Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

To jak piszesz, że w Orange u Ciebie LTE działa dobrze to poproś ich aby Ci to zamienili w ramach tej samej umowy na LTE. Prosta sprawa. Co do laptopa to zamień dysk mechaniczny na SSD + dołóż pamięci, tak aby były 2 kości ram i działały w dualu i Windows 10 będzie hulał.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Anonim No skoro tak mówisz, to okej, pocieszyłeś mnie.

@gilban Wymień dysk, łatwo powiedzieć. Całego laptopa trzeba rozkręcać. A z neostradą to jak prędkość spadnie, to mogę się spytać, czy można zamienić tą neostradę na LTE. Weźmie się Flyboxa LTE+, dokupi się dodatkowe anteny i będzie 10-25 Mbps 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Podaj model i producenta laptopa, to powiem czy całego. Zapewne tylko górną pokrywę. Przy czyszczeniu wentylatora z kurzu to fakt - ja raz Lenovo do ostatniej śrubki musiałem rozkręcić aby płytę główną wyjąć.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban HP 250 G5


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Dzięki.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HcGbotgZRVs

 

Powyżej dałem link do YouTube. Musisz tylko zdemontować dół, czyli u dołu odkręcić wszystkie śrubki.

Dodatkowo Widać że po otwarciu pokrywy masz dostęp do dysku, do pamięci. Więc zobacz CPU-Z jaka kość u Ciebie siedzi i kup drugą taką samą lub jak nigdzie nie ma to kup 2 takie same np. 2x4 GB.

Jak widać z filmu jest też łatwy dostęp do wentylatora, przez co łatwo go będzie wyczyścić.

 

Oczywiście przygotuj sobie instalatora Windows 10 wpierw i wymień dysk na SSD. Laptop dostanie nowe życie.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Sprawdzałem. Mam 1x4GB DDR3 1600Mhz.

Ale co was za przeproszeniem wzięło na zmianę wersji Windowsa na moim laptopie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

To może jeszcze napisz jaki masz procesor, bo coś mi tu pachnie że jest to jakiś Atom lub Celeron i dlatego Windows tak się na nim ślimaczy. I może jeszcze tak być że żeby włożyć 8 GB to trzeba będzie kupić 1 kość 8 GB. Oczywiście w przypadku kości DDR3 to za grosze używane można kupić takie.

 

No i wymiana dysku na SSD mimo wszystko dużo da.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Intel Core i3-5005U


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

To jak tak to spokojnie:  wkładasz dysk SSD i nawet 16 GB ram możesz włożyć w dwóch kościach (2 x 8 GB w wersji L, czyli niskonapięciowe).

 

Na płycie głównej masz 2 banki pamięci.

 

Tu jest to opisane: https://support.hp.com/za-en/document/c05078579#AbT1

 

I laptop dostanie nowe życie.

 

Możesz też dać 2 kości po 4 GB każda, tylko wtedy szukaj drugiej takiej samej, lub kup po prostu komplet 2 takich samych kości. 1600 Mhz CL 11.

 

Jako że masz tylko grafikę zintegrowaną w procku to też i ona wykorzystuje do działania pamięć wbudowaną, dlatego przy 4 GB ram to się wszystko kisić zaczyna.

 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Moja wersja posiada jeszcze AMD Radeona R5 M430 (i tak za wyświetlanie obrazu integra odpowiada)