Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes

@andrzej1441: rozumiem Cię, że regulaminy są mało precyzyjne. Ale tak naprawdę przedłużenie bonusa dodaje Ci podobną flagę/znacznik (jak to ujął @Jarek) jak przy RWK. Wszystko ulega skróceniu. Ew. można by testować na świeżym numerze- może działa to inaczej.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes

@Jarek

Potrzebuję znać przypadki kiedy zostaje wyłączone RWK z automatu.

Według mnie Flaga powinna zniknąć również po 366 dniach od ostatniego włączenia RWK.

Może to jest tak oczywiste, że nie trzeba o tym pisać i wspominać.

Z odpowiedzi @Jarek -a zaczynam mieć wątpliwości czy flaga zniknie czy nie w 367 dniu od ostaniego włączenia RWK.

@Piotrekk85: przedłużyłem bonus na rok - o rok - w innym miejscu się poprawił.

 

RWK przedłuża na rok od dnia włączenia

 

Bonus przedłuża się o określony odcinek czasu.

Można przedłużyć bonus od razu o rok wysyłając *101*365# (koszt 1*25zł)

Można uzyskać tylko nieco więcej wysyłająć od razu12 razy: *101*31# (koszt 12*9zł)

 

Może być i tysiąc podobnych flag, ale nie są brane pod uwagę przy danej czynności.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes

Można różne rzeczy. Tylko wiedz, że Orange na zapleczu zlicza okres jaki powinien być z doładowań. Niezależnie czy masz RWK, czy przedłużysz bonus, czy przedłużysz skarbonką, przelew sms czy przez reklamację wyjątkowo. Wtedy przy standardowym włączeniu Za darmo w Orange masz okres wynikający tylko z doładowań. Jeśli jest krótszy niż 30 dni, to masz ustawione 30 dni. Jedyne bugi co znam pochodzą ze starterów lub po przenoszeniu numeru, ale nie prędko będę miał okazję do testowania w ten sposób.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes

Nie można nazywać bugiem

wartości dodanej=niezbędnej=koniecznej

aby dana usługa działała prawidłowo.

Jak orange sprzedaje czas ważności bonusów to jednocześnie sprzedaje czas ważności konta głównego.

Towar sprzedaje się wraz z niezbędnym do jego sprzedaży opakowaniem.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes

To skorzystaj i reklamuj błędne działanie bo na razie to teoretyzowanie. A póki nie będzie reklamacji, to Orange tego nie zmieni.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes


@andrzej1441napisał(-a)

Nie można nazywać bugiem

wartości dodanej=niezbędnej=koniecznej

aby dana usługa działała prawidłowo.

Jak orange sprzedaje czas ważności bonusów to jednocześnie sprzedaje czas ważności konta głównego.

Towar sprzedaje się wraz z niezbędnym do jego sprzedaży opakowaniem.

 


No z tym się zgodzić nie mogę. Usługa "Więcej czasu na internet" przedłuża ważność bonusu za doładowanie konta w Orange Free na kartę. Nigdzie w regulaminie ani opisie oferty nie ma informacji, aby okres aktywny także miał być przedłużany.

 

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/31349/fa1ee392-ea88-4300-9320-b5fa7ab2d5d5.pdf

  • W ramach Usługi Abonent ma możliwość odpłatnego przedłużenia ważności zgromadzonych bonusowych środków na Internet (dalej „Bonus”).
  • 5. Przedłużeniu ulegają środki na Internet zsumowane w ramach:
    a. bonusu gigabajtów na start po aktywacji startera w Orange Free na kartę,
    b. bonusów gigabajtów przyzwanych po doładowaniu konta w ramach promocji „Internet za darmo”,
    c. środków z innych usług i promocji, które są sumowane ze środkami z wyżej wymienionych usług.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes

@Piotrekk85napisał(-a)
To skorzystaj i reklamuj błędne działanie bo na razie to teoretyzowanie. A póki nie będzie reklamacji, to Orange tego nie zmieni.

Widzisz @Jarek  wyrażnie napisałem ze przy włączonym RWK konto nie ma zmiłuj będzie 30 dni.

@Piotrekk85  wyraźnie sugeruje, że Orange ma wewnętrzne przepisy sprzeczne z regulaminami usług na które zgadza się klient przy ich zakupie.

 

Bugiem np. mogę nazwać wykorzystanie wyłączenia RWK do przedłużenia usługi i to bez konieczności jakiegokolwiek doładowania.

 

Za przedłużenie bonusa zapłaciłem, za jego opakowanie również. Opakowanie mogę stracić przy włączonym RWK.

 

Zdaję sobie sprawę, ze teksty o wykorzystaniu możliwości regulaminowych w celu minimalizacji kosztów mogą się nie podobać.

 

Nie ma co się denerwować?

I


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes

Za kilka dni przetestuję na świeżym starterze. Nie twierdzę że jak proponujesz nie będzie, ale nie jest to zawsze i nie bezterminowo. Chyba że ktoś inny w międzyczasie przetestuje po dzisiejszych zmianach.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5379
  • 57

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes


@Jareknapisał(-a)

No z tym się zgodzić nie mogę. Usługa "Więcej czasu na internet" przedłuża ważność bonusu za doładowanie konta w Orange Free na kartę. Nigdzie w regulaminie ani opisie oferty nie ma informacji, aby okres aktywny także miał być przedłużany.

 

Tu nie ma się z czym zgadzać lub nie.

Na razie macie tak system zaprogramowany, że nie sprzedacie tej usługi bez podanego opakowania.

Jak widać w wypowiedzi zainteresowanych firma nastawiona jest na cichą sprzedaż i cichą utylizację opakowania. Proszę tego jeszcze raz nie nazywać bugiem.

 

PS.

Co do testów nowy Starter za 5 zł z dużym 0 zł za rozmowy i SMS

dzis o  15:40 po rejestracji SMS miał taryfę YES

dzis o  20:50 po rejestracji SMS miał taryfę OFnK

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiany na prepaidzie - koniec Orange Yes

No i bug ze zmianą taryfy z yes na free na starterze od wczoraj nie działa 🙌