Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

Temat przeniesiony z Sieć i dostępność usług do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam. Mam problem z prędkością pobierania przez WiFi o częstotliwości 2.4ghz. O ile 5ghz śmiga dobrze i osiąga nawet 200mb, to przy 2.4ghz tylko 3mb...sorawdzane ma różnych urządzeniach. I każdej porze. Dzis nawet o 4 rano. Światłowód 300mb. Funbox 2.0. Co może być przyczyną? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

Podejrzewam że ustawienia kanałów masz na"auto". Spróbuj ustawić jakiś na sztywno. Można przeskanować pasmo np inSSider który pokaże, który kanał jest najstabilniejszy. 

 

Niestety w dzisiejszych czasach częstotliwości są bardzo zawalone...

 

@Bartłomiej przy przenoszeniu wątku podkładasz mi nogę 😎 Odpowiadam, a tu info, że nie ma takiego tematu 🤔😁

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

2,4GHz jest bardzo podatne na zakłócenia (tzw.: szum), stąd o wiele wolniejsze...

2,4 w dobrych warunkach poleci do 600Mbps, a 5 nawet do 1300, ale wszystko zależy od standardów kart sieciowych i rutera, oraz ilości urządzeń w okolicy, pracujących na tej częstotliwości...

 

 

802.11b, 802.11h, 802.11n czy 802.11ac

 

Czasami pomaga zmiana kanału częstotliwości w ustawieniach rutera...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

Zakłócenia byłyby tymczasowe, a nie przez 4dni/24h. A spadek prędkości nie jest symboliczny. Prędkość 3-5mb to już cofnięcie się o kilka lat 🙂 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

Podejrzewam że ustawienia kanałów masz na"auto". Spróbuj ustawić jakiś na sztywno. Można przeskanować pasmo np inSSider który pokaże, który kanał jest najstabilniejszy. 

 

Niestety w dzisiejszych czasach częstotliwości są bardzo zawalone...

 

@Bartłomiej przy przenoszeniu wątku podkładasz mi nogę 😎 Odpowiadam, a tu info, że nie ma takiego tematu 🤔😁

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

Sprawdzę i dam znać. Dzięki Emotikon: Mrugający


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

Nie oczekuj za wiele. 2,4GHz nie jest demonem prędkości, tym bardziej w "uploadzie". Niestety jest jeszcze sporo urządzeń w tym standardzie...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

Akurat upload w testach wychodzi 30mb. 10x szybszy upload niż download. To jest ciekawe 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

Czasami tak jest. Na stacjonarnych w takim przypadku często pomaga czyszczenie DNS-u, oczywiście przyjmując, że centralka nie jest obciążona...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

Pomogła zmiana kanału. Download mam teraz 35mb. WiFi analyzer pokazał, że kanal miałem wybrany najgorszy. Dzięki za pomoc!!! 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Prędkość internetu 2.4ghz przez WiFi

@MarianDST Super, że finalnie udało się rozwiązać "problem" =] Śmiało, możesz oznaczyć wpis, który wg. Ciebie najbardziej pomógł w odnalezieniu rozwiązania, pomożesz tym samym innym użytkownikom w podobnej sytuacji Szczęśliwa kobieta

 

PS. @mabud73 przyjmij me przeprosiny Szczęśliwa kobieta