Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

Jakby ktoś się jeszcze liczył na to, że może jednak LG G6 dostanie VoLTE i WiFi Calling na sofcie open to stanowisko LG jest następujące: "Uprzejmie informujemy, iż działanie usług WiFi Calling i VoLTE uzależnione jest od brandu operatora przez co te usługi nie będą działać na telefonie niebrandowanym." 

W Niemczech sieć o2 i vodafone jakoś bez problemu ma obsługę tych usług na sofcie open. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

WiFi Calling na LG G6


p2225 napisał(-a):

Jakby ktoś się jeszcze liczył na to, że może jednak LG G6 dostanie VoLTE i WiFi Calling na sofcie open to stanowisko LG jest następujące: "Uprzejmie informujemy, iż działanie usług WiFi Calling i VoLTE uzależnione jest od brandu operatora przez co te usługi nie będą działać na telefonie niebrandowanym." 

W Niemczech sieć o2 i vodafone jakoś bez problemu ma obsługę tych usług na sofcie open. 


Czyli sytuacja LG G6 kupionych na wolnym rynki jest beznadziejna 😞

 

VoLTE i VoWiFi nie będą działać, brandowanego softu (bez root-a) nie da się wgrać, apki do WiFi Calling zainstalować nie można. Dodatkowo mój egzemplarz ma problemy z HD Voice. 

@p2225 sprawdź proszę w wolnej chwili czy masz podobnie. Jeżeli korzystam z LTE i dzwoni do mnie ktoś z aktywnym VoLTE lub WiFi Calling, to po zestawieniu połączenia (i oczywiście zrzucie do 3G) mam dźwięk fatalnej jakości. Tak jakby moja G6 nie potrafiła wynegocjować kodeka HD dla połączeń inicjowanych z użyciem VoLTE/VoWiFi. Przy rozmowach wychodzących i przychodzących inicjowanych z 3G wszystko jest OK.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling na LG G6

@Duke@p2225, niestety tak to wygląda z G6 😞 Gdzieś już wspominałem, że o ile w przypadku brandowanego oprogramowania mamy wiele do powiedzenia, o tyle w przypadku softu "z wolnego rynku" w 100% decyduje producent. To nawet logiczne, prawda? Prośby o udostępnienie tej funkcji należy kierować do LG.

My, jako operator najchętniej widzielibyśmy nasze ustawienia na wszystkich wersjach oprogramowania i zabiegamy o to u producentów dostarczając im wszelkie potrzebne dane. 

 

P.S. Liczba komentarzy dot. LG G6 zasłużyła już na osobny wątek, więc przenieśliśmy je tutaj.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

Dzisiaj poszła aktualizacja dla LG G6 z brandem Orange. Ludzie z forum androida raportują, że VoLTE i WiFi Calling dalej nie działa.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

WiFi Calling na LG G6

Póki co, napisała to jedna osoba która już edytowała swój komentarz pisząc że VoWiFI jednak działa. Więc może jednak... 🙂

 

Na moim LG G6 z softem open pojawiła się dziś aktualizacja czegoś o nazwie "Apps Orange". Niestety, w menu nadal nie ma VoLTE i VoWiFI.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

O, rzeczywiście. Może dopiero na Androidzie O dostaniemy, albo przy następnej aktualizacji. Oby 😞
Ale to aktualizacja z Google Play czy aktualizacja aplikacji z centrum aktualizacji telefonu?

 

A dobra, mam:

Screenshot_2017-08-29-19-44-40.png

Ja w ogóle do tych aktualizacji nie miałem wyrażonych zgód, więc się nie aktualizowały.

 

Nigdzie nie ma informacji co to w ogóle jest. Na starym LG G4s takiej aplikacji nie mam. @Artur możesz się dowiedzieć? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling na LG G6

Jeśli się nie mylę to na brandowanych telefonach pojawia się aplikacja "Apps Orange". Za jej pomocą można z pominięciem Google Play zainstalować niektóre nasze aplikacje (Samsung też ma podobną appkę na niektórych modelach). Czy z tego korzystać? Decyzja należy do Was 🙂

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

To skąd ona na telefonach niebrandowanych? Zresztą pomimo zainstalowania, nigdzie jej nie widać. Ani to włączyć, ani nic.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

WiFi Calling na LG G6

U mnie widać. Telefon oczywiście bez brandu. Ale nie ma tam nic wartego uwagi.
Screenshot_2017-08-31-22-16-39.png

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

U mnie nie ma tej aplikacji w menu 😕