Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pikselizacja przycinanie obrazu

@gayczakmasz Neostradę i jak rozumiem że  telewizje IPTV tak ? jeśli tak  to polecam przejść na wersję satelitarną  bo łącze Neostrady pewno jest nie stabilne 🙂  IPTV  jest dobre z światłowodem nie miedzią 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Pikselizacja przycinanie obrazu

Sądziłem, że technologia światłowodowa eliminuje zwykłe zakłócenia obrazu jakie zdarzały się gdy miałem tv-sat. Czy problem może być związany z routerem Funbox 2? Technik sugerował abym przeszedł na Funbox 3. Ale Funbox czy wiąże się ze zmianą usługi ( większa prędkość transferu, min. 300 Mb/s. i oczywiście większe opłaty! ☹️


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pikselizacja przycinanie obrazu

@gayczak a masz światłowód  to wina może być modemu w takim razie warto spróbować wymiany modemu  🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Pikselizacja przycinanie obrazu

Mam światłowód 100 Mb/s. Router Funbox 2 i modem TV Orange Samsung ICU 100. Było dobrze przez 5-6 m-cy. Teraz obraz zaczął zrywać!


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pikselizacja przycinanie obrazu

@gayczak  a pytanie mam takie próbowałeś sprawdzić kabel HDMI może wina po tym kablu ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Pikselizacja przycinanie obrazu

Wymiana Funbox’a 2,0 na 3,0 łączy się z dodatkowymi kosztami! Po pierwsze, muszę przejść na min. 300 Mb/s. co wiąże się z droższym abon. Po drugie za Funbox’a 3 płace dzierżawę 9 zł/mięs. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pikselizacja przycinanie obrazu

@Citi2017 Moim zdaniem to nie jest wina HDMI. Raczej stawiam na komunikację dekoder - router lub router - serwer wideo (czy jakoś tak)

 

W starych LiveBox-ach byłą konieczność podłączenia dekodera pod konkretny port LAN, Czy w obecnym FunBox-ie też jest port LAN dedykowany do telewizji?

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pikselizacja przycinanie obrazu

@ketrasaArtur  też tak myślę jak ty ale warto sprawdzić każdą ewentualność tak myślę co do Funbox 1.0 ma taki port w Funbox 2.0 już nie ma wyznaczonego
 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pikselizacja przycinanie obrazu

To może jeszcze dopowiem: Czy w obecnych routerach jest jakaś konfiguracja dotycząca, np: zmiany rezerwacji pasma pod potrzeby TV?

 

Coś mi świta, że w starych LiveBox-ach coś można było poprzestawiać. Do FunBox-ów mogę tylko podać jakieś propozycje, sam nie sprawdzę, bo nie korzystam z takiego rozwiązania.

Anonim

Nie dotyczy

Pikselizacja przycinanie obrazu

@gayczak  to nie problem z routerem FunBox 2.0, obstawiam że podobnie będzie na FunBox 3.0, jak masz kablem lan spięty FunBox 2.0 z dekoderem, to na początek podmień ten przewód, można też reset routera zrobić do ustawień fabrycznych, na tylnym panelu jest takowy przycisk.