Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ekspert AMA
  • 15
  • 56
  • 5

2G/3G/LTE

Nie ma żadnych harmonogramów wyłączania 2G. W oparciu o tę technologię działają rozwiązania M2M, głownie z uwagi na niższe zużycie energii.

W przypadku gdy rozpoczynacie rozmowę w telefonie włącza się mechanizm Circuit Switch FallBack (CSFB), czyli przejście telefonu w czasie rozmowy do sieci 3G/2G, która obsługuje rozmowę.

Jeżeli jesteście zainteresowani jak działa sieć mobilna polecam dwa teksty, które przygotowałem na potrzeby bloga Orange. Pierwszy dotyczy sieci 2G i 3G, drugi technologii 4G LTE.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

2G/3G/LTE

@PiotrekDomanski, noooo powitał Piotra Emotikon: Mrugający. A na maile nie chciałeś mi napisać co będzie (Janusz z Bloga) Emotikon: Bardzo szczęśliwy To dobrze, ponieważ na firme będę uzywał telefon 2G only.


Ekspert AMA
  • 15
  • 56
  • 5

2G/3G/LTE

Chcieć i móc to czasem dwie zupełnie inne sprawy 😉 W tym momencie jednak nie ma żadnych sprecyzowanych planów wyłączenia sieci 2G.

Anonim

Nie dotyczy

2G/3G/LTE

Ja cenię sobie 2G bo żre mniej baterię w telefonie rozmowy ciut gorszej jakości ale da się z tym żyć, 3G/LTE używam jak kożystam z danych, tak więc 50/50, 3G/LTE na preyferiach miasta słabe, nie ważny Operator, to pomimo że sieci się rowijają jakoś zasięg się nie poprawia, dziwne z lekka ale cóż tak jes w Polsce.
Tak na koniec to 3G/LTe mocno przeciążone w miastach więc to że z 3G zrzuca do 2G zrozumiałe, jak telefon ma to w automacie to pozamiatane, ja mam tryb ręczy to mogę starać się wymusić 3G, czasem zerwie połączenie ale ci z automatem wyskakują szybko i nie wracają.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

2G/3G/LTE


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

2G/3G/LTE

Chodzi o mój komentarz? Czy drugiego Piotrka, że zostaje? (co nic przynajmniej dla mnie nie znaczy przy handoverze w niektórych aparatach)

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

2G/3G/LTE

Sami nie wiedzą jak handover zostanie rozwiazany, ale 2G ponoć zostanie jeszcze długo. Mozliwości jest potem wiele.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

2G/3G/LTE

Przy tym że nadajniki niektóre przez protesty działają na pół gwizdka, więc przy priorytecie na LTE i 3G na 2G wiele nie zostaje.

Swoją drogą może kiedyś do oferty Orange wrócą klasyczne telefony z poprawną obsługą 2G i 3G po 900MHz... wiele osób np. seniorów dla jakości zasięgu pewnie by się skusiło.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

2G/3G/LTE/5G

Może w tym roku coś testowego w 5G się już pojawi, ale pełny komercyjny start pewnie po 2020/21 jak pisał @PiotrekDomanski Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

2G/3G/LTE/5G

A są już w Polsce urządzenia z obsługą 5G?