Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@BORAX szok, serio? Nie rozwija się już tej sieci? Czy jak to jest... To naprawdę bardzo ciekawe, że dziś budując dom, nie ma opcji mieć telefonu/internetu na kablu, który nie będzie oparty o technologię bezprzewodową (3/4G). Powiem szczerze, jestem naprawdę zdumiony. 

Przepychanie zamówienia w salonie brzmi trochę jak mission impossible, zwłaszcza jak wziąć pod uwagę szereg pozostałych warunków do spełnienia, co do których nie jestem pewny. Rozejrzę się w poszukiwaniu słupków, nadal jednak mnie dziwi że na mapce okolica wygląda na okablowaną, z pominięciem jedynie mojego domu (i kilku innych) 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

Na miedzi (prędkości do 80 i niższe) to już rzadkie. Orange inwestuje w światłowody.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

w tej lokalizacji na mapce piszą, że max 10Mbit 🙂 mi wystarczy, oby tylko było.. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@abuk  Moim zdaniem tą sieć się zwija, a nie rozwija. Wystarczy rozejrzeć się po najbliższej okolicy, szczególnie na szafy stojące od lat 80 bez modernizacji. O, np. takie:

źródło:elektroda.pl Centrale i sieci kablowe telefonii stacjonarnejźródło:elektroda.pl Centrale i sieci kablowe telefonii stacjonarnej

 

Może mapka ma błąd i nie uwzględnia Twojego domu. Czy wpisywałeś swój adres w formularz zamówienia na stronie WWW? Co zwraca? Rozejrzyj się dokładnie po domu czy nie ma gdzieś takiego kabla:

kabel-telekomunikacyjny-xztkmxpw-3x2x05-mm.jpg


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@BORAX coś wypełniłem, ale nie jestem pewien czy mówimy o tym samym formularzu, poratujesz linkiem? Kabla poszukam, a przykład szafy którą wrzuciłeś to taka skrajność chyba, na wsiach są takie słupki z logo Orange, nie wyglądają aż tak archaicznie 🙂 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@abuk  Mam na myśli tu: https://www.orange.pl/view/internet-domowy

 

Co do szafy, to wcale nie aż taka skrajność. Wystarczy podejść i odszukać tabliczkę z datą produkcji 🙂

 Są miejsca z w miarę nowymi słupkami, a są miejsca gdzie słup za słupem powykręcane i kable biegną po ziemi, złączki nieosłonięte.

Tutaj w miarę dobrze wyglądająca stara szafa J5D(po prawej str.):

ź: biuroprasowe.orange.plź: biuroprasowe.orange.pl


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@BORAX zwraca mi ze mam ofertę na 4G 🙂 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@abuk  W takim razie podejdź do salonu. Zobaczysz, co się uda załatwić. Możesz poprosić o wywia techniczny i zobaczysz co powie konsultant. Radzę wybierać firmowe salony Orange (bez napisu partner)


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

cześć @BORAX , te z napisem "partner" tez są dobre i też mogą puścić wywiad techniczny systemowy i przeczytać klientowi co w trawie piszczy, oraz mogą zlecić podłączenie.  @abuk napisz do mnie na priv, spróbuję Ci pomóc, Pozdrawiam Bart.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@bwlodar  Nie mówię, że wszystkie są złe, ale mam złe doświadczenia.