Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

Witam mam pytanie jak wyłączyć Spamera "Alert RCB" .Dostaje te sms o burzy już chyba 5 raz. A tu ani deszczu ani wody z nieba nie widać .Spamują mnie tymi sms .

Zrobili sobie zabawkę  z tego.A z zwykłej burzy robią Panikę

Na 5 sms tylko raz był większy wiatr i burza.

Mam stary telefon gdzie nie mam możliwości instalacji jakiegoś Blokera.

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

Na stronach RCB są informacje lub mapki gdzie wysyłane są komunikaty. Jeśli znajdujemy się na innym terenie, to powinni to zweryfikować. Jeśli na właściwym, to już kwestia pracy centrów zarządzania kryzysowego. Tym już warto zainteresować urzędników lokalnego szczebla.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

@kolor  tego nie wyłączysz, te sms idą specjalnym kanałem twojego Operatora.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

Rozumie wchodzą do domu bez pytania.A teraz się tym Bawią .Dziennie sms Spamują .Polska to piękny kraj.

Anonim

Nie dotyczy

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

@kolor  te alerty od niedawna są, może ilość powiadomień spadnie, celność tych alertów powinna też być coraz lepsza, ja akurat doceniam te alerty, nie są wcale tak uciążliwe 😉


Pracuję w Orange
  • 78
  • 224
  • 12

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego nakłada na wszystkich operatorów obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu rcb na zagrożonym terenie, btw mi również jeszcze żaden komunikat się nie sprawdził, ale to chyba dobrze raczej, prawda? 😄 

https://rcb.gov.pl/alert-rcb-najwazniejsze-pytania-i-odpowiedzi/

Anonim

Nie dotyczy

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

@Zoe  lepiej jak poważne nawałnice cię omijają, mnie też to omija, alerty są przydatne, ja je doceniam, program wprowadzenia ich bardzo słuszny.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

Skontaktuj się z RCB podając datę i godzinę komunikatu i lokalizację w której otrzymano SMS. Sugestie do działania cały czas są zbierane.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

A sadzisz że do nich nie pisałem .Gadka o niczym !! .Polak stanowi prawo i regulamin !! którego nigdy nie przestrzega.!!!

 

2. Jak często będę otrzymywać Alerty RCB?

Wiadomości tekstowe (SMS) są wysyłane tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, gdy zagrożone jest bezpośrednio życie i zdrowie. W zależności od zaistniałych okoliczności.

 

W Polsce to nie obowiązuje.

A mi to jest do niczego potrzebne a zmuszają i spamują mnie na silę.!!!!!!

Anonim

Nie dotyczy

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

@kolorjest sposób na te alerty, są nadawane lokalnie poprzez nadajniki BTS Operatora, zmień lokalizację na taką gdzie nie ma anomalii pogodowych czy kataklizmów, drastyczna opcja to pozbyć się telefonu komórkowego, telefon satelitarny kupić i będzie spokój 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Alert RCB--Jak wyłączyc Spamera

Operatorzy nie mają wpływu na treść komunikatów.

A jak pisałeś, to co odpisali?