Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Anonim

Nie dotyczy

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️


@wscieklaewkanapisał(-a)

Alert RCB do mnie przyszedł , boję się Emotikon: Smutny

Mogą być nawet przerwy w dostawie prądu - tak ma wiać okropnie 😞


@wscieklaewka , taka duża "dziewczynka" i boi się? Też dostałem, ale wierzę w Opatrzność.

Anonim

Nie dotyczy

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

Abonamenci sieci Plus i MNVO działający na tym że operatorze dostali takiego smsa ciekawe kiedy Orange wyślę 

 

Od 25.03 rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Link #Zostanwdomu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

Ja dostałem na numer Orange po godzinie 14-tej.

Anonim

Nie dotyczy

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

U mnie od wczoraj mocny wiatr wieje, alert RCB dopiero dzisiaj przyszedł, automatycznie go skasowałem, szkoda bo jakiś nowy styl wprowadzono, następnym razem zapiszę 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

Właśnie przed chwilą dostałem informacje SMS:

Uwaga! Od 1.04 nowe, kolejne zasady bezpieczenstwa w zwiazku z koronawirusem. Wiecej informacji https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki #ZostanWDomu

Anonim

Nie dotyczy

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

U mnie 2 powiadomienia RCB o koronowirusie na jednym numerze, trochę to natarczywe jest, bo jeden komunikat by wystarczył, nowe zasady mocno nas ograniczą, ale czy wszyscy się do tego zastosują, to już szczerze wątpię.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️


@Anonimnapisał(-a)

U mnie 2 powiadomienia RCB o koronowirusie na jednym numerze, trochę to natarczywe jest, bo jeden komunikat by wystarczył, nowe zasady mocno nas ograniczą, ale czy wszyscy się do tego zastosują, to już szczerze wątpię.


@Anonim Czas wałkować dalej temat. Pamiętam jeszcze datę 13.06.2019, czyli dzień, kiedy w Łodzi była nawałnica (wg. Sieci Obserwatorów Burz, na prognozie z w/w daty, Łódź (gdzie stąd pochodzę) oraz Warszawa, gdzie mieści się główna siedziba Orange Polska była wyznaczona na obszarze EXT.). Wtedy miałem 12,5 lat. Najpierw Alert RCB przyszedł do mojego taty na numer z Orange, i pewnie chyba na jego numer z PLAYa. Ale u mnie (również z PLAYa) przyszedł dużo za późno, ponieważ otrzymałem Alert RCB w chwili, gdy nawałnica już zaczęła atakować moje osiedle:


Screenshot_2019-06-13-15-41-10.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

Warto bym jeszcze dodał, że Alert RCB mógłby być oparty o technologii WEA (Wireless Emergency Alerts), używanym najczęściej w Stanach Zjednoczonych, ale z racji, że są seniorzy oraz zwykli ludzie, którzy nie posiadają smartfonów, a zwykłe telefony z alfanumerycznymi klawiaturami, których takowej możliwości ostrzeżeń nie mają, alerty poprzez SMS pełnią tutaj świetną rolę.

Tutaj mam taki przykładzik jakby tekst Alertu RCB wyglądał jeżeli to byłoby wysłane poprzez system WEA:

Alert RCB - Dzisiaj/Jutro/Po południu/W nocy [ZAGROŻENIE] dla twojej okolicy! Zachowaj ważne rzeczy w bezpiecznym miejscu. Jeżeli możliwe, pozostań w domu lub znajdź schronienie.


Natomiast mam taką wizję, gdyby to był Alert Prezydencki:

Alert RCB - Wiadomość od Prezydenta Polski: [WIADOMOŚĆ PREZYDENTA]


A tutaj jakby test alertu wyglądał:

Alert RCB - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wykonuje comiesięczny test Alertu RCB. Nie wymagane są żadne akcje bezpieczeństwa. Jeszcze raz, to jest TYLKO test.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

Ale tak, no nie jest OK jak Alerty docierają do Kart SIM na terenach zagrożonych z dużym opóźnieniem, bo może nastąpić, że alert u kogoś przyjdzie wtedy, gdy już zagrożenie dopiero się zaczęło. RCB powinno zainwestować w lepszy sprzęt odpowiedzialny za wysyłanie SMSów z Alertem RCB. Sprzętów, których Alerty do Wszystkich Kart SIM na zagrożonych terenach dotarły by jednocześnie. Tak jak to robi np. bank Credit Agricole, gdzie jeżeli np. wchodzi przelew na konto, to u moich rodziców przychodzi powiadomienie SMS jednocześnie na obydwóch Kartach SIM bez opóźnień. Ale myślę, że inwestycja RCB w taki sprzęt zajmie nie wie ile czasu.

Jeszcze mam takie przypuszczenia, że mogliby wysyłać alerty drogą SMSową, bądź poprzez WEA. Wystarczy identyfikacja telefonu, w którym znajduje się Karta SIM poprzez numer IMEI. Więc jeżeli jakby alert byłby wysyłany do telefonu, gdzie np. po numerze IMEI by zostało zidentyfikowane, że to jest MyPhone Hammer, alert by przyszedł drogą SMSową. Natomiast jeżeli alert jest wysyłany do telefonu, gdzie tutaj po numerze IMEI byłby zidentyfikowany jako Samsung Galaxy S10+, to wtedy alert by przyszedł poprzez system WEA. Natomiast to zajmie chyba dość długo, żeby taki kompleksowy system wysyłania Alertów RCB byłby dostępny. Ba, nawet może to potrwać do 2030 lub dłużej.