Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 12, Recenzent
  • 16
  • 2
  • 0

2G/3G/4G LTE/5G/6G

@irek6311  nie oczekuję takich parametrów jak na światłowodzie, po prostu oczekuję konsekwentnego postępu jeśli nasza sieć inwestuje w 5G to tak, żeby każdy klient mógł to odczuć (także taki jak ja dla którego najistotniejszy jest upload) Rozumiem, że ilość pasma jest ograniczona i te które posiadają walą całość w download ( na potrzeby testów żeby pokazać jakie to 5G jest wspaniałe, jakie prędkości pobierania można uzyskiwać) i ok spoko, ale niestety obawiam się, że tak może zostać i osiągi przy uplinku jak w LTE będą co najmniej śmieszne. Mam nadzieję, że jednak poświęcą trochę więcej zasobów także na upload w przyszłości. Na razie kibicuję, niech rozbudowują szkielet światełek, bo bez tego 5G nie ma najmniejszego sensu bytu.

Poziom 31, Ekspert
  • 2401
  • 2105
  • 98

2G/3G/4G LTE/5G/6G

@iCinek  dużo wody upłynie zanim 5G będzie tak szybkie jak powinno, początki pewnie będą ciut lepsze od 4G LTE, inna sprawa to telefony, są znacznie droższe te z 5G, modemy też nie będą tanie, nowości zawsze są drogie, mi starcza to co LTE oferuje, szybki net mam w domu po światłowodzie, ba bez ograniczeń, co niestety nie realne w LTE i 5G, lejki techniczne będą, by net był na wszystkich ten mobilny.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 31, Ekspert
  • 2401
  • 2105
  • 98

2G/3G/4G LTE/5G/6G

[ Edytowane ]

Sieć 5G bez kompromisów  Xiaomi Mi Mix Alpha Emotikon: Mrugający

Telefon na miarę XXII wieku i cena 11k zł też odpowiednia Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Dla mniej zasobnych w $ jest Xiaomi Mi-9-pro-5g Emotikon: Mrugający

Poziom 39, Guru ****
  • 23212
  • 11750
  • 1100

2G/3G/4G LTE/5G/6G

Poziom 21, Pasjonat
  • 316
  • 263
  • 6

2G/3G/4G LTE/5G/6G

[ Edytowane ]

Ciekawe dlaczego Orange tak skrupulatnie ukrywa wyniki uploadu w 5G. Ba! Nawet moje pytanie o upload przy okazji tych testów nie pojawiło się w komentarzach. Jakoś niestety cenzury nie przeszło. Emotikon: Mrugający

Zespół Nasz Orange
  • 1360
  • 1940
  • 42

2G/3G/4G LTE/5G/6G

?

up.png

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange |

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 21, Pasjonat
  • 316
  • 263
  • 6

2G/3G/4G LTE/5G/6G

[ Edytowane ]

To nie ja, to nie moje pytanie, podpisuję się tak jak mam nick na forum. Emotikon: Mrugający Ja zadałem pytanie jaki jest upload i dlaczego na zdjęciach z testów go nie ma. Emotikon: Szczęśliwy

Ekspert AMA
  • 15
  • 49
  • 5

2G/3G/4G LTE/5G/6G

[ Edytowane ]

Twój wpis nie przeszedł przez automatyczny filtr antyspamowy. Informacja o tym zawsze wyświetla się po dodaniu wpisu. Co do uploadu nie pokazałem go na zdjęciach, bo nie jest dla nas priorytetem. Waha się między 30-50 Mb/s, bo takie też były założenia tego testu. Jest to związane ze sposobem w jaki klienci korzystają z sieci - przede wszystkim pobierając dane. W przypadku tych testów i uplink i downlink idzie po 5G, ale zasoby czasu zostały przydzielone niesymetrycznie.

@Pathfinder napisał(-a)

To nie ja, to nie moje pytanie, podpisuję się tak jak mam nick na forum. Emotikon: Mrugający Ja zadałem pytanie jaki jest upload i dlaczego na zdjęciach z testów go nie ma. Emotikon: Szczęśliwy

Na co dzień piszę na http://blog.orange.pl/ o naszej sieci, ofercie, a w szczególności prepaid.
Poziom 21, Pasjonat
  • 316
  • 263
  • 6

2G/3G/4G LTE/5G/6G

Dzięki za odpowiedź @PiotrekDomanski. Nie wiem dlaczego nie przeszło przez filtr, nigdy nie miałem takiej sytuacji a komunikat był coś w stylu oczekiwania na publikację.

Co do braku priorytetu upliku ok, potrafię to zrozumieć bo w sieci stacjonarnej jest bardzo podobnie. O ile w miedzi była to specyfika standardu tak w światłowodzie już nie bardzo.

Obecnie również nie uważam, że uplink byłby potrzebny jakiś specjalnie duży jeśli darujemy sobie korzystanie z rozwiązań chmurowych i wchodzące nagrania 4K na urządzeniach mobilnych (i ich wypychanie na chmury). Podobnie z IoT. Liczniki różnej maści faktycznie nie potrzebują dużych przepustowości, ale jeśli pod 5G podczepimy UAV (drony) czy telemedycynę (operacje), o czym jest mowa, to taki mały uplink średnio widzę. Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 23212
  • 11750
  • 1100

2G/3G/4G LTE/5G/6G

A tymczasem w Krakowie społeczeńska akcja niszczenia nadajników 😉
.