Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 4
  • 1

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

@Mati4 jeszcze nie, bedę dzisiaj dzwonił do technicznych

 

@JanuszI nigdy wcześniej nie bawiłem się wifi calling, dowiedziałem się niedawno o takiej opcji (sic)

 

Nie próbowałem na innym WiFi, nie mam jak sprawdzić, może jak będę w McD lol.

Próbowałem jednak na S8 i też nie działa.

WiFi calling mam naturalnie włączone.

Domowe wifi jest szybkie, wystarczająco szybkie (łącze 120mb/s).

Próbowałem też zapomnieć sieć wifi i połączyć się z nią ponownie, bez rezultatu.

Tryb samolotowy on/off nie działa.

 

Czy problem może leżeć po stronie routera/dostawcy internetu?

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

Moze byc po stronie routera jak blokowany jest port 4500 lub vpn passthrough jest wyłączone . Sam doświadczylem blokowania portu 4500 jak byłem na wakacjach w pennewnym  hotelu. Zanim bedzisz dzwonił sprawdz na innym wifi I upewnij sie suwak połącz przez wifi jest włączony jak nie znajdziesz suwaka to może znaczyć że masz oprogramowanie nie od Orange lub cel. Inna rzecz jak masz dostęp do telefonu z apka wifi calling to możesz tam aktywować 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 4
  • 1

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

No to wszystko jasne.

Od około miesiąca WiFi calling nie jest wspierane.

Na stronie orange.pl wciąż jednak znajduje się wprowadzająca w błąd informacja o tej usłudze.

 

Do wifi calling potrzebna jest dedykowana aplikacja Orange, której nie mam w swoim brandowanym Orangem urządzeniu. Aplikacja ta nie jest już dostępna w sklepie Play.

 

Jestem mocno rozczarowany i wygląda na to, że muszę ponownie ruszyć na poszukiwania nowej sieci. Szkoda tylko zmarnowanego czasu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

NIE jest wymagana apka, jeśli masz telefon z listy wspieranych. Ja mam S9+ i WiFI Calling ładnie działa bez żadnej dodatkowej apki. Sam przeniosłem numer z Plusa niecałe dwa tygodnie temu i na początku również u mnie nie działało (podobnie jak VoLTE). Wszystko samo zaczęło działać po kilku godzinach (nie pamiętam, czy restartowałem telefon).


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 4
  • 1

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

Lol, specjalnie dopytałem Pani z infolinii czy na pewno ZAWSZE wymagana była aplikacja od Orange, potwierdziła, choć też wydało mi się to nonsensem.

Potwierdziła też oficjalne stanowisko w/s wspierania WiFi calling.

Dla mnie takie nieporozumienie nie świadczy dobrze o profesjonalizmie Orange.

 

Telefon jest na liście wspieranych, sprawdzane na S6 Edge i S8.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

Aplikacja nie jest wspierana. Ale natywnie tak. Domagaj się zgłoszenie techniczne na BOK. To znany bug po mnp.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

Zgadza się aplikacja nie jest wymagana a nawet nie da się zainstalować na telefonach z natywnym wifi calling które znajdziesz tu 

https://www.orange.pl/view/wificalling wspomniałem o aplikacji bo jak działała to umożliwiała włączenie wifi calling przykład mój ojciec ma Samsunga s7 I nie działało mu wifi calling włożyłem jego sim  do Nexusa 6p z apką i aktywowałem przez apke po włozeniu jego sim do jego s7 wifi calling odpaliło. Co do Orange zawsze znajdziesz niekompetentne osoby one są nie tylko w Orange


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

@mateosz usługa vowi-fi jak najbardziej jest dalej wspierana i aktywna, czy konsultantka próbowała co kolwiek zrobić np zresetować kartę ? 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 4
  • 1

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

Witam,

 

Właśnie spojrzałem na telefon i nagle, pojawiła się ikonka wifi calling, przetestowałem i działa!

 

Technicy musieli zrestartować usługę VoWiFi.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 4
  • 1

WiFi calling nie działa po przenosinach do Orange

Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy.