Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 19, Pasjonat
  • 85
  • 49
  • 1

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

[ Edytowane ]

Witaj.

To najlepiej było by kupić to: www.morele.net/modem-d-link-zewnetrzny-adsl-dsl320b-281686/

(Modem D-Link DSL-320B)

I do tego jakiś router kablowy.

Niestety - nie da się zrobić żeby coś było dobre i żeby było tanie. Albo jest dobre, albo jest tanie.

Tu masz sprzęt dobry, ale i drogi: www.morele.net/router-asus-aimesh-dsl-ac68u-649248/

Tu masz sprzęt tani podobny do twojego, pewnie ciut lepszy:

www.morele.net/router-tp-link-td-w9970-942942/

Tu masz coś po środku:

www.morele.net/router-tp-link-archer-vr600-886672/

Jeszcze tu jest rodzynek który ktoś mocno zachwala na długie linie jak u Ciebie:

www.morele.net/modem-netgear-zewnetrzny-adsl-vdsl-dm200-100eus-1048417/

Ale też trzeba by kupić do tego router kablowy i tego ustawić w tryb BRIDGE.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 18, Komentator
  • 132
  • 22
  • 0

[ Edytowane ]

@gilban Albo po prostu wrzucę firmware od Orange do tego routera, na nim nie było takich problemów. A jeżeli będą dalej takie problemy z Wi-Fi, to może kupię coś podobnego do mojego obecnego TP-Linka, nie chcę przepłacać za sprzęt.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 19, Pasjonat
  • 85
  • 49
  • 1

WiFi masz kiepskie dlatego bo i sprzęt jest kiepski. Widzę że chciałbyś mieć nowe ferrari w cenie starego malucha. Tak to wygląda. Zawsze też można kupić osobno access pointa. 

Tu masz bardzo dobrego Access Pointa. powinien Ci objąć cały dom.

www.morele.net/access-point-ubiquiti-uap-ac-lr-long-range-uap-ac-lr-779891/

A ja niedawno sobie coś takiego kupiłem i ustawiłem w tryb access pointa:

www.morele.net/access-point-tp-link-re450-769726/

A wbudowane WiFi w mój router wyłączyłem.

Na pewno jest gorszy od tego pierwszego, ale i tańszy.

Poziom 18, Komentator
  • 132
  • 22
  • 0

@gilban Problemy z Wi-Fi były właśnie takie, że co jakiś czas nie mogłem się podłączyć. Zasięg jest w miarę OK, cały dom na luzie obejmuje + podwórko. Może i na 1-2 kreskach obejmuje wszystko, ale nie rozłącza.
Na firmware od Orange nie było takich problemów, zaczęły się te problemy ze zmianą firmware na ten od TP-Linka.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 19, Pasjonat
  • 85
  • 49
  • 1

Jak gdzieś znajdziesz firmware to od Orange, to możesz wgrywać. Jednak jedynym problemem to jest jakość łącza, a nie firmware. Bo mógłbyś taki router kupić w sklepie i od początku mieć to firmware co masz teraz.

Moja siostra ma podobny sprzęt co Ty, też od Orange, tylko że wersję z dwoma antenkami i ma obecnie wgrane oprogramowanie TP-linka i to działa i nie zrywa, ale i prędkość netu ma podobną do mojej.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 31, Ekspert
  • 2527
  • 2234
  • 98

@użytkownik2napisał(-a)

@gilban Problemy z Wi-Fi były właśnie takie, że co jakiś czas nie mogłem się podłączyć. Zasięg jest w miarę OK, cały dom na luzie obejmuje + podwórko. Może i na 1-2 kreskach obejmuje wszystko, ale nie rozłącza.
Na firmware od Orange nie było takich problemów, zaczęły się te problemy ze zmianą firmware na ten od TP-Linka.

Całego domu nie ogarniesz jednym routerem, ba słabym na dodatek, bo wi-fi ma bardzo liche, 1 czy 2 kreski sygnału, to prawie nic, stąd problemy z połączeniem, mam w domu 2 routery TP-Link Archer C6 i zasięg bardzo dobry wi-fi, na ogródku wzmacniacz wi-fi, obstawiam że po prostu router już zdycha, to nie wina oprogramowania w twoim wypadku, sprzęt po 4 latach traci swoje parametry, ba zasilacze nie trzymają parametrów (podmiana zalecana).

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna. Oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 18, Komentator
  • 132
  • 22
  • 0

[ Edytowane ]

@irek6311 Mhm, na firmware od TP-Linka to nawet z 30cm od routera czasami nie szło się połączyć, trzeba było resetować router. Tymczasowo wróciłem już na firmware od Orange, a jeżeli będzie tak jak ty mówisz, czyli jednak usterka sprzętowa, to oddam router rodzinie, a sobie kupię jakiś nowy.

Router pada po 4 latach? Wątpię, u mnie router od radiówki (poczciwy TP-Link TL-WR340G V2) (jest tak stary, że najnowszy firmware dla niego, to jest z 2010r.) już z 8 lat działa bez szwanku. Tylko czas połączenia przez Wi-Fi z nim trwa z > 5 sekund, przy moim TD-W8950N, z którym połączenie jest niemal natychmiastowe, no to masakra z czasem połączenia.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 31, Ekspert
  • 2527
  • 2234
  • 98

@użytkownik2  miałem lata TP-Link TL-WDR3600, bardzo dobry był, umarł po 5 latach, najpierw zasilacz padł, routery są teraz tanie i nie warto używać staroci, inna sprawa to sekcja wi-fi, taki TP-Link Archer C6 ma 4 anteny, kupiłem go za 150 zł, naprawdę wart każdej złotówki, po kosztach Archer C20, takowy w garażu mam, spięte kablem lan, dom ma pokrycie na max, jednym routerem to się nie da, 1 czy 2 kreski to od sąsiada z naprzeciwka, ale nawet zalogować się do gościnnej sieci nie da, wywala od razu, za słaby sygnał (komunikat mam).

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna. Oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Mrugający

Poziom 19, Pasjonat
  • 85
  • 49
  • 1

[ Edytowane ]

I dlatego że do radiówki używasz taki staroć, co ma teoretycznie prędkość WiFi do 54 Mbit, a praktycznie dużo mniej to i się nie dziwię dlaczego ta radiówka Ci tak wolno działa.Technologia idzie do przodu. Również i w świecie WiFi. A stare routery jak u Ciebie stoją w miejscu.

Poziom 18, Komentator
  • 132
  • 22
  • 0

[ Edytowane ]

@gilban Może i racja, radiówka osiąga max 4 Mbps w downloadzie i max 0.70 Mbps upload. Tak samo jest i po kablu i po tym nieszczęsnym WiFi + codziennie spadki prędkości np. podczas pobierania plików potrafi nagle z 470 kB/s zrobić 70 kB/s. Radiówka u mnie to już długo jest, 8 lat napewno.

U mnie na wsi to sporo elektroniki ma z 10 lat albo i więcej Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz