Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia

@krzysiek64  O przeciążeniach to na centrali to raczej wiedzą o razu, jeśli chodzi o stan linii (błędy) to trzeba zgłaszać. 2 km. odległość to antena zewnętrzna konieczna, jeszcze kwestia co tam jest z tego przekaźnika, warunki terenowe czyli las, budynki to co może przesłaniać. I najważniejsze jakie jest obciążenie użytkownikami.

Ja mam odległość rejon 300 m. Oczywiście sprawdzone, że łączy się właśnie tam. Router huawei b315-s22 na wewnętrznej antenie. 

Bez tytułu20.png

Oczywiście na reklamy to nie patrzeć. Trzeba zbadać co w danym miejscu najlepiej działa, a i tak nie będzie to pewne w działaniu.

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Spadek prędkości, jakości połączenia

@Anonim Sprawdziłem teraz połączenie i albo to jest przypadek, albo rzeczywiście coś zrobili 🙂 Jeśli tak będzie wyglądała linia w piątek/weekend to będę w szoku

Mam jeszcze router tplink i na nim pewnie ping byłby niższy ale niestety jestem zmuszony do używania liveboxa ze względu na telefon

orang.png

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia

Ogólnie nie będą niższe jak to jest Tp-link na TrendChipie zrobiony to może być o 1-2 ms. mniej. Tak jest u mnie. Jeszcze kwestia ustawienia na porcie. Jak ma się dobór opóźnienia kształtować. Od tz. święta automat zmniejszy mi ping z 19ms do 18-17ms bez znaczenia. I tak ping wzrasta wraz z wykorzystaniem pasma także te 19ms  tak jak pokazuje Ookla to wartość najniższa. 35-55ms. to normalny ping w neostradzie. Można sobie sprawdzić ping do DNS-a Orange, wtedy ta wartość powinna być najmniejsza.

Bez tytułu21.png

pathping do onetu teraz robiony godz. 21,40

Bez tytułu22.png


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Spadek prędkości, jakości połączenia

Tak jak myślałem, piątek i znowu duże straty pakietów w losowych momentach. Napisałem znowu na livechacie to dowiedziałem się o przeciążeniach na centrali i rozbudowie. Fajnie, że informują klienta o takich rzeczach dopiero jak się do nich napisze. Czekam do końca miesiąca, może zdarzy się CUD, w innym wypadku pozostaje mi zmiana dostawcy internetu, bo nie będę czekał do 23 żeby odpalić jakaś grę online, czy liczyć że na farcie uda się obejrzeć jakiś mecz 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia

@krzysiek64Tylko kiedy zostanie rozbudowana/zmodernizowana  centrala to nie wiadomo kiedy nastąpi ? 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Spadek prędkości, jakości połączenia

@Anonim Zadzwonię może jutro do nich i sprawdzę może tam ktoś ma takie informacje, chociaż pytanie czy jest to prawda, czy też  zbywają ludzi taką opowiastką.

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia

@krzysiek64  takie "zacięcia" internetu do dobrze jeszcze jest skonsultować z innymi użytkownikami w pobliżu, czy u nich też to występuje. To jest tak wymyślone, że ewentualne przeciążenia nie obligują operatora do niczego są bo są i tyle.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Spadek prędkości, jakości połączenia

@Anonim Problem praktycznie występuje w tych samych porach, gdyby było to losowo np. rano albo późny wieczór to można by problemu szukać gdzie indziej. Telefon też trzeszczy + zrywa linie gdy już jest naprawdę sporo straconych pakietów. Skoro nie potrafią zapewnić tego samego dostępu to powinni ograniczyć dostęp dla ludzi którzy masowo pobierają z torrentów bo to pewnie oni głównie zamulają dostęp

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia



Telefon też trzeszczy + zrywa linie gdy już jest naprawdę sporo straconych pakietów.

 

 

Ale w telefonie to nie może szumo - trzeszczeć po podniesieniu słuchawki i ciśnięciu jakiejś cyfry powinna być cisza. Jeszcze zależy od konkretnego aparatu. Telefon przewodowy zasilany z linii. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Spadek prędkości, jakości połączenia

@Anonim W sensie kiepska jest jakość połączenia przy dzwonieniu do kogoś/jak ktoś dzwoni.