Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

To zależy od usługi, @Mareu, w tym przypadku, przy rozszerzeniu możliwości pewnie rzeczywiście nie będzie to szerzej ogłaszane, ale w tym wątku na pewno o tym napiszemy 🙂

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Tylko mam nadzieję, że przy pracach nad SMS nie zapominacie o iPhonach 5s? 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Nie zapominamy, @Pathfinder, ale wsparcie dla 5c i 5s to nieco "grubsza" sprawa, więc może być tak, że zanim zakończą się rozmowy w sprawie 5c i 5s to 6-tki i 7-tki otrzymają SMSy w WiFi Calling. Nie mniej nam wtedy za złe 😉

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 305
  • 512
  • 14

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie


Artur napisał(-a):
...przy rozszerzeniu możliwości pewnie rzeczywiście nie będzie to szerzej ogłaszane.

W pkt. 11 Regulaminu usługi WiFi Calling W Polsce obiecaliście że będzie 😉

 

"W ramach Usługi Orange może udostępnić możliwość wysyłania i otrzymywania SMS-ów poprzez połączenie WiFi. O udostępnieniu takiej możliwości Orange poinformuje Abonentów korzystających z Usługi w drodze SMS-a oraz na stronie www.orange.pl/wificalling."


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

No ładnie, to już przechodzimy na regulaminy? ;)) "Może udostępnić" nie znaczy, że "udostępni" - to tak a propos "obiecaliście", ale będzie, cierpliwości 🙂 No i wygląda na to, że informacja zostanie rzeczywiście wysłana SMS-em do osób korzystających z usługi. Oby w tym czasie nie korzystały z WiFi 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 11
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

@Artur hahaha oby 🙂

Ale to nie jest tak, że SMSy nie działają podczas połączenia z WIFI Calling. Poprostu idą przez sieć operatora. Od czerwca podczas pobytu w krajach UE będzie to zupełnie obojętne, którędy idzie SMS, teraz też nie jest super drogo. Moim problemem jest to, że często płynę promem do Szwecji i patrząc na ceny pokładowego operatora VoWiFi ratuje mi tyłek 🙂

 

Poniżej treść SMSa z cennikiem:

 

Witaj w roamingu. Ceny (z VAT): pol.wykonane 8,07PLN/min; pol.odebrane 5,04PLN/min; SMS 1,51PLN. Odebranie SMS bezplatne.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

ho ho, no to rzeczywiście trzeba się chyba przerzucić na whatsup i messangera 😉
Dzięki za doprecyzowanie, rzeczywiście zakręciłem się z tą dostępnością SMS 🙂

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

iPhone SE iOS 10.3. Problem taki że po opuszczeniu WiFi nie działa transmisja danych, pokazuje zasięg ale już nie wyświetla ani LTE ani 3G tylko gołe Orange. Problem jest powtarzalny, codziennie rano po wyjściu z domu tak mam. WoLTE i Wifi Calling jest włączone. Na 10.2.* wszystko było ok. Przełączenie w tryb samolotowy i spowrotem naprawia sytuację.

Nie wiem czy to jest problem softu czy operatora, ja tylko skorelowałem aktualizację z nową usługą sieci.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

VoLTE na iPhonie

Na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać (w końcu to pierwszy post tutaj).

Bry! 

 

Jak już zapewne wszyscy czytający ten wątek zauważyli, pojawił się nowy soft z Apple, zostały uruchomione nowe technologie (VoLTE, WiFiCalling) ale pozbawiono nas także możliwości przełączenia się do 2G.

Jako palacz pracujący w kotłowni mam lekkie problemy z zasięgiem LTE i 3G, więc z nowym softem baterii wystarcza na pół zmiany.

Może ktoś mądry już zwalczył ten temat?

Może pomaga np. poprzednia wersja profilu operatora 28.0 lub wgranie zmodyfikowanego ipcc?

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

@BiZoNX, jesteś pewny, że masz włączone VoLTE i WiFi Calling na iPhone SE? Z ostatnich informacji, które do mnie dotarły wynika, że na ten model te usługi w Orange nie są jeszcze dostępne...

 

@grze, witaj w Społeczności 🙂 Rozumiem ból braku możliwości przełączenia się na 2G 😞 O ile od strony technicznej, po uruchomieniu VoLTE my nie blokujemy możliwości ręcznego przełączenia sieci i w innych telefonach możesz dalej przełączać tryby, to niestety robi to Apple i od strony sieci nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Z tego, co wiem, mimo głosów niezadowolenia - w żadnej sieci na świecie Apple nie umożliwił przywracania zmiany ustawień na 2G...

 

Za to jeśli masz możliwość podłączenia się w pracy do WiFi i iPhone'a 6 lub nowszego to WiFi Calling powinien załatwić problemy z zasięgiem 🙂