Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Obecnie 300 kosztuje w Orange 60 zł przy dwuletniej lojalce https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/44165/374ce8da-1dff-4551-816a-a4b865d03cd3 ew +15 zł za dom jednorodzinny (ale nie zawsze ta opłata jest gdy Orange korzysta z nie swoich łącz). Nie porównuje uploadu bo Orange jak korzysta z innych łącz, to wymaga takich prędkości jak u siebie ma.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Panowie. Dzięki za odpowiedzi.

Trochę odjechaliśmy od głównego pytania:

 

 

Jak mogę poinformować Orange , że w mojej miejscowości jest sieć światłowodowa?

 

Ewentualnie:

Jak mogę się dowiedzieć czy Orange jest w zainteresowana świadczeniem usług na tej sieci?

 

Pozdrawiam.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Na pierwsze pytanie: dane są publicznie dostępne, więc Orange to wie.

Na drugie pytanie to chyba sam sobie odpowiedziałem kontaktując się z BOK i otrzymałeś że nie ma planów. Jak chcesz czegoś niestandardowego, to wyślij pismo lub poszukaj kogoś decyzyjnego w social mediach.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

ad.1 - To, że są publiczne to nie znaczy, że Orange wie 😉

 

ad. 2 - konkretnie ? Masz jakieś namiary lub po czym szukać? (moze być na priv)

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Nie podam, bo nie wiem kto w Orange podejmuje decyzje by wchodzi na łącze innych sieci przy takich stawkach. Na pewno kogoś z hurtu Orange musisz szukać. Porównaj stawki po jakich jest udostępniane łącze przez firmę co zrobiła projekt. Poza opłatą dolicz 10 zł za ONT, 5 zł ok kosztuje router z Orange. Kolejne 10 zł wystawienie faktury i obsługa. A przydałaby się marża.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Podam Ci coś na przykładzie moich okolic czy regionu wokół Olsztyna. POPC robi Nexera, komercyjnie światłowody kładą też mniejsze firmy. Orange na poziomie całego kraju dogadało się z Nexerą na dostęp do jej sieci - i już w tym roku klienci mogą skorzystać. Z mniejszymi operatorami dogadało się tylko tam, gdzie stawki za udostępnienie łącz były małe.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

@Danqqsprawa jest bardzo prosta. Wypełnij deklarację na stronie orange.pl Jeśli ftth ma być to prędzej czy później będzie. Inwestycja trwa od 3 do 6 miesięcy. A rozkminianie jaka firma robi, kto jest podwykonawcą i tak dalej. Jak dla mnie zbędna dyskusja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Wypełnienie deklaracji ze strony http://orange.pl/view/sfh nie gwarantuje podłączenia światłowodu w 6 miesięcy. To czas liczony od podjęcia decyzji o inwestycji, a to może trwać nie wiadomo ile.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Zgadza się, tylko co to wnosi do dyskusji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - mam w domu gniazdko - szukam dostawcy

Bo sugerujesz, że Orange każdemu podłączy FTTH. A to nie jest prawdą bo to nie jest realne. Poza tym autorowi wątku chodzi o skorzystanie z tego co powstało z POPC przez innego operatora niż Orange.