Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 18
  • 0

Routing światłowód

Witam.

Od roku korzystam ze streamingu viedo z serwerów z Holandii, takie popularne iptv. Problem polega na tym, że od zeszłego tygodnia totalnie mi wywala korzystanie z tej usługi po 30 sekundach. Na komputerze i na smart TV jest to samo. Problem jest również z grą on-line na xboxie czy oglądaniem treści na Netflix. Jest jakaś szansa, żeby ustawić możliwie jak najniższy ping na Holandię? Na infolinii mówią, że nie mają z tym nic wspólnego. Szkoda tylko, że przy VPN-ie problemy magicznie znikają. Można coś zrobić, żeby normalnie jak człowiek korzystać z internetu za który się płaci 70 pln miesięcznie?

42 ODPOW. 42

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 12
  • 0

Routing światłowód

Pewnie polaczenie poprzednie - najblizsze zostalo uszkodzone fizycznie i zwiekszyla sie odleglosc lub ilosc przelacznikow do tego serwera - przez to Twoj ping zauwazalnie zwiekszyl sie. 

 

Wpisz polecenie tracert nazwa_serwera    w lini komend (konsole) w windows. Mozna to wykonac wpisujac komende CMD  np. w menu start/ uruchom. 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Routing światłowód

Spróbuj przywrócić ruter do fabryki, ponowna konfiguracja... być może aktualizacja coś wysypała...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 18
  • 0

Routing światłowód

O to chodzi?

VJXe3sQ


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 18
  • 0

Routing światłowód

No i jestem po fabryce, bez zmian 😐 i pomyśleć że jeszcze 6 miesięcy umowy...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Routing światłowód

Niestety też mam problem z wyjściem na świat , w niedziele wieczorem i dzisiaj totalna lipa na opentransit , Ktoś ma podobne problemy od godziny 18:00 to się zaczyna zarówno dzisiaj jak i w niedziele .Może jakiś ogarnięty admin to czyta i przekaże sprawę wyżej do właściwych osób. 

7 dni temu podpisałem umowy i się zastanawiam na odstąpieniem od niej... 

Wewnątrz sieci też nie lepiej pomiar po kablu 173 Mb/s przy światłowodzie do 600 Mb/s , prawie poniżej minimalnej prędkości deklarowanej w umowie 173 Mb/s.

Gdzie wysyłać pomiary z Winmtr  ? Na infolinii konsultanci są mili ale niestety mają spore braki jeśli chodzi o działanie sieci i ogólnie nie wiedzą o co chodzi. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Routing światłowód

@jack881  Najlepiej zrobisz jak podasz konkretny przykład. 

Co do sieci własnej 

do Gdańska 21:18

8695886003

do Poznania

8695889465

do Lublina 

8695893043

do Szczecina 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Routing światłowód

Ping przy Neostradzie nie jest parametrem gwarantowanym. Żaden usługodawca też nie da Ci gwarancji pingu do wszystkich serwisów na świecie.

Odpowiedzialność Orange jako dostawcy internetu została sprecyzowana w tym pliku https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/39337/e25c3d31-2f5d-4242-a352-02e9d66784c5.pdf

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Routing światłowód

Jak szukasz rozwiązań to vpn lub spróbuj zmienić ip by pierwsze dwa prefixy ip były inne.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 18
  • 0

Routing światłowód

Jak zmienić IP? Jestem przekonany, że to rozwiąże mój problem.