Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 18
  • 0

Routing światłowód

Wiem, że słabe uzasadnienie ale to tak jakbym sprzedał komuś miejsce parkingowe super wygodne i eleganckie, ale zawalone przez inne auta bez możliwości wjazdu. Tymbardziej, że usługa jest na firmę i już wiele straciłem przez ostatnie awarie, za to mi też nikt kasy nie odda.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Routing światłowód

Kupiłeś usługę o określonych parametrach. Na dziś jedynym narzędziem kontroli jest pomiar certyfikowany UKE na speedteście pro. Ale to też nie uprawnia do rozwiązania umowy, a jedynie otrzymania bonifikaty.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Routing światłowód

Po prostu nie podpisywać umowy z Orange i tyle. Widzę że ludzi i tematów z problemami ostatnio sporo przybywa, więc to nie jest przypadek.

 

Ja popełniłem duży błąd podpisując z nimi umowę na 300mbps ale w sumie nie miałem lepszej alternatywy. Lokalni dostawcy boją się wejść na moje osiedle bo tutaj jest Orange i nie chcą konkurować z gigantem. Orange dobrze wie że w wielu regionach Polski nie ma w ogóle konkurencji więc nic sobie nie robią z raportowanych przez ludzi problemów.

 

Ludzie płacą? Płacą. Na speedteście do serwera Orange jest pełna prędkość i niski ping? Jest. Więc nie ma problemów i nie ma czego rozwiązywać. Takie jest myślenie Orange.

 

Dlatego problemy z pingami się ciągną od ponad 4 lat. Orange nic z tym nie robi i nie zrobi. Jedyne co to szukać innego operatora i tyle.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Routing światłowód

@Banan9: czasem piszesz, że Orange coś robi, czasem poprawia, a potem pogarsza. Na wiosnę i lato jest cieplej ("taki mamy klimat") i mniej osób korzysta z internetu domowego. Teraz do Wigilii będzie gorzej, a od drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia będzie lepiej - zwykle statystyki korzystania z internetu rok-do-roku. Nic się nie wydarzy póki coś nie zmieni się na rynku lub zmieni się prawo.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Routing światłowód

Jak dobrze, że mam operatora, gdzie bez względu na dany okres, święta, wakacje itp. internet działa tak samo płynnie i da się pograć o każdej porze dnia i nocy 🙂 Też ma bardzo dużo klientów 🙂 Ma więcej klientów o prędkości wyżej jak 100Mb/s niż Orange (czyli z zestawienia Orange wywalam osoby niekorzystające ze światłowodu). I jakoś dają radę zapewnić dosyć dobrą jakość połączenia w kraju jak i za granicą. Nudne się robią Twoje wywody @Piotrekk85 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Routing światłowód

@jack881  

19:54 w sobotę...chyba nie ma lepszego czasu na test ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Routing światłowód

https://www.speedtest.pl/test/223766906

Dzisiejszy popis Orange 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Routing światłowód

Takie speedtesty są nic nie warte. Pokaż pomiar certyfikowany.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Routing światłowód

Jak nic nie warte? Pomiar certyfikowany połączy od razu z serwerem Orange do którego każdy będzie miał pełną prędkość. Raczej taki pomiar jest nic nie warty. Wiesz że internet to nie tylko serwery Orange?