Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Opisałem trend rynkowy.

przypadek tego kanału który od 2,5 r nadaje w Hd a w Orange w SD nie tłumaczy nic. Bo jeśli wspominać to co pisałeś o sublicencjach c+ to nie zgadza się, bo tam ten kanał także jest w HD. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Nie widzę tego trendu rynkowego poza kilkami wpisami na necie.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale z perspektywy prowincji (Olsztyn) wygląda to tak:
- lokalne kablówki, Vectra i Internetia wyłączają dostęp analogowy w kolejnych miastach więc trzeba mieć dodatkowe "pudło w domu" (oczywiście CI nikt nie chce)
- Orange dało nowy dekoder bez gniazdka SCART więc już pojawia się hejt jak tak może być...
- Vectra i Multimedia wyłączają stopniowo duble SD co powoduje, że stare dekodery odbierające SD mają mniejszą liczbę kanałów, oczywiście nie uprawnia to do zerwania umowy bez kary po operator oferuje bezpłatną wymianę na dekoder HD

Z uwagi na pojawiające się w necie plotki, że zapasy ICU się kończą, a na stronie Orange kilka dni temu pojawiła się oficjalna informacja: "do wyczerpania zapasów" - można myśleć na dwa sposoby:
1) jednak się cofamy niż rozwijamy
2) będzie na dniach jeszcze kolejny nowy dekoder z nowymi funkcjami

Czy klienci się ucieszą? Nie. Bo jednak większość się przyzwyczaiła i nie lubi zmian. Polskie telewizje to wiedzą. Tak samo jak za kanały tematyczne (oprócz sportu i filmów) nikt "oddzielnie" nie chce płacić.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?


@Piotrekk85napisał(-a)
Patrzysz z roli widza. W formie przekazów było to inaczej.

A jak ma patrzeć? Jesteśmy widzami/ klientami.

A co do meritum. Generalnie mam wrażenie że Orange z całej swojej oferty najmniej serca i ochoty ma do TV. Wprowadziło ja chyba tylko po to żeby zająć część rynku (a przynajmniej tę na której ma swój internet), żeby jacyś inni operatorzy nie pałętali się po łączach orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie widzę tego trendu rynkowego poza kilkami wpisami na necie.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale z perspektywy prowincji (Olsztyn) wygląda to tak:


Z całego serca pozdrawiam Mój Olsztyn 🙂 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie widzę tego trendu rynkowego poza kilkami wpisami na necie.


Ale niech Orange chociaż oferta kanałów w tym oferta kanałów w HD dobrnie do niezlej oferty monopolisty polskiego UPC. 

Zgadzam się z przedmówca ze Orange ma tv usługę w poważaniu i tylko do ofert łączonych 3-4 usług ja stworzyli. W jakimś stopniu konkurować z kablówkami ale nie jakoś specjalnie, skoro po dwóch latach emitują kanały w SD które powszechnie są dostępne w HD (np.Discovery Life).

 

@Piotrekk85 napisał(-a)

Tak samo jak za kanały tematyczne (oprócz sportu i filmów) nikt "oddzielnie" nie chce płacić.

 

ja chce. Dodatkowo opłacam multi+ żeby mieć alekino i domo+, a ponieważ SundanceTV nie mogę osobno dokupić to niestety wziąć musiałem cały pakiet komfort w którym dosłownie 3-4 kanały czasami mnie czymś zainteresują. Uważam to za zdzierstwo takie dzielenie kanałów, tak jak za absurd że stacja gniot superstacja jest w wyższym pakiecie a nie w podstawowym (optymalny). 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Piotrek  nie ma w ofercie  Orange kanału  Tvn Discovery


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Tvn Discovery to jak Cyfrowy Polsat - właściciel kilku stacji - w tym kontekście pisałem.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

@Piotrekk85  Rozwiałem Twoje wątpliwości (moje posty na poprzedniej stronie)?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Ale ja nie mam wątpliwości. Twoje zaskoczenie ofertą Orange wynika z tego, że mało obserwujesz to co dzieje się na rynku telewizji w Polsce i krajach naszego regionu. Z perspektywy widza można Cię zrozumieć, ale nie rozumiesz jak to działa w kontekście biznesowym.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Szybko oceniłeś moja wiedzę zainteresowania i obserwacje 😆 Mylne są ale cóż. 

A pisząc że oczekuje od dostawcy kanału w HD który u konkurencji jest w HD i który od 2,5 r jest w HD to wielce niebiznesowe no naprawdę. 

Albo to że niszowy kanał muzyczny, dostępny w Polsce TYLKO w Orange jest w pakiecie podstawowym (optymalne), to tez niebiznesowe. 

Jak i to że słabej jakosci i powszechnie dostępny kanał Superstacja jest w droższym pakiecie a nie w podstawowym. 

To wszystko podejście laika. 

I te wszystkie conajmniej dziwne pakietowania u monopolisty największego gracza na rynku uluslug, a nie u lokalnego operatora tv kablowej z małej miejscowości.  

 

Uwielbiam takich „ekspertów we własnym mniemaniu”.