Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Banan922 Daj spokój, nie możesz tego analizować o pojedyńcze milisekundy. Ping się zmienia, te 2-3 ms(nawet więcej) to normalne wachania. 

Szczerze mówiąc, u żadnego operatora na forum nie spotkałem się z takimi tematami jak na Nasz Orange.

Niby niższe priorytety, analizy różnicy pingu o 2-3 ms i inne podobne. 

 

Nie przesadzajcie wszyscy z tym, szkoda czasu. Usługa działa prawidłowo. 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Działa prawidłowo, ale sam zauważyłem stale podwyższony ping od 2 miesięcy, więc to nie są tylko wahania, mimo że jak już pisałem - 6 ms różnicy nie da się poczuć, jednakże to jest FAKT i należy o tym wspomnieć.

 

Jak dojdą mocne utraty pakietów dzięki niższemu priorytetowi to wtedy zaczną się schody 😉 Tak jak niedawno z ofertą 100mb - miałem problemy których inni nie mieli właśnie zapewne przez ten niższy priorytet...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Także ten, tego. Naprawa, poprawa łącza 😉 Ciekawe czy uwzględnią reklamację 😛 dzis-16.25.jpg

sped.jpg
@Arturda się coś zrobić z moim łączem. Proszę 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Witam.

Specjalnie zrobiłem test ,żeby sprawdzić "ed-v-a106.fe.core.pw" i patrząc na poprzedni post widać ,że jesteś z Łodzi bo ja akurat mam łącze z Wrocławia.

Jeżeli chodzi o firmy świadczące usługi dostępu do internetu wcale tak kolorowo nie jest ponieważ w takim Wrocławiu te "wspaniałe" UPC ma z pewnością problemy ze swoimi stykami przez co następują przeciążenia w węzłach i PING potrafi skakać niemiłosiernie.Przynajmniej kiedyś ich łącze nie nadawało się do gier online a teraz to inna para kaloszy ponieważ mieli sporo czasu na dopracowanie swojej infrastruktury.Patrząc na Orange i kabel światłowodowy doprowadzony prawie do domu mogę także dodać swoje spostrzeżenia.

Widać od razu ,że ustawienia sieci w Orange są dla maksymalnej stabilności bo taką też informację uzyskałem od techników tej firmy ,które stawiają priorytet na najniższy PING w grach online będą miały ten parametr po prostu lepszy.Nawet źle skonfigurowany Windows może mieć wpływ na wyższy PING w grach no i podstawa to dodanie na routerze numerów portów ,które mają być nie blokowane co też można użyć programu Port Forward i wiele innych czynników mających wpływ na końcowy PING.

Test na moim łączu zamieszczam na dole.


PING DO GRY ORANGE FIBER 600MBITS ed-v-a106.fe.core.pw  2018-02-27 22_11_13.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Gatts  Jeśli chodzi o ten router to mam identyczny ping jak Ty 😉

 

http://prntscr.com/ikotws


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Gattsjak ja mogę być z Łodzi jak mam 50 km do Wrocka. Mieszkam jeszcze na południe, południowy zachód. Coś źle patrzysz kolego i głupoty posuwasz. Także Twoja wypowiedź co najwyżej mnie rozśmieszyła. Co do mojego systemu routera itp jestem spokojny. Wszystko działa poprawnie do pewnej godziny później przy większym obciążeniu sieci zaczyna się cyrk i tak trwa aż siec się odciąży Emotikon: Bardzo szczęśliwy W końcu po wielu próbach zgłoszenia usterki trafiłem na kompetentną osobę, która poinformowała mnie, że ta linia nie będzie wspierana przez orange, kiedy coś na niej zrobią nie wiadomo, czy coś w niej zrobią tzn pociągną światłowód tym bardziej. Ogólnie dziadostwo i dwa metry mułu. Przysługuje mi tylko od czasu do czasu obniżka abonamentu i mogę się tak męczyć dalej. Także tak wygląda patologia orange.Tu nie chodzi tylko o sam ping ponieważ na wysokim też się da grać 90-120 ale o stabilność łącza, raz masz 90 a za chwile lag lub skacze do 250.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Zależy w co. Szybkie gry online to ciężko grać mając 100 pingu, zwłaszcza jak chcesz prezentować jakiś poziom, bo wiadomo że tak pograć 'ot tak' to nawet 150 ms nie jest problemem pewnie 😉

 

Poza tym nie myśl że na światłowodzie będziesz miał idealne pingi. Orange cały czas cośtam zmienia, próbuje poprawić bo różnie bywa. Przejrzyj sobie wątek o Telii i problemach z pingiem i utratą pakietów.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Przy tak wysokim pingu można prezentować przyzwoity poziom wierz mi, robię to grając w wot. Nie interesują mnie super pingi, bo na światłowodzie też mogą być wysokie. Na światłowód się nie napalam, czekam na koniec umowy. Chodzi mi o stabilność łącza, które obecnie ma poniżej 1mb a płacę za do 10 mb. 😛 Jak nie będzie rwało i cięło to już się cieszę, teraz nasz orange ładuje się z 1min lol Stabilność jest super.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Wiadomo że stabilność najważniejsza. Jak dla mnie w szybkich grach online ping powyżej 50 już jest odczuwalny i potrafi czasem być denerwujący w pewnych sytuacjach. Oczywiście lepiej mieć stabilnie np 70 niż kilka sekund 30 a potem skoki po 150.

 

Ping to też tylko liczba. Nieraz miałem wrażenie że czułem mniejszy delay na hoście z pingiem 60 niż 40. Cóż, może do tego hosta z pingiem 40 była utrata pakietów i musiały być słane podwójnie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Obecnie youtube nie może załadować 15 min filmiku, ładuje już 30 min lol 😛