Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Orange TV Go - korzystanie za granicą

Witam. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi rzeczywiste możliwości i zasady korzystania z usługi poza PL?

W oficjalnym dokumencie Orange dot. zasad korzystania znalazłem punkt, który jest wręcz nieco zabawny 😉 w swojej tajemniczości i nieścisłości:

["...Po zweryfikowaniu, że Państwa miejscem zamieszkania jest Polska, umożliwimy korzystanie z Orange TV Go podczas czasowego pobytu Państwa na terytorium innych krajów Unii Europejskiej..."]

Może ktoś z własnego doświadczenia wie jak to w praktyce rzeczywiście wygląda?

 

31 ODPOW. 31

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Orange TV Go - korzystanie za granicą

Korzystanie z TV Go możliwe jest tylko w sieci macierzystej...internet domowy, lub LTE z numerem przypisanym do usługi. Poza granicami Polski, usługa niestety nie będzie działała...przerabiałem to i za nic w np Niemczech tvgo nie chodziło...być może zależy też to od wyboru operatora roamingowego...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Orange TV Go - korzystanie za granicą


@mabud73napisał(-a)

Korzystanie z TV Go możliwe jest tylko w sieci macierzystej...internet domowy, lub LTE z numerem przypisanym do usługi. Poza granicami Polski, usługa niestety nie będzie działała...przerabiałem to i za nic w np Niemczech tvgo nie chodziło...być może zależy też to od wyboru operatora roamingowego...


Ale LTE z numerem przypisanym do usługi to jak jestem w UE poza Polska to mam swój Orange numer to powinno działać? Za chwile na dłużej wyjeżdżam poza terytorium polski w ramach UE.

inna sprawa że na danych komórkowych szybko mi zje te dane w roamingu. A na wifi nie Orange z mojego adresu usługi rozumiem już nie będzie działać? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange TV Go - korzystanie za granicą

@Tymoteusz Oficjancie sprawa wygląda tak, że poza Polską nie można korzystać z usług TV. Wszystko wynika z licencji na rozpowszechnianie kanałów telewizyjnych. Tak powinno być prawidłowo. Jednak operatorzy często przymykają oko an praktyki oglądania TV poza granicami Polski. Toż to przecież dodatkowy grosz. Nie mniej jednak są wprowadzone filtry grupy nr. IP, z których teoretycznie dana aplikacja  TV nie będzie działa poza krajem. Czasami są blokowane takie nr. IP, że i w kraju nie będzie działało. Licencja na rozpowszechnianie TV poza granicami jest znacznie droższa i z tego powodu starają się blokować dostęp do TV poza granicami. Czasami licencja jest na cały obszar UE, ale Polscy operatorzy trochę inaczej interpretują i dalej ograniczenie jest do terytorium Polski.

Temu czasami są w regulaminach niezrozumiałe zapisy, które można sobie dowolnie interpretować. Przypisanie numeru komórkowego nie ma nic do tego, czy aplikacjia TV będzie działała czy nie. Będąc  z Polskim numerem tel za granicą i korzystając z transmisji danych dostaniesz nr IP z puli lokalnego operatora roamingowego. Więc mimo, że w kraju apka działała, za granicą na tym samym numerze może już nie zadziałać.

Najprościej zabrać ze sobą i sprawdzić na miejscu. Ty trochę jest loteria. Na przykład: w Niemczech nie będzie działało, we Francji już zadziała Emotikon: Mrugający


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Orange TV Go - korzystanie za granicą

a w Hiszpanii? Haha. Sprawdzę.

Ale wykupiłem sobie playera w każdym razie, aby mieć kilka kanałow które najczęściej podglądam. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange TV Go - korzystanie za granicą

Sprawdź i daj znać na NO, czy zadziałało Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange TV Go - korzystanie za granicą

Sytuacja wygląda tak. Jeśli usługa tv ma wpisany tzw adres prawny w Polsce i macie poprawnie przypisany segment (któryś z tych dla osób indywidualnych), to orange tv go działa do 4 miesięcy w UE (podobnie jak roaming jak w domu).

Ważne też jest to, żeby adres IP z którego się łączymy był przypisany do któregoś kraju wewnątrz ue.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange TV Go - korzystanie za granicą

Temat niejednokrotnie poruszany na łamach czasopism branżowych, ale rozszerzony bo dotyczy nie tylko aplikacji ale również telewizji satelitarnej Emotikon: Mrugający


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Orange TV Go - korzystanie za granicą

no to tam gdzie będę IP przypisany do UE

sprawdzę i Wam tu napisze 

w razie co uaktywniłem sobie playera dla TVN24, ale chciałbym czasami Polsat News który jest w Orange Go, TVP to nijak nie obejrzę chyba bo w Go jest tylko w strefie domowej jak to nazywają czyli na wifi Orange domowego tak samo TVPKultura niestety które oglądam 

 

segment przypisany, usługa tv wpisany adres prawny -?- mam na to wpływ? Numer mam w Orange i sim nie zmieniam w telefonie, ale z Orange Go bym korzystał na laptopie (z Pl zabranym jakby to miało znaczenie, ale łączony będzie na wifi hiszpańskim)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange TV Go - korzystanie za granicą

Jak masz konto na vod.tvp.pl i masz dostęp dodatkowy zweryfikowany przez płacenie abonamentu rtv (dla poczty), to dostęp też powinieneś mieć (przynajmniej w teorii).