Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

Tez mam od kilku miesiecy na poczatku na telefonie sony z2 tuz po kolejnej zmianie nakladki systemu na adroidzie po kitkacie i po dzis dzien na edgu co najlepsze u mnie wartosci pozartego internetu siegaja do 20 gb na mobilnym internecie.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

Nie działa podane przez ciebie rozwiązanie po zmianie typ apn w mmsach na ipv4 sam z automatu przestawia sie na punkt ipv6 a wcześniejszy staje sie nieaktywny

Anonim

Nie dotyczy

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

A czy nie możecie sobie włączyć aktualizacje tylko po wifi, wówczas Wasze smartfony będą aktualizować się tylko wtedy gdy będą w zasięgu sieci Wifi a Wasze dane komórkowe nie będą "spożywane" przez Androida 🙂


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

Ja osobiście zmieniałem tylko pondtawowy apn na ipv4. Oryginalny był ustawiony na ipv6

 

APN na mms-ów mam pozostawione bez ponieważ jest ustawiony na ipv4.

 

Więc nie widziałem potrzeby dodawania nowego.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

pablo_ck małe pytanko. Transmisji danych używasz tylko do aktualizacji?

 

Problem ze zyżuciem danych przez jądro systemu nie dotyczy tylko transmisji danych wynikającej z aktualizacji systemu czy aplikacji.

 

Chodzi o każdą transmisję po sieci komórkowej. Od sprawdzania poczy po tunein przglądanie www.

 

Tak więc ograniczenie się do korzystania z zasiegu wi fi - odpada.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

ja tez zmieniałam podstawowy apn na ipv4 ale przez to  nie dochodzą  mi mmsy.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

Cześć. Mam ten sam problem poboru danych przez jądro systemu w dwóch s7 edge ale telefony są kupione w mediamarkt


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

Jeśli masz dwa takie same telefony, to możesz wykonać test. W jednym zmienić APN na ipv4 a drugi pozostawić na oryginalnym APN. Uruchimić te same strony, www itp Porównasz w ten sposób realne zuzycie danych oraz to liczone przez Androida.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

Mam to samo huawei p9 konto systemowe (jądro systemu) miesięcznie podwaja mi transfer danych. Zmieniłem punkt dostępu na ipv4 ale szczerze mówiąc może mała różnica jest. Szybki test, aplikacjami zjadłem jakieś 60MB a konto sys dodatkowe 19MB. Jeśli u Ciebie to jest pobierane w KB to wstaw screena z ustawień apn.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 47
  • 1

Zużycie transferu danych poprzez jądro android

Mam ten sam problem na Motoroli moto g3. Przez jakiś czas było ok na ipv4, teraz jest to samo na ipv6 i ipv4, czyli przejrzenie np kliku demotywatorów na aplikacji=ok 10 mb zużycia danych. Czy ktoś może rozwiązał jakoś inaczej ten problem, albo otrzymał jakąś sensowną odpowiedź od Orange? Przełożyłem kartę t-mobile do telefonu i tam problemu nie ma, więc to raczej nie wina telefonu.