01.wrswpl01.pl.bb.gin.ntt.net [129.250.8.186]
9 46 ms 46 ms 46 ms 82.112.96.14

 

Witam,

 

Mam pewne pytanie. 

Mianowicie kiedyś, w zasadzie całkiem niedawno na trasie do serwera Valve w Warszawie był ruch kierowany przez tą niesławną Telię. Wtedy ping był 20 ms, około - nawet mniej. Było to do zaakceptowania. Jednak teraz zauważyłem, że ping wzrósł do około 50ms, a kiedy puściłem traceroute do tego hosta - moim oczom, ku wielkiemu zaskoczeniu pojawiła się taka oto trasa, która ruch z Warszawy puszcza do Frankfurtu (+20ms) i z Frankfurtu do Warszawy (kolejne +20ms). Czy takie coś można reklamować? Chociaż wątpie, bo znajomi ze zwykłą neostradą mają pingi około 80ms... do serwera w Warszawie - wyżej niż zagranicę - czemu Orange zmienił dość dobrą trasę bezpośrednio Warszawa > Warszawa (z pingiem także absurdalnym, choć względnie akceptowalnym - 20ms jest spoko). 
Może na światłowodzie te 45-50ms to nie jest wynik bardzo tragiczny, ale jeśli zwykła neostrada A/VDSL ma +20ms zazwyczaj przeplotu to ten ping dochodzi do 80ms - a to już jest odczuwalne. Taki ping nieraz mam do jakichś serwerów w USA. 
Co w takiej sytuacji robić? Zaznaczam, że korzystałem z VPN - ale nie mam jednak takiego budżetu, żeby co miesiąc opłacać dodatkowo serwer pod VPN. Trochę to słabo 😕 

 

Proszę o pomoc ;; 

665 ODPOW. 665
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Nic z tym nie zrobisz a reklamacja zostanie odrzucona może więcej Ci pomoże  @HypsteRT

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Okej, dzięki. 

Myślisz, że lepiej napisać mu prywatną wiadomość, czy poczekać aż odpisze tutaj? 


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

cxz.png

U mnie nawet godzej, chociaż zupełnie inna trasa. Podbicie zaraz przed serwerem docelowym.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Wojcieszko - to ciekawe, bo znajomy na UPC miał przez PLIX. Niektórzy na innych ISP też mają via PLIX. No, w TP z PLIX jak jest wiadomo - ale kiedy ruch idzie przez warszawską Telię - to ping jest naprawdę dobry, 18-20 ms to bardzo dobry ping w porównaniu z 50-80 (FTTH/DSL).

Ale, że w UPC jest podobnie teraz to bym się nie spodziewał. Może Orange, żeby zrobić im jeszcze większą konkurencje przywróci routing z Telią albo - co więcej, sprawi sobie bezpośredni styk z Valve? ;] 

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimMożesz go ty wywołać do tablicy.

@WojcieszkoNie porównuj UPC z Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim Masz na myśli oznaczenie go w poście, w ten sposób - @HypsteRT ? :] 

Nie za bardzo umiem się na tym forum poruszać 😄 


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Anonimnapisał(-a)

@WojcieszkoNie porównuj UPC z Orange.


Dlaczeg to nie? https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Orange-Love-Gamers-promocje-dla-Graczy/m-p/103879#U103879 - chyba dobre porównanie jednak, nieprawdaż?

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

W sumie porównywanie UPC z Orange jest na ten moment najbardziej odpowiednie, gdyż po gwałtownej ekspansji na rynku to UPC jest drugim, największym w Polsce graczem zaraz po Orange - bezpośrednią konkurencją więc w sumie to nie takie złe. 

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimWłaśnie tak jak mnie wywołujesz ja też w T-mobile mam przez PLIX