Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 37
  • 0

VoLTE i HD voice do innych sieci

To jeszcze stronę o Wi-Fi calling powinni wyłączyć, ponieważ tam tez nieaktualna lista telefonów, ktjre to obsługują.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

VoLTE i HD voice do innych sieci

Strona o VoLTE nie wróciła, ale za to jest aktualizacja listy tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte
W sekcji "Jak skorzystać z VoLTE? -> Jakie telefony wspierają VoLTE?"
Anonim

Nie dotyczy

VoLTE i HD voice do innych sieci

Niezłe ją okryli Emotikon: Smutny


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

VoLTE i HD voice do innych sieci

Porobiłem ostatnio parę testów dotyczących HDV i powiem szczerze nic z tego nie rozumiem, co się w Orange wyprawia. W testach wziął udział Honor 4X oraz Note9 XEO, oba telefony z SIMami Orange.

1. N9 z włączonym VoLTE zrealizował połączenie do 4X w HD - ok.

2. N9 z wyłączonym VoLTE nie zrealizował połączenia do 4X w HD - dlaczego? Przecież HDV powinno działać w 3G.

 

Później zachciało mi się jeszcze innych eksperymentów, w których udział wziął N9 z włączonym VoLTE oraz S5 Neo z SIM Play.

3. Gdy S5 zadzwonił do N9 połączenie było w HD - ok.

4. Gdy N9 zadzwonił do S5 nie było HD - WTF?

 

Przypadek 3 i 4 to styk różnych sieci, więc może pytanie powinno trafić do Play (chociaż wątpię). Ale przypadek 2 to jakieś nieporozumienie. Jak to możliwe, że w ramach tej samej sieci, telefony będące w 3G i obsługujące HDV nie zestawiają połączenia w HDV? I dlaczego włączenie VoLTE w N9 spowodowało, że HDV się jednak pojawił?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

VoLTE i HD voice do innych sieci

1. Oba obsługują VoLTE?
2. 4X miał włączone VoLTE?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

VoLTE i HD voice do innych sieci

4X nie ma VoLTE.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

VoLTE i HD voice do innych sieci

Strona o VoLTE wróciła, a właściwie jej pierwsza wersja: https://www.orange.pl/kid,4002009278,id,4004863394,title,VoLTE-,article.html?_requestid=558823 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

VoLTE i HD voice do innych sieci

Kolejny test. Note9 dzwonił na infolinię PKO BP 81 535 60 70. Znaczek HD podczas rozmowy pojawił się tylko podczas zaznaczonej opcji VoLTE. Nie pojawił się z wyłączonym VoLTE, nie pojawił się też przy wymuszonym 3G. Z 2G nawet nie testowałem. Jakość głosu faktycznie była lepsza, więc znaczek nie kłamał. Domyślam się, że znaczek HD w Samsungu pojawia się wtedy, gdy używany jest AMR-WB. Czyli HD Voice dostępny tylko przez VoLTE? Po raz kolejny: WTF? Nikt z technicznej ekipy nie zamierza się wypowiedzieć?


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

VoLTE i HD voice do innych sieci

Zapytaj na czacie, czy masz odpowiednią usługę aktywną (do HD Voice w 3G jest to inna usługa niż VoLTE). W 3G usługa działa na połączeniach w Orange i do Plusa. Przy innych połączeniach z tego co pamiętam nie ma informacji. Do działania w opisie usługi jest napisane, że dzwoniący i odbiorca muszą być w technologii 3G zalogowani. Czy jak jeden będzie w 3G, a drugi LTE zadziała, tego nie wiem.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

VoLTE i HD voice do innych sieci

U mnie na LG G6 jest to samo. Znaczek HD Voice jets tylko w VoLTE. W połączeniach wewnątrz Orange HD Voice jest bez problemu między 2G/3G<->VoLTE. Poza sieć, rozmowy z tym kodekiem są tylko z 2G/3G/VoLTE innego operatora do 2G/3G/VoLTE Orange. Gdy dzwoni się z Orange to HD Voice jest tylko z 2G/3G do 2G/3G/VoLTE innego operatora. W VoLTE przy połączeniach poza sieć, tego kodeka (jeszcze) nie ma.