Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód u mnie na wsi

Na razie kilka. Może z 5. To raczej zajmie całe pokolenie jak nie dłużej. Cały czas są miejsca gdzie nie ma wcale internetu i ludzie naprawdę zazdroszczą tym co narzekają na 10 mega. Orange plany ma do 2020 dopiero 1/3 gospodarstw domowych w Polsce mieć w zasięgu światłowodu. Więc 2/3 jeszcze poczeka. Niestety nikt nie ma tyle kasy, nie ma tylu pracowników itp itd.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Orange buduje bardzo wolno. W wielu miejscach są światłowody innych firm. Dla przypomnienia światłowody się pojawiły gdzieś w 2014 roku i nawet wcześniej. A te 80 mb/s to mimo rozbudowy centrali bez nowych kabli nic nie zrobisz. Kabel telefoniczny raczej nie da takej prędkości daleko od centrali. Gdyby była konkretna konkurencja orange by upadł. Gdyby chcieli to by dostarczyli światłowód do 2021 roku do 90% gospodarstw domowych. Orange powinen się podzielić z innymi firmami i nie budować tam gdzie jest już jakas firma oferująca światłowód.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód u mnie na wsi

@MiloszPL  yhy A inne firmy budują bardzo szybko 😜

Więc czemu nie masz oczekiwań wobec nich?

Bezsensu odpowiadać na takie posty.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód u mnie na wsi

To jeśli jest światłowód innej firmy, to czy musi być tam Orange?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Małe firmy  w porównaniu do tego co już mają to rozwijają się szybko. Jedna firma potrafi podłączyć do światłowodu 3 wsie i 2 dzielnice miasta a miała wcześniej tylko z kilka dzielnic miasta światłowód.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Światłowód u mnie na wsi

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/klodzko-swiatlowodowe-ponad-5-tys-domow-i-firm-w-zasiegu/ - tutaj przykład że wsparcie samorządu jednak ma znaczenie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Jakie jest źródło światłówodów na wsi? Jeśli jest on budowany na wsi to jak wieś jest połączona z globlanym internetem?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód u mnie na wsi

Różnie. Czasem światłowód na sieci szkieletowej, czasem radiolinia.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Nie rozumiem. A w jaki sposób podłączane są szkoly na wsiach? Szkoły bez domów. W jaki sposób one mają źródło skoro nie ma kabli?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód u mnie na wsi

A jesteś pewien że ich nie ma?