Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Czyli, dokładnie jak napisałem na początku, nie działa tak jak powinno że względu na OPLowy soft.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

moje ONKYO ma  porty HDMI od 1-3 zgodne z HDCP 2.2 na ktorych nie działa dekoder ICU 100. a podpiety na pozostałe porty które wspieraja HDCP 1.4 , obraz jest


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Czyli po raz kolejny wychodzi, że dekoder nie radzi sobie z amplitunerami Denon / Onkyo z HDCP 2.2.

Serio, nikt się tym nie zajmuje? OPL uznaje, że ich soft jest bez winy i problem leży gdzieś indziej?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

No chyba raczej nie do końca wina ICU 100 ponieważ najnowszy amplituner Pioneer VSX 933 połączony kablem HDMI 2.0 b działa bez problemów ( widziałem na włwsne oczy u znajomego ) .


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Czyli działa poprawnie z Pioneerami, nie działa z Denonami i Onkyo, które z kolei działają bezproblemowo z absolutnie każdym sprzętem, przy którego sofcie nie dłubał operator. To nadal problem, który nie leży po stronie Denona i Onkyo.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Jesteś taki pewny że wina nie leży po stronie producentów amplitunerów , bo ja czytając różne fora na ten temat nie jestem . Znalazłem np.tu 

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/138586-onkyo-676-problem-z-hdcp-2-2-a-2.html  

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

No i mnie dopałd ten problem, wymieniłem stary tuner Onkyo na Denon, który ma wsparcie HDCP 2.3 (nawet) i wiecie co, na starym ampli działało, zakładam ze tam było HDCP 1.4, teraz tylko i jedynie na ICU100 mam problem -  informacje od amplitunera na ekranie TV ze" Obraz nie moze byc wyswietlony bo twoj telewizor jest niezgodny z HDCP 2.2"

Zaznaczam ze Ampli jest HDCP 2.3 compliant, wiec zakładam ze ICU próbuje nieudolnie wymusic HDCP 2.2 na tunerze i potem nie mam obrazu na TV.

Oczywiscie ICU podłaczone bezposrednio do TV działa ok.

Dziwny to problem, wszytko inne Bluray itd dizała przez Ampli prawidłowo, tylko ICU 100 sie wywala.

 

Poradziełm sobie podłaczajac ICU do TV i potem przez ARC do Ampli, ale nie o to chodziło, wiec troche mnie wkurza ten problem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Niestety, dekoder Orange nie wspiera standardu tak jak powinien i wychodzi to po raz kolejny. U mnie również bez zmian - z absolutnie żadnym innym urządzeniem nie ma problemu, tylko ten nieszczęsny dekoder. U mnie kanał zwrotny z TV odpada, bo mam dwa ekrany. Problem rozwiązuje konwerter, ale to dodatkowy wydatek spowodowany niemocą OPL.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Jak nie wspiera jak powinien? Jeśli chcesz korzystać sygnału niezgodnie ze standardem. HDCP ma służyć zabezpieczeniu sygnału a nie polepszyć parametry odbioru.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Wiem czemu ma służyć. Nie działa jak powinien. 
Podłączony za pośrednictwem amplitunera wspierajacego standard do telewizora wspierajacego standard wywala błąd i nie wyświetla obrazu. Jest jedynym problematycznym elementem w całej układance bo OPL nie potrafi prawidłowo zaimplementować standardu w swoim sofcie. I niezależnie od tego jak bardzo będziecie probowali zagiąć rzeczywistość - OPL ma swój soft, który wywala błędy. "Globalne" softy, nie zmieniane przez rodzimych developerów (Apple, Sony, Samsung, Epson czy nawet nieszczęsne Xiaomi) w tym samym zestawie działają bez zająknięcia.