Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


@Ela12napisał(-a) m.in.

 

....

Po ponad tygodniu testów stwierdzam:

- jeśli od ostatniego wyłączenia urządzenia Sagem F@st 5656 (FB 3) do ponownego jego włączenia upłynie MNIEJ niż 24 godziny, to prefiks /ipv6 NIE ZNIKA z loginu;

jeśli od ostatniego wyłączenia urządzenia Sagem F@st 5656 (FB 3) do ponownego jego włączenia upłynie WIĘCEJ niż 24 godziny, to prefiks /ipv6 ZNIKA z loginu.

....

 

Ela


Po dokładniejszym przeprowadzeniu testów obniżam czas odświeżania się loginu z prefiksu /ipv6 do 12 godzin, tzn.:

- .... upłynie MNIEJ niż 12 godzin, to prefiks /ipv6 NIE ZNIKA z loginu;

- .... upłynie WIĘCEJ niż 12 godzin, to prefiks /ipv6 ZNIKA z loginu.

 

Moim zdaniem: wpis w polu 'Login' w Panelu urządzenia powinien być TRWAŁY - i NIC, ale to NIC nie powinno go zmieniać lub odświeżać. Owy wpis w owym polu powinien zmieniać TYLKO użytkownik urządzenia - wedle swoich POTRZEB.

 

Ela


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Mam ten sam problem. Funbox 3.0 działający bez przerwy. Rano dostrzegam, że nie ma w loginie /ipv6 i z komputerów znika IPv6. Nie jest to codziennie.

Przez wiele miesięcy działało bez problemów. Teraz zaczęło się w nocy przestawiać. Dlaczego? Jakaś aktualizacja sprzętu?


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@artur12345 Tak, jest to podyktowane obecnym softem, domyślnie dla prawidłowej pracy modemu jest wymuszane łączenie po ipv4, jest szansa, że _wkrótce_ zostanie to zmienione.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

U mnie to się skończyło wymianą FB3 na ONT+FB2 (który też ma jazdy z oprogramowaniem, ale inne) 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Na FB2 też samo znika /ipv6


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

U mnie nie znika.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Dziękuję za informacje, choć przyznam, że dziwi mnie działanie Orange.

Przed podpisaniem umowy dostałem informację, że będzie IPv6. Na umowie mam zapis o loginie, który będzie wymuszał ustawianie IPv6 względem domyślnie IPv4. Przez wiele miesięcy to działało. Nagle przestało to działać i na forum dowiaduję się, że jest to "domyślnie dla prawidłowej pracy modemu". Ewidentnie coś sknociliście. Jedna sprawa to, że sami to wyłączyliście, a druga, że dajecie w interfejsie rutera ustawienie, które sami nadpisujecie użytkownikowi co x czasu bez jego wiedzy.

Aktualnie infolinia wygenerowała mi numer zgłoszenia do wymiany sprzętu, bo to błąd w sofcie funboxa. Czy uważa Pan, Panie @Bartłomiej, że za chwilę ten nowy funbox zaktualizuje się i też będzie usuwał z loginu postfiks "/ipv6"? Czy jest możliwość uniemożliwienia ruterowi automatycznych aktualizacji?

Czy jest możliwość dowiedzenie się coś więcej na temat jaka jest "szansa" i co oznacza "_wkrótce_ zostanie to zmienione", bo w moim przypadku oznacza to zmianę warunków świadczenia umowy przez Orange i podstawę do jej wypowiedzenia albo żądania rekompensaty. Światłowód z IPv6 kupiłem, aby móc bezpośrednio łączyć się z komputerami w domu bez pośrednictwa chmury (poufność danych) i męczenia się z ze zmieniającym się IPv4 albo DDNS. Przez Państwa aktualizację przestało mi to działać.

 

Dodatkowo ciekawe jest, że niektórym działa inaczej niż innym.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Problem z usuwaniem IPv6 z FB3 miałem już w lutym, w marcu okazało się, że jedyna metoda obejścia to wymiana sprzętu na starszy FB2. Czyli raczej nie liczyłbym, że reakcja Orange będzie szybka, chyba że na nowo zdefiniują termin, bo bujają się z tym już 10 miesięcy i jak widzę bez poprawy.

Na twoim miejscu nalegałbym na wymianę na ONT+FB2 zamiast FB3 – u mnie monterzy właśnie takie rozwiązanie zasugerowali i od marca działa to w miarę sprawnie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@artur12345

Brak IPv6 nie jest zmianą warunków świadczenia usługi,

Czy w umowie masz zagwarantowane dostęp do publicznego IPv6 oraz stałego adresu IPv6 umożliwiającego zdalny dostęp do zasobów domowych na warunkach opisanych przez Ciebie? 

 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Witaj @artur12345 Wybacz brak precyzji w określeniu tego terminu, zgodnie z moja wiedzą wiem, że są sygnały od klientów, którym również dokucza automatyczne przełączanie się na ipv4. Jeżeli będę dysponował konkretami to się odezwę tutaj.

 

Co do nowego FunBox'a 3.0 - sytuacja będzie taka jak na poprzednim jak pobierze najnowszą wersję softu ( nie ma możliwości tego procesu zatrzymać )