Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@rspl ten Asus raczej tej opcji nie posiada, choć nie jestem pewien tego na 100%, inna opcja to ustawić go normalnie jako router, adresacja DHCP inna niż na FunBox, wtedy opcji przybędzie konfiguracji, trzeba by przetestować taką konfigurację. Przełączniki zarządzane są drogie, mało kto decyduje się na ich zakup, chyba że używany z Allegro.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

rspl - tak , problem wygląda na podobny jak u mnie. Prześledziłem ten wątek, ale niestety link do ustawień Asusa już nie działa. Po uruchomieniu Asusa jako router poszukam tych ustawień, bo na pewno nowe opcje się pojawią.

irek6311 - w opcji punktu dostępowego nie ma tego na pewno. Spróbuję ustawić go jako normalny router, ale mam pytanie o adresacje - jak ma to wyglądać: czy powiedzmy pula adresów na FB 2.0 192.168.1.2 - 192.168.1.100 i na Asusie 192.168.1.101 - 192.168.1.252 ? Wtedy jaki adres FB i jaki Asusa ? Czy kabel od switcha powinien pójść w złącze WAN czy LAN w Asusie ? Zadaję pewnie banalne pytania, ale nie jestem w tym mocny.

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Adresacja na Asus 192.168.0. 1  - 192.168.0.252, oczywiście stały IP w FunBox przypisz Asusowi. Kabel w port WAN oczywiście w Asus 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Prawdopodobnie przyczyna jest taka jak pisze kolega @rspl. Robiłeś próbę wpięcia dekodera bezpośrednio do FB?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

irek6311 - to jest strzał w dziesiątkę - jestem pełen uznania 🙂  Stałe IP dla Asusa na FB 2.0, Asus jako router, DHCP uruchomione. WiFi na Asusie ruszyło, WHD 80 działa - jedyny skutek uboczny: nie wiem tylko jak zalogować się na Asusa z PC - którym adresem ? Screeny zrobione są z macbooka po WiFi z adresu 192.168.0.1. Stałe IP Asusa na FB to 192.168.1.5 Co z tym zrobić?

Ciekawostka: po tej operacji bardzo zróżnicowały się szybkości transferu po WiFi: dla 2,4 to ok. 50 mbps, a dla 5 to ok. 300Mbps. Przed tą operacją różnice nie były tak duże. Wszystko to nic przy fakcie, że udało 

się ruszyć to WiFi. Jeszcze raz gorące podziękowania, bo zaczynałem wątpić w końcowy sukces. Załączam screeny z Asusa - może trzeba coś jeszcze skorygować ?

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234  Do Asusa zalogujesz się tylko kiedy będziesz podłączony do Asusa. Gdy jesteś podłączony do Funboxa i chcesz zalogować się do Asusa, to nie zrobisz tego, ponieważ Asus traktuje to jako połączenie przychodzące z Internetu. Wydaje mi się, że musiałbyś zezwolić na logowanie się z lokalizacji remote("zdalny dostęp").

 

P.S. Naturalnie, że 2,4 GHz będzie mniej wydajne.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

BORAX: dziękuję za odpowiedź - to wyjaśnia sprawę. Nie jest to problem mając dostęp do Asusa po WiFi.

Ja wiem, że sieć 2,4 będzie wolniejsza, ale przed tą kombinacją i całym tematem WHD 80, ta róznica była zdecydowanie mniejsza tzn. sieć 2,4 miała wyższe transfery (bazuję na pomiarach aplikacją Wi-Fi SweetSpot na iPhone i iPada) niż obecnie.

 

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234  Asus ma teraz drugie życie 😉

Skoro net z niego działa to nic nie grzeb w ustawieniach, po wi-fi się do niego zalogujesz, po kablu lan też, ale wpiętym w jego port, nie otwieraj zdalnego dostępu poprzez WAN port. Tak na koniec stały IP w FunBox jest ok, adres Asus 192.168.0.1, wklepujesz w przeglądarkę jak po wi-fi z Asus połączony jesteś i się logujesz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Już tak na chłodno pojawił się jednak jeden problem: wygląda na to, że w tej konfiguracji, na macbooku i iPadzie (oba używają tylko WiFi) jestem odcięty od zasobów PC i NAS-a Synology w "starej sieci" ?

 

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.


@meico1234napisał(-a)

Już tak na chłodno pojawił się jednak jeden problem: wygląda na to, że w tej konfiguracji, na macbooku i iPadzie (oba używają tylko WiFi) jestem odcięty od zasobów PC i NAS-a Synology w "starej sieci" ?

 


Z tym jest problem, musiał byś do FunBox wzmacniacz wi-fi (czy router z Punktem dostępu, TP-Link Archer C20 przykładowo, tani i dobry, siać nim wi-fi, radyjko ma mocne) czy inny wynalazek podpiąć, by też mieć do jego sieci wi-fi dostęp, teraz masz 2 odrębne sieci, ma to plusy ale i minusy.