Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Reset nic nie dał. Właśnie się zwiesił, czarny ekran. 

 

Teraz sprawdzę jeszcze manualne ustawienie trybu HDMI na dekoderze. To ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy przed wymianą dekodera. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

ok jak wymiana od HDMI nie pomorze to oznacza że dekoder ma wadę 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

@ketrasaArtur  z pytaniami bywa rożnie ja mam mac 50 pytań przygotowane zawsze 🙂 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

To będzie owocne AMA.

 

No i czekamy na wyniki działania dekodera od @ayahuasca Cały czas trzymam kciuki Emotikon: Mrugający


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

W czasie oczekiwania na kolejną zwieszkę mam pytania z innej beczki 🙂

 

1. Jak to możliwe, że mając wykupiony pakiet Optymalny w Orange jestem w stanie oglądać ElevenSports 1? W tym pakiecie jest tylko kanał nr 3 teoretycznie...

 

2. Tyle się naczytałem przed kupnem TV o matrycy 120Hz i jej połączeniu z oglądaniem transmisji sportowych. Że niby daje to fenomenalne wrażenia z oglądania. No i hmm.. jakość jest ok, mecz ogląda się przyjemnie, ale gdzie ten fenomen? 🙂 Może jakieś specyficzny parametr w TV muszę ustawić? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Ad 1. Czytałem na forum, że to promocyjne, ale nie potwierdzę tego.

 

Ad 2. Musiałbym się zapoznać ze specyfikacją TV. Osobiście prawie wcale nie oglądam TV. 

Z technicznego punktu widzenia, 120 Hz to tylko większa częstotliwość odświeżania obrazu. Oko ludzkie ma tak dużą bezwładność, że przy częstotliwości 25 Hz już przestajemy widzieć miganie.

Różnica jest w komforcie. Oko przy 120 Hz będzie mniej zmęczone niż przy 25 Hz. Dalej już nie bee wnikał, bo są stosowane różne sztuczki do odświeżania obrazu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Przed chwilą właczyłem TV i dekoder zawieszony Emotikon: Wściekły

Jadę za moment do salonu Orange wymienić sprzęt. 

 

Myślałem jeszcze, żeby spróbować z innym dekoderem - Sagemcom IWU 200.. zobaczymy, ale już jestem mocno zrezygnowany Wściekły mężczyzna


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Nie znam się za specjalnie na tych dekoderach, ale z na NO podają, że lepszy jest ICU 100 niż IWU 200.

Z poprzednich postów wynika, że to jest problem z dekoderem. Ja najpierw wymieniał bym na ten sam. Zdarzają się czasami wady sprzętu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Dekoder wymieniony, testy wznowione 😉

 

Trafiłem na dosyć ogarniętego konsultanta w salonie, który bierze udział w wewnętrznych testach dekoderów. Co 1-2 tyg. dostaje nowy soft na swojego ICU 100 i mówił, że takie kwiatki ciągle się zdarzają. 3 miesiące temu miał dokładnie ten sam problem co ja, potem dostał nowy soft i problem zniknął. Tydzień temu znowu wrzucili mu jakąś zmianę i problem wrócił. Odradzał też IWU 200 - podobno jest z nim jeszcze więcej problemów. 

 

Nie mogę uwierzyć jaką fuszerkę Orange odwala z tymi dekoderami Emotikon: Zaskoczony Wszystkie te problemy to kwestia ich softu, z którym nie potrafią sobie poradzić.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Sprawy softu na dekoderach Orange nie znam, ale podejrzewam, że soft jest pisany przez firmę zewnętrzną.

 

Dawne NC+, obecnie znowu Cyfra+ ma soft pisany przez firmę ADB i jest też porażka z tymi dekoderami.

 

CP ma tylko swoją ekipę do softu, lecz i im zdarzają się wpadki.