Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

@jacek_2424, to może najpierw upewnijmy się, że to problem z WiFi - możesz odłączyć urządzenia od WiFi, podłączyć internet kablem i dać znać ile wyciągnie na laptopie?

Potem sprawdźmy urządzenia mniej podatne na ograniczenia sprzętowe czy problemy z konfiguracją - jaki masz telefon? Możesz spróbować podłączyć przez WiFi tylko telefon i dać znać ile wyciągnie?

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

@jacek_2424 Czy coś się udało zrobić?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Ja zrobiłem jakiś czas temu test na swoim sprzęcie i widocznie ORANGE coś testowało u Siebie w tym momencie i miałem jakieś niebywałe wyniki bo ORANGE FIBER 600Mbits pokazał to.

 

Ten test był przeprowadzany na NETIA testerze ,który teraz już nie działa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

tę reklamę masz na stronie Orange?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Nawet samo WI-FI na LG G2 fajnie działa -

i brakuje tutaj stałego IP jedynie no i zgodziłem się na podłączenie usługi do istniejącej instalacji na skrętce kategorii 5e od liczników na moim piętrze więc żałuję trochę ,że nie mam podciągniętego światłowodu bezpośrednio do pokoju.


Pracuję w Orange
  • 47
  • 26
  • 0

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Dobrym sposobem na polepszenie prędkości działania WIFI jest zakup "gwizdka" z choćby szczątkową anteną zewn. Coś w stylu TP-Link TL-WN722N. Zawsze będzie to lepsze niż tych parę mikronów metalu napylonych na płytkę drukowaną.

Drugi ważny czynnik, o którym zresztą pisano to częstotliwość 5 GHz. Ma ona mniejszą przenikalność przez przeszkody ale ze względu na mniejszy tłok na tej częstotliwości jest duża szansa na poprawę prędkości.

Sprawa jest dość oczywista - na 2,4 GHz jest tyle nadajników, że wzajemnie się zakłócają. Poza tym większość nadajników w tym paśmie chodzi na kanale 11 - co dodatkowo wzmaga zakłócenia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 131
  • 59
  • 0

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Wszystko fajnie ale taki kowalski niepowinien grzebać w ustawieniach routera to powinno się przestawiać jednym przyciskiem mowa o 5 GHZ

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Zwykły Kowalski nie musi "grzebać" w ustawieniach. Ruter ma standardowo ustawione obie częstotliwości 2,4GHz i 5GHz...poza tym, każdy Kowalski, powinien mieć możliwość własnej konfiguracji. Nie jest to aż tak zaawansowane, jak się wydaje...

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 131
  • 59
  • 0

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Wcześniej na dostałem takiego funkcji box ze jednym przyciskiem przestawialem

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa