Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

► Temat, ze względu na zakres omawianego problemu, został przeniesiony z kategorii Dekodery i inne (etykieta: dekoder). Doprecyzowano w nim również tytuł - Moderator Wiktor ◄

 

Witam,

jakiś czas po zakupie nowego telewizora i podłączeniu do dekodera Samsung, na ekranie zaraz po włączeniu zaczęły się pojawiać dziwne zakłócenia. Nie występują one za każdym razem. Pomaga wyłączenie i włączenie dekodera ponownie, nie mniej jest to denerwujące. Zrobiłem chyba wszystko co w mojej mocy. Zamieniałem dekodery, kupiłem nowe, szybkie kable HDMI, zamieniałem wejścia. Zmieniłem też rozdzielczość dekodera z trybu AUTO na 3840. Serwis Panasonica zrzuca winę na Orange, Orange zrzuca winę na telewizor, a ja mam problem. Ktoś może pomóc?DSC_0663.JPGDSC_0664.JPG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Serwis Panasonica po kolejnym monicie przyznał wreszcie, że to wada telewizora. Zgłoszona naprawa gwarancyjna.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17
Anonim

Nie dotyczy

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Dekoder net ma po kablu czy wi-fi, jak po wi fi to kablem lan zepnij sprzęt, problem albo w dekoderze albo TV, jak inny sprzęt z TV działa prawidłowo to coś w oprogramowaniu dekodera nie tak, może aktualizacja to naprawi.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Dekoder z modemem spięty kablem. Odtwarzanie z  blu ray bezproblemowe, obraz 4k z wbudowanej aplikacji YouTube piękny. Przełączyłem teraz dekoder na full hd. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Jaki dokładnie masz model TV 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

@majol wyłącz w TV wszystkie ulepszacze obrazu, może tam tkwi problem 😉


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Panasonic TX-49FX550E. Ulepszacze obrazu chyba nie mają nic do rzeczy, w końcu odtwarzacz blu ray działa bardzo dobrze.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie


@majolnapisał(-a)

Panasonic TX-49FX550E. Ulepszacze obrazu chyba nie mają nic do rzeczy, w końcu odtwarzacz blu ray działa bardzo dobrze.


Czasem mają wpływ, szczególnie jak podpięty sprzęt ma jakiś bug w oprogramowaniu, miałem tak z Kinem Domowym, bez ulepszaczy obraz na TV o niebo lepszy jest.


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Ja jeszcze może poddam inny trop. Korzystasz @majol gdzieś w pobliżu z innego sprzętu?

Niezwykle rzadko - ale jednak! - bywa że to inny sprzęt wywołuje takie "anomalie".
Jest taka stronka UKE:

na której można m.in. dotrzeć do listy z niezgodnymi urządzeniami, które mogą wywoływać zaburzenia elektromagnetyczne w pracy innych urządzeń Emotikon: Zaskoczony.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Używam sprzętu hi fi i kolumn. Są to markowe rzeczy i raczej bez wpływu na telewizor, bo z poprzednim tv (też Panasonic) wszystko było dobrze.

Ulepszacze obrazu, to tylko tryb kinowy - jakiś trzeba ustawić i pełny zakres HDMI, który już wyłączałem i nie pomogło. Wszystko inne wyłączone lub na "auto".

Póki co w trybie full hd telewizor działa dobrze, ale zakłócenia potrafią się pojawić po kilku dniach normalnego działania.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dziwnymi zakłóceniami na ekranie

Na full hd właśnie wystąpiły zakłócenia, więc zmiana rozdzielczości też nie pomogła. Już nawet rozpoznaję kiedy to nastąpi, wyłaczając dekoder następuje "strzał" jak wyładowanie elektryczne. Po włączeniu obraz jest z tymi przebarwieniami, jak na załączonym wcześniej zdjęciu.

Swoją drogą pytałem wczoraj pana naprawiającego telewizory, zrobił wielkie oczy i powiedział, że pierwszy raz słyszy o czymś takim.