Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Montaż światłowodu

tak tylko czat czyny dopiero  wtorek będzie 🙂 a najlepiej pisać do nich list


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Montaż światłowodu

@Maciejka28jeśli swiatlowod nalezy do orange to nie bedzie zadnego ONT. Do nowych instalacji ftth jest tylko funbox 3.0.  Po drugie cala instalacje lacznie z peszlami wykonuja technicy i gniazdko bedzie tam gdzie sobie zazyczysz, w piwnicy czy na strychu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Montaż światłowodu

Tam będzie Nexera.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Montaż światłowodu

@Czullotam będzie Nexera i oni swoje ONT dają .


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Montaż światłowodu

No właśnie u mnie będzie NEXERA a z tego co mi znajomy pisał (ma niedaleko swoją wieś i jemu już założyli) to światłowód jest podpięty do domu a dalej idzie po podłodze aż do routera , wiec tak troche średnio dlatego pytam się was jak już sie przygotować bo nie chce mieć takiej sytuacji że przyjdzie monter i powie : ,,No niestety my tylko doprowadzamy przewód , nie montujemy skrzynki ani żadnych peszli to musi pan wykonac we własnym zakresie"

a jeszcze mam pytanie 

Czyli że jak już bede miał swiatłowód założony przez nexere to jak puźniej zgłosić się do orange z prośbą aby to ich usługi były oferowane na mojej wsi. 

pytam sie o to bo moj znajomy miał zakładany światłowód rok temu i ma tylko dostawce księżyc


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Montaż światłowodu

A jesteś pewien że tam jest nexera? księżyc ma też trochę własnych kabli.
Orange na Nexerze dopiero od lipca tego roku przyśpieszyło bo wcześniej uzgadniali certyfikację sprzętów.

A mógłbyś podać nazwę miejscowości znajomego?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Montaż światłowodu

Miejscowość znajomego woj i gmina ta sama co ja a miejscowość to Czechy 

I właśnie bardzo by mi zależało aby światłowód dostarczał orange

Więc może jak dopiero pod koniec przyszłego o roku będę miał światłowód to orange już zdąży się dogadać z nexera i będę mógł korzystać z internetu orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Montaż światłowodu

Orange już się dogadało z Nexerą. Zapłaciło wszystkie opłaty za dostęp do sieci (wstępne). Jest już pełna certyfikacja urządzeń (tych które są aktualnie wydawane do nowych umów). Kwestia migracji systemów i dopisania adresów po oddaniu inwestycji (max pół roku).

Co do miejscowości Czechy - Nexera tam dogadała się z lokalną firmą Aves na sprzedaż detaliczną (to chyba nazwa grupy firmy Księżyc). Być może zatem jeszcze adresy nie są wpisane.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Montaż światłowodu

czyli ze jak juz bede mial swiatlowod zalozony przez nexere to najprawdopodobniej bede mogl miec internet od orange ?

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Montaż światłowodu

@Maciejka28  pod  warunkiem że dogadają się operatorzy 🙂