Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Witam,

Od 3 dni posiadam iphone'a 7+. Dzisiaj rano przestały przychodzić do mnie smsy. Po 5 rozmowach z konsultantami okazało się, że ustawienia wszystkie są poprawne. Po "odświeżeniu lokalizacji" przez konsultanta doszedł do mnie 1 sms i na tym się skończylo. Rozmawiałem również z obsługą apple i dowiedziałem się, że wiele osób z nowym iphonem w orange ma ten problem. Podobno serwery orange nie są przystosowane lub nie wyrabiają przy nowych iphonach. Pytanie tylko kiedy orange to naprawi? Ma ktoś jeszcze taki problem??

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Update: 

Nasi Architekci uruchomili specjalne ustawienia sieciowe dla oprogramowania iPhone 7 i 7 Plus, dzięki którym problem z otrzymywaniem wiadomości SMS nie powinien już występować. Nie musicie nic robić. Poprawka powinna zadziałać u wszystkich automatycznie 🙂

Poniżej opis genezy problemu, który zamieściliśmy podczas szukania rozwiązania - dla ciekawskich 🙂  

Pokaż szczegóły

Wygląda na to, że wiemy już wszystko. Możemy przekazać Wam potwierdzone informacje:

1. Problem z przychodzącymi SMSami występuje u niektórych użytkowników iPhonów 7 i 7 Plus i wynika ze specyfiki działania oprogramowania tych konkretnych urządzeń.
2. Narażeni na jego wystąpienie są wszyscy użytkownicy tych telefonów, także w innych sieciach, na całym świecie.
3. W dniach 24-26 stycznia, pechowo wystąpiły u nas problemy techniczne, które nasiliły występowanie problemu z SMSami i dlatego w tych dniach zauważaliście go częściej niż klienci innych sieci. 

4. Problem z iPhonami 7 został zidentyfikowany i zgłoszony do Apple. Czekamy na udostępnienie przez Apple poprawki w oprogramowaniu, która go naprawi.
5. Nie znamy terminu udostępnienia poprawki, ale podejrzewamy, że pojawi się wraz z kolejną aktualizacją wydaną przez Apple.


Jeśli problem u Was wystąpi można zastosować tymczasowe rozwiązanie: na kilkanaście minut przełożyć kartę SIM do innego urządzenia niż iPhone 7. Powinno to spowodować dostarczenie zaległych wiadomości, a po przełożeniu karty z powrotem do 7-ki - SMSy powinny działać prawidłowo. Niestety problem może wrócić. Całkowicie zostanie wyeliminowany dopiero po wydaniu przez Apple poprawki oprogramowania.

Bardzo Wam dziękujemy za merytoryczne komentarze, które przyczyniły się do zidentyfikowania i rozwiązania problemu. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

159 ODPOW. 159

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Podpinam się do tematu. Do godziny 18 w dniu dzisiejszym nie miałem żadnych problemów z smsami. Od tej pory, nie dochodzą do mnie żadne wiadomości SMS. Telefon również Iphone 7..


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Trzeba czekać, aż Orange uaktualni ustawienia operatora.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

To samo u mnie z Iphone7, od rana problem z smsami

Zespół Nasz Orange
  • 1100
  • 7672
  • 79

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Wysłałem zapytanie w sprawie problemów o których piszecie. Jak tylko dostaniemy informację, to damy znać.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Ja mam takie problemy od 3 dni... dzisiaj już wydzwaniałem do działu technicznego 100 razy, panowie twierdzili, że mam telefon zepsuty. Co ciekawe w moim przypadku, to nie dochodzą do mnie tylko sms-y od osób, które też mają numery w Orange... śmiech na sali XXI wiek...


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Mam ten sam problem, od wczoraj. Cały dzień, nawet przelewu niemoge zrobić przez mbank bo SMS nie dochodzą

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

U mnie ten sam problem tylko już od dwóch miesięcy .. każdy się odwraca od problemu. Widzę, ze wiele osób stara się to wyjaśnić i nic z tego, operator zwala winę na Apple, Apple na operatora i tak będzie do śmierci 🙂 najchętniej bym zerwała umowę o ile jest to możliwe. W końcu nie wywiązują się z warunków umowy .. nie mamy zapewnionej podstawowej rzeczy jaka są SMS.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Trzeba do nich codziennie wydzwaniać i zgłaszać ta sprawę! Tak nie może być! Telefon za 3500 zł a nie można otrzymywać SMS! Jak widać problem jest tylko z siecią Orange... po włożeniu karty innego operatora mój telefon normalnie działa, wysyła i dochodzą SMS ze wszystkich sieci! Żałuje, że przeniosłem numer do Orange!

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Również od wczoraj mam podobna sytuacje a posiadam iPhone od paru już miesięcy i było wszystko ok