Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange "pobiera" duże paczki internetu


@Piotrekk85napisał(-a)
A masz apn internetipv6 ustawiony? I telefon na Androidzie?

Iphone 6s.

Apn internet

User ppp

I haslo


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange "pobiera" duże paczki internetu

Hm. Tu jest ok. A masz licznik bezpośrednio w urządzeniu?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Orange "pobiera" duże paczki internetu

Synchronizacja, Lokalizacja, Dane komórkowe - niech na jakiś czas będą wyłączone...

A aktualizacje automatyczne to lepiej wyłączyć dla każdej apki - aktualizacje mogą iść po Wi-Fi i Danych jednocześnie, jak oba są "czynne"...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange "pobiera" duże paczki internetu


@Piotrekk85napisał(-a)
Hm. Tu jest ok. A masz licznik bezpośrednio w urządzeniu?

Tak. Napisałam, że zresetowalam liczniki i wg telefonu pobralo ponad 500mb, a wg Orange ponad 6GB.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange "pobiera" duże paczki internetu



@Ela12napisał(-a)

Synchronizacja, Lokalizacja, Dane komórkowe - niech na jakiś czas będą wyłączone...

A aktualizacje automatyczne to lepiej wyłączyć dla każdej apki - aktualizacje mogą iść po Wi-Fi i Danych jednocześnie, jak oba są "czynne"...


Jesli wyłącze internet to nic nie będzie działać. 

Aktualizacje sama zatwierdzam. Działają TYLKO po WiFi.



Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Orange "pobiera" duże paczki internetu


@Jolaaaaanapisał(-a)


@Ela12napisał(-a)

Synchronizacja, Lokalizacja, Dane komórkowe - niech na jakiś czas będą wyłączone...

A aktualizacje automatyczne to lepiej wyłączyć dla każdej apki - aktualizacje mogą iść po Wi-Fi i Danych jednocześnie, jak oba są "czynne"...


Jesli wyłącze internet to nic nie będzie działać. 

Aktualizacje sama zatwierdzam. Działają TYLKO po WiFi.



No właśnie: nic nie będzie działać oprócz WI-Fi. A po kilku dniach sprawdzisz, ile według Orange pobrało GB danych.

Potem włączaj sobie tylko Dane komórkowe - nie włączaj Synchronizacji, Lokalizacji, itp. - i znów sprawdzisz, ile według Orange pobrało...

A jeszcze potem zrób już mieszane próby, np. Lokalizację i Dane jednocześnie, itp.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange "pobiera" duże paczki internetu


@Ela12napisał(-a)

@Jolaaaaanapisał(-a)


@Ela12napisał(-a)

Synchronizacja, Lokalizacja, Dane komórkowe - niech na jakiś czas będą wyłączone...

A aktualizacje automatyczne to lepiej wyłączyć dla każdej apki - aktualizacje mogą iść po Wi-Fi i Danych jednocześnie, jak oba są "czynne"...


Jesli wyłącze internet to nic nie będzie działać. 

Aktualizacje sama zatwierdzam. Działają TYLKO po WiFi.



No właśnie: nic nie będzie działać oprócz WI-Fi. A po kilku dniach sprawdzisz, ile według Orange pobrało GB danych.

Potem włączaj sobie tylko Dane komórkowe - nie włączaj Synchronizacji, Lokalizacji, itp. - i znów sprawdzisz, ile według Orange pobrało...

A jeszcze potem zrób już mieszane próby, np. Lokalizację i Dane jednocześnie, itp.

 


To nie ja takie testy powinnam robić, ja płacę i ma działać, testy należą do Orange.

1 test zrobiłam - wg telefonu zużyto ponad 500mb, a wg. Orange ponad 6GB.

Mam nadzieję, że ktoś z Orange się tym zainteresuje, bo to jest grabież moich pieniędzy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Orange "pobiera" duże paczki internetu

@Jolaaaaa , chodzi o to, że w danym telefonie z danym systemem wyłączenie opcji "dane komórkowe" nie powoduje, ze różne funkcje systemu jednak korzystają z transmisji danych (np. lokalizacja) i za to nie jest odpowiedzialna Orange (ani żaden inny operator) tylko producent telefonu/systemu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Orange "pobiera" duże paczki internetu

Nie wiem jak w jabłkach ale mój samsung ma coś takiego w Zaawansowanych ustawieniach wifi:
"Przełącz na dane komórkowe".

Gdy zasięg jest słaby lub niestabilny telefon używa danych komórkowych.

W jabłkach to chyba to : https://support.apple.com/pl-pl/HT205296

 

Włączanie i wyłączanie funkcji Wi-Fi Assist
Funkcja Wi-Fi Assist jest domyślnie włączona. Jeśli nie chcesz, aby urządzenie z systemem iOS utrzymywało połączenie z Internetem przy słabym sygnale sieci Wi-Fi, możesz wyłączyć funkcję Wi-Fi Assist. Wybierz kolejno opcje Ustawienia > Sieć komórkowa lub Ustawienia > Mobile Data (Dane mobilne). Przewiń w dół i stuknij suwak funkcji Wi-Fi Assist.

Anonim

Nie dotyczy

Orange "pobiera" duże paczki internetu

@JanuszI  ten link wyjaśnia problem, iPhone żre dane, trzeba znać ustawienia bo można słono zapłacić, jak sim w prepaid i  pakietu GB się nie ma.