Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s

To ja się podepnę pod temat, czy na takim marginesie jest szansa na wyższą prędkość?

Iformacje-internet-09.03.png

Anonim

Nie dotyczy

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s

@Zimny1233To zależy od odległości i jakości kabli zobacz tutaj


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s

 


@Anonimnapisał(-a)

@Zimny1233To zależy od odległości i jakości kabli zobacz tutaj



Skrzynia rozdzielcza oddalona jest od mojego domu o jakieś 150 m. Technik poinformował mnie, że będę miał full prędkość. Neostrada 80 Mb (maksymalna prędkość jaką mogli mi zaoferować). Po zestawieniu usługi, miernik włączony do gniazda wskazywał 83 Mb. Speedtest w dniu instalacji pokazywał 78-82 Mb. Po porostu super. Po około 3 dniach prędkość spadła do 20 Mb 😕

Wezwany technik na miejsce, sprawdził najpierw rozdzielnie, potem coś porestartował na routerze i znowu miałem 80 Mb. Po kilku dniach spadło i tak jest do dzisiaj - wg umowy tak może być :< i nie mam prawa do złożenia reklamacji, ponieważ łącze działa zgodnie z założeniami. Speedtest na stronie Orange jakoś zawsze wskazuje lepiej niż inne speedtesty dostępne w internecie. FATALNA PRAKTYKA ze strony usługodawcy. Wg mojej oceny jest to nieuczciwe - oferta na stronie Orange powinna wyraźnie mówić że prędkość internetu jest 20 Mb, a nie 80 Mb!

 

I teraz pytanie: czy jest ktoś (na tym forum lub poza nim) kto osiągnął i utrzymuje wskazaną na stronie Orange prędkość na swoim routerze?

Anonim

Nie dotyczy

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s

@velyaro u żadnego operatora kablowego nie ma 100% gwarantowanej szybkości, gro ma widełki jak Orange, ja mam gwarantowane 80% szybkości łącza, ale płacę więcej niż w Orange, coś za coś, nie da się szybko i tanio.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s

Mam dostęp do dwóch usług UPC oraz Orange. Mogę je ze sobą porównać. UPC 60 Mb - mam stabilne 58 Mb (download i upload). Orange 80 Mb - średnio 18-20 Mb download i 1,9 Mb upload (mimo bliskości skrzynki rozdzielczej).

DLM rozdziela na moją niekorzyść. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s


@Anonimnapisał(-a)

@velyaro u żadnego operatora kablowego nie ma 100% gwarantowanej szybkości, gro ma widełki jak Orange, ja mam gwarantowane 80% szybkości łącza, ale płacę więcej niż w Orange, coś za coś, nie da się szybko i tanio.


zapłaciłbym dwa razy tyle, gdyby tylko Orange gwarantował mi prędkość na poziome 80% tego co mam. Uważam że Internet domowy jest i tak dość drogi w Orange zwłaszcza za osiągi, które uzyskuje mój FunBox


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s


@velyaronapisał(-a)

Mam dostęp do dwóch usług UPC oraz Orange. Mogę je ze sobą porównać. UPC 60 Mb - mam stabilne 58 Mb (download i upload). Orange 80 Mb - średnio 18-20 Mb download i 1,9 Mb upload (mimo bliskości skrzynki rozdzielczej).

DLM rozdziela na moją niekorzyść. 


Ogólnie, to przysługuje Ci reklamacja, jeżeli masz mniej o 60Mb/s niż w dniu instalacji usługi i poprzedniej naprawy. Gdyby odległość od centrali nie pozwalała na to, to nie, tutaj ewidentnie Ci przycięło prędkość. Wszystko zależy tylko od Ciebie jak skonstruujesz reklamację, co w niej napiszesz, jak udowodnisz swoje racje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s


@-brtk-napisał(-a)

@velyaronapisał(-a)

Mam dostęp do dwóch usług UPC oraz Orange. Mogę je ze sobą porównać. UPC 60 Mb - mam stabilne 58 Mb (download i upload). Orange 80 Mb - średnio 18-20 Mb download i 1,9 Mb upload (mimo bliskości skrzynki rozdzielczej).

DLM rozdziela na moją niekorzyść. 


Ogólnie, to przysługuje Ci reklamacja, jeżeli masz mniej o 60Mb/s niż w dniu instalacji usługi i poprzedniej naprawy. Gdyby odległość od centrali nie pozwalała na to, to nie, tutaj ewidentnie Ci przycięło prędkość. Wszystko zależy tylko od Ciebie jak skonstruujesz reklamację, co w niej napiszesz, jak udowodnisz swoje racje.


Prędkość download'u spadła do 13-15 Mb. Zgłosiłem reklamację. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Czekam na reakcję techników.

PS: po LTE, prędkość mam 51Mb 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s


@-brtk-napisał(-a)

@velyaronapisał(-a)

Mam dostęp do dwóch usług UPC oraz Orange. Mogę je ze sobą porównać. UPC 60 Mb - mam stabilne 58 Mb (download i upload). Orange 80 Mb - średnio 18-20 Mb download i 1,9 Mb upload (mimo bliskości skrzynki rozdzielczej).

DLM rozdziela na moją niekorzyść. 


Ogólnie, to przysługuje Ci reklamacja, jeżeli masz mniej o 60Mb/s niż w dniu instalacji usługi i poprzedniej naprawy. Gdyby odległość od centrali nie pozwalała na to, to nie, tutaj ewidentnie Ci przycięło prędkość. Wszystko zależy tylko od Ciebie jak skonstruujesz reklamację, co w niej napiszesz, jak udowodnisz swoje racje.


Odrzucili reklamację twierdząc, że mieszczę się w widełkach zgodnie z zapisem w umowie.
Nie wiem jak oni to sprawdzają - u mnie jest max 16Mb! Od razu napisałem odwołanie 😕


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Prędkość Neostrada VDSL 80Mb/s

Swoją drogą - kto naprawia kabel doprowadzający usługę? Orange?

W moim przypadku kabel pomiędzy słupami rozciągnął się w taki sposób, że zwisa niemal do ziemi. Tak jakby jeden słup (ten środkowy) został usunięty.

Zgłosiłem to do Orange, konsultant stwierdził że opisze to w zgłoszeniu, ale do tej pory żadnej odpowiedzi nie otrzymałem!

Być może stan kabla również powoduje jakieś problemy związane z szybkością przesyłu informacji?